Grupė Seimo narių siūlo smurto šeimoje atveju atsisakyti privalomos mediacijos

Grupė Seimo narių siūlo smurto šeimoje atveju atsisakyti nuo sausio įsigaliojančios privalomos mediacijos šeimos ginčuose, siekiant apsaugoti smurtą patyrusias moteris nuo spaudimo.

Seime registruota Mediacijos įstatymo pataisa, kad minima nuostata negaliotų, kai gautas pranešimas dėl smurto artimoje aplinkoje, dėl to pradėtas ikiteisminis tyrimas ar priimtas apkaltinamasis nuosprendis.<br>V. Ščiavinsko asociatyvi nuotrauka
Seime registruota Mediacijos įstatymo pataisa, kad minima nuostata negaliotų, kai gautas pranešimas dėl smurto artimoje aplinkoje, dėl to pradėtas ikiteisminis tyrimas ar priimtas apkaltinamasis nuosprendis.<br>V. Ščiavinsko asociatyvi nuotrauka
Dovilė Šakalienė.<br>T.Bauro nuotr.
Dovilė Šakalienė.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Dec 1, 2019, 4:29 PM

Sausio 1 dieną įsigalioja įstatymo nuostata, kad bandymas taikiai išspręsti ginčą taikoma nagrinėjant šeimos ginčus.

Seime registruota Mediacijos įstatymo pataisa, kad minima nuostata negaliotų, kai gautas pranešimas dėl smurto artimoje aplinkoje, dėl to pradėtas ikiteisminis tyrimas ar priimtas apkaltinamasis nuosprendis.

„Nuo sausio pirmosios visuose šeimos ginčuose – skyrybos, vaiko gyvenamosios vietos nustatymas, vaiko išlaikymas, bendravimas su vaiku, turto pasidalijimas – bus privaloma taikyti mediaciją, nes tai greitesnis, pigesnis, privatesnis procesas, kurio tikslas yra taikus lygiaverčių ginčo šalių susitarimas.

Tačiau smurto artimoje aplinkoje atveju auka ir smurtautojas nėra vienodoje galios pozicijoje“, – BNS sakė viena pataisos iniciatorių socialdemokratė Dovilė Šakalienė.

„Įsivaizduokite, jus apiplėšė ir sumušė, o policija pasiūlo taikiai susitarti su nusikaltėliu.

Smurtą kasmet patiria dešimtys tūkstančių moterų, tad akivaizdu, kad privalomos mediacijos reikalavimas paliestų šimtus ar tūkstančius aukų, kurios mėgina išsiskirti su smurtautoju.

Kaip liudija praktika, smurtautojai neretai mėgina manipuliuoti teise globoti vaikus, jų išlaikymu, būsto atėmimu, tad mediacijos taikymas tokiose skyrybų bylose ne tik neužtikrintų aukos apsaugos, bet, tikėtina, baigtųsi jos teisių pažeidimu ir atgrasytų smurtą patiriančias moteris nuo skyrybų“, – kalbėjo Seimo narė.

Pataisą registravo socialdemokratės D.Šakalienė ir Rasa Budbergytė, Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Laisvės partijos vadovė Aušrinė Armonaitė, konservatorė Ingrida Šimonytė, valstietė Virginija Vingrienė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.