Etikos sargai ieškos komiteto pirmininko V. Ąžuolo „nuodėmių“

Seimo Etikos ir procedūrų komisija nutarė tirti, ar Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas „valstietis“ Valius Ąžuolas, nenusišalinęs nuo Žemės mokesčio įstatymo pataisų svarstymo ir neinformavęs komiteto narių apie gautą raštišką prašymą nusišalinti dėl akivaizdaus viešųjų ir privačių interesų konflikto, nepažeidė Seimo statuto.

Tokį prašymą etikos sargams pateikė Seimo Tėvynėssąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narys Justas Džiugelis.<br>D.Umbraso nuotr.
Tokį prašymą etikos sargams pateikė Seimo Tėvynėssąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narys Justas Džiugelis.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Jadvyga Bieliavska

Dec 11, 2019, 4:43 PM

Tokį prašymą etikos sargams pateikė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narys Justas Džiugelis.

Pasak jo, remiantis LRT tyrimų skyriaus duomenimis, V. Ąžuolas valdo daugiau nei 200 hektarų žemės, o jo motina, vertinant kartu su jos nuomojama žeme, – daugiau nei 400 hektarų.

„Priėmus siūlomą Žemės ūkio įstatymo projektą ir prie jo pateiktą pasiūlymą, V. Ąžuolas ir su juo susiję asmenys privalėtų mokėti didesnį žemės mokestį“, – teigia J. Džiugelis.

Politiko nuomone, nenusišalinęs nuo šio balsavimo ir nesupažindinęs kitų komiteto narių su jo pateiktu argumentais grįstu prašymu nusišalinti, V. Ąžuolas neabejotinai pažeidė Seimo statutą.

Ar etikos sargai ras V. Ąžuolo „nuodėmių“, parodys jų tyrimo rezultatai. Išvadų projektą šiuo klausimu rengs Seimo nariai Andrius Mazuronis ir Petras Čimbaras.

Jį apsvarsčius balsavimu Seimo Etikos ir procedūrų komisija nutars, ar komiteto pirmininkas V. Ąžuolas yra padaręs kokį nors pažeidimą.

 

 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Gyvai: VERT komentarai apie „Perlas Energija“ sprendimą