Kęstutis Šetkus ragina džiaugtis tuo, kad augame, o ne ieškoti, kas auga greičiau

Nacionalinis fotoprojektas „Lietuva ir mes“ – tai Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui skirtas projektas.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius Kęstutis Šetkus.<br>A.Aleksandravičiaus nuotr.
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius Kęstutis Šetkus.<br>A.Aleksandravičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2019-12-21 08:30, atnaujinta 2019-12-21 15:17

Į klausimus atsako Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius Kęstutis Šetkus.

Apie vakar... Jūsų gyvenimo lūžio taško istorija. Kada ir koks įvykis ar asmenybė tapo svarbiausiu Jūsų gyvenime, lėmusiu esminį Jūsų kūrybinės veiklos, verslo pasiekimų ar asmeninio gyvenimo posūkį?

Pažvelgus į tai, kas gyvenime jau buvo, sudėtinga išskirti vieną įvykį, dieną ar asmenybę.

Turbūt galiu tik pasidžiaugti, kad turėjau daugybę naujų potyrių, mane visuomet supo skirtingos asmenybės, ir visa tai suformavo mano gyvenimo kelią tokį.

Dažnai tik pagalvoju, kad viskas buvo per anksti ir per greitai, todėl daug ko nespėjau ar nesugebėjau įvertinti.

Bet iš kitos pusės, vien prisiminęs mokyklą, kurią pradėjau su priverstine okupacine žvaigždute atlape, lankiau be šildymo ir karšto vandens, bet tautiška širdimi, o baigiau su kompiuteriu ant stalo, suvokiu, kad tiesiog neįmanoma visko įvertinti ir suprasti, o tuo labiau padėkoti…

Apie šiandien... Kas šiandien Jums labiausiai rūpi ar jaudina šių dienų Lietuvos aktualijų kontekste?

Šiandienos Lietuvoje neramina skeptizicmas, žiūrėjimas į save su abejonėmis ir kritika.

Mes augame – augame visomis prasmėmis – ekonomikoje, švietime, kultūroje, sporte ir visur, kur tik pažvelgsi. Jaudina to nepripažinimas bei ieškojimas, kas auga greičiau.

Apie rytojų... Kokią žinutę nusiųstumėte į ateitį, kokiais žodžiai prabiltumėte ar ką norėtumėt palinkėti mūsų šaliai ir jos ateities kartoms?

Ateitis niekada nebūna be praeities ir dabarties. Tačiau svarbu niekada nebijoti ateities, nors ir kaip smagu žvalgytis į praeitį.

Dabartis yra tik tramplinas tam, kas bus rytoj. Ir kiek drąsiai mes atsispirsime, tiek toli ir būsime – ir nesvarbu, ar nusileisime tvirtai ant kojų, ar kluptelsime.

Kuo Jūs būtumėte ar svajotumėte būti, jei nebūtumėte tuo, kuo esate šiandien?

Aš labai džiaugiuosi tuo, kas esu. Džiaugiuosi ne susikurta profesine aplinka ar ekonomine gerove, bet tuo, kad galiu svajoti apie tai, kas bus mano vaikai.

---

Nacionalinis fotoprojektas „Lietuva ir mes“ – tai Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui skirtas projektas, kurio metu nuotraukose užfiksuoti šimtai valstybės ir visuomenės veikėjų, mokslo, kultūros, meno, sporto pasaulio atstovų, verslininkų ir valstybinių įmonių vadovų, dvasininkų, tarnautojų, ūkininkų ir kitų profesijų Lietuvos žmonių, bendrai kuriančių mūsų šalį ir jos ateitį. Reprezentacinis ir monumentalus, iš daugiau nei 500 unikalių specialiai šiam fotoprojektui kuriamų, niekur anksčiau nepublikuotų, konceptualiai pačių įvairiausių bei lietuvių ir anglų kalbomis aprašytų fotografijų sudarytas albumas leis mūsų šalies partneriams, draugams ir svečiams iš arti pažinti šiandienos Lietuvą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.