Lietuvoje įvedamas karantinas: viskas, ką būtina žinoti gyventojams

Nuo pirmadienio vidurnakčio visoje Lietuvoje siekiant pažaboti koronaviruso plitimą skelbiamas karantinas. Dėl karantino šalyje įsigalioja naujas paketas svarbių draudimų ir pokyčių, kurie palies kiekvieną. 

Dėl karantino šalyje įsigalioja naujas paketas svarbių draudimų ir pokyčių, kurie palies kiekvieną. <br>lrytas.lr montažas
Dėl karantino šalyje įsigalioja naujas paketas svarbių draudimų ir pokyčių, kurie palies kiekvieną. <br>lrytas.lr montažas
Dėl karantino šalyje įsigalioja naujas paketas svarbių draudimų ir pokyčių, kurie palies kiekvieną. <br>V.Ščiavinsko nuotr.
Dėl karantino šalyje įsigalioja naujas paketas svarbių draudimų ir pokyčių, kurie palies kiekvieną. <br>V.Ščiavinsko nuotr.
Ligoninės taip pat paskelbė karantiną.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Ligoninės taip pat paskelbė karantiną.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Nuo kovo 16 d. Lietuvoje įvedamas karantinas.<br>Lrytas.lt
Nuo kovo 16 d. Lietuvoje įvedamas karantinas.<br>Lrytas.lt
Skelbiama, kas Vilniuje keisis nuo pirmadienio, įvedus karantiną.<br>T.Bauro nuotr.
Skelbiama, kas Vilniuje keisis nuo pirmadienio, įvedus karantiną.<br>T.Bauro nuotr.
Dėl karantino šalyje įsigalioja naujas paketas svarbių draudimų ir pokyčių, kurie palies kiekvieną. 
Dėl karantino šalyje įsigalioja naujas paketas svarbių draudimų ir pokyčių, kurie palies kiekvieną. 
Daugiau nuotraukų (6)

Lrytas.lt

Mar 15, 2020, 11:57 PM, atnaujinta Mar 16, 2020, 11:02 AM

Kovo 16 d. prasidedantis karantinas tęsis iki kovo 30 d. Karantino terminas gali būti pratęstas.

Pabrėžiame, kad draudimai ir ribojimai neapims prekių judėjimo. Gyventojai ir toliau galės parduotuvėse įsigyti maisto produktų ir buities priemonių.

Portalas lrytas.lt pateikia svarbiausius pokyčius, su kuriais susidursime artimiausias dvi savaites:

Judėjimas per sieną ir šalies viduje:

 • Draudžiama užsieniečiams atvykti į Lietuvos Respubliką, išskyrus vairuotojus ir įgulų narius, kai vykdomas komercinis ir (ar) tarptautinis krovinių vežimas, asmenis, turinčius teisę gyventi Lietuvos Respublikoje, asmenis, turinčius imunitetų ir privilegijų pagal 1961 m. Vienos konvenciją dėl diplomatinių santykių ir 1963 m. Vienos konvenciją dėl konsulinių santykių ir NATO, NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujančius asmenis ir juos aptarnaujantį personalą bei jų šeimos narius.
 • Sienos kirtimas vykdomas per šiuos tarptautinius sienos kirtimo punktus: Kalvarijos– Budzisko, Saločių–Grenstalės, Būtingės–Rucavos, Smėlynės–Medume, Medininkai–Kamenyj Log, Raigardas–Privalka, Kybartai–Černiševskoje, Panemunė–Sovietskas, Vilniaus, Kauno, Palangos, Šiaulių oro uostus ir Klaipėdos valstybinį jūrų uostą.
 • Iki kovo 19 d. 00:00 val. leidžiamas asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją be būtinojo sustojimo.
 • Draudžiama Lietuvos Respublikos piliečiams išvykti iš Lietuvos Respublikos, išskyrus atvejus, kai jie grįžta į savo gyvenamąją vietą, vyksta į savo darbo vietą, taip pat Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vadovo ar jo įgalioto asmens leidimu.
 • Prekių judėjimas neribojamas.
 • Ribojamas keliaujančiųjų tarpmiestinio ir priemestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais intensyvumas. Leidžiamas tik sėdimų vietų užėmimas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu.
  Turi būti taikomos ypatingos saugumo priemonės – transporto priemonės dezinfekuojamos kiekvieno maršruto pradinėje ir galinėje stotelėse.
  Šią nuostatą rekomenduojama taikyti ir vykdant keleivių vežimą viešuoju miesto transportu.
 • Draudžiamas kruizinių laivų pateikimas į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą.

Viešojo ir privataus sektoriaus veikla:

 • Viešojo sektoriaus valstybės ir savivaldybių institucijose įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje.
  Privaloma užtikrinti būtinųjų neatidėliotinų funkcijų atlikimą. Privačiajam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje.
 • Draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas. Draudžiama veikla vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose.
 • Visų atviruose ir uždaruose erdvėse organizuojamų renginių bei susibūrimų draudimas: sveikatinimo paslaugų centrų, sanatorijų, poilsio centrų veiklos draudimas, išskyrus individualias reabilitacijos paslaugas, kurios susijusios su gydymu. Vestuvės ir laidotuvės nedraudžiamos.
 • Viešbučių ir kitos patalpos naudojamos asmenų izoliavimui atskiru savivaldybių ir apgyvendinimo paslaugų teikėjų susitarimu.
 • Viešojo maitinimosi įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veiklos draudimas, išskyrus kai maistas galinamas išsinešimui arba kitais būdais pristatomas gyventojams.
 • Parduotuvių, išskyrus maisto prekių; prekybos ir pramogų centrų, išskyrus maisto, veterinarijos, vaistinių ir optikos prekių parduotuves juose; turgaviečių, išskyrus maisto, veikla draudžiama, išskyrus internetinę prekybą ir kai prekės pristatomos gyventojams.
 • Grožio paslaugų teikimas draudžiamas.
 • Draudžiama lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų salonų veikla.
 • Draudžiamas nuteistųjų, suimtųjų lankymas, išskyrus jų susitikimus su gynėjais.
 • Rekomenduojama atsiskaitymams naudoti ne grynuosius pinigus.

Švietimo įstaigų darbo organizavimas:

Sveikatos priežiūros įstaigų darbo organizavimas:

 • Sveikatos priežiūros specialistų, aukštųjų universitetinių ir neuniversitetinių mokyklų studentų, rezidentų ir infrastruktūros telkimas nepriklausomai nuo jų pavaldumo.
 • Stacionarinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas: veiklos perorganizavimas valdant pacientų srautus, infrastruktūrą bei materialinius ir žmogiškuosius išteklius. Planinių operacijų atidėjimas, išskyrus pagalbą ir sveikatos priežiūros paslaugas, kurių nesuteikus pacientui atsirastų poreikis būtinąjai medicinos pagalbai arba reikšmingai pablogėtų paciento būklė.
  Planinių hospitalizacijų dėl kitų diagnostinių ir gydomųjų paslaugų atidėjimas. Pacientų lankymo draudimas, išskyrus terminalinės būklės pacientų ir vaikų iki 14 metų lankymas, gydančio gydytojo leidimu.
  Medicininės reabilitacijos paslaugų teikimo ribojimas, išskyrus tuos atvejus, kurių nesuteikimas sąlygotų paciento neįgalumą.

Ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas:

 • Paslaugų teikimas nuotoliniu būdu: vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išrašymas, konsultacijos, elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimas ir tęsimas, gydytojo-gydytojui konsultacijos, būtinųjų tyrimų paskyrimas, slaugytojo konsultacijos;
  Planinių konsultacijų, diagnostinių, profilaktinių ir gydomųjų paslaugų atidėjimas, išskyrus pagalbą ir paslaugas, kurių nesuteikus pacientui atsirastų poreikis būtinąjai medicinos pagalbai arba reikšmingai pablogėtų paciento būklė;
  Paslaugų namuose teikimo ribojimas, išskyrus ambulatorinės slaugos ir paliatyvios pagalbos paslaugas namuose;
  Ambulatorinių medicininės reabilitacijos paslaugų atidėjimas;
  Profilaktinių patikrinimų ir prevencinių programų vykdymo atidėjimas; Planinių skiepijimų perorganizavimas, numatant pacientų srautų valdymą.
 • Odontologijos paslaugų teikimo atidėjimas, išskyrus būtinosios medicinos pagalbos užtikrinimą.
 • Vaistinių veiklos perorganizavimas siekiant išvengti tiesioginio asmenų kontakto.
 • Visuomenės sveikata: visuomenės sveikatos stiprinimo, lėtinių neinfekcinių ligų prevencijos priemonių atidėjimas; Visuomenės sveikatos saugos kontrolės planinių patikrinimų atidėjimas; Kitų nebūtinų visuomenės sveikatos priemonių atidėjimas.

Socialines paslaugas teikiančių įstaigų darbo organizavimas:

 • Draudžiamas lankymas visuose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose.
 • Kitose socialinių paslaugų įstaigose, kontaktuoti su klientu leidžiama tik užtikrinant būtinąsias socialines paslaugas.
 • Visoms Lietuvoje veikiančioms religinėms bendruomenėms rekomenduojama neorganizuoti religinių apeigų, kurios reikalautų viešų susibūrimų.

Kiti pokyčiai, su kuriais susidursite:

 • Kitą savaitę dešimtyje apskričių bus atidaryti koronaviruso patikros „drive-in“ punktai. Į juos automobiliu atvykę gyventojai galės atlikti tyrimus ir važiuoti namo laukti rezultatų.
 • „Lietuvos geležinkeliai“ informuoja, kad nuo kovo 16 dienos, 00:00 val., stabdomi visų tarptautinių keleivinių traukinių maršrutai. Traukiniai laikinai nevažiuos maršrutais Balstogė–Kaunas–Balstogė, Vilnius–Minskas–Vilnius.
 • Skrydžių bendrovė „Wizz Air“ sekmadienį pranešė, kad nuo antradienio sustabdo visus skrydžius į Lietuvą ir iš jos.
 • Lietuvos degalinės informavo, kaip dirbs karantino metu. Prašo būtinai naudotis vienkartinėmis pirštinėmis
 • „Regitra“ klientų aptarnavimą perkelia į elektroninę erdvę. Karantino laikotarpiu – nuo kovo 16 iki 30 dienos – asmenys fiziškai nebus aptarnaujami. Dėl šios priežasties atšaukiami visi iš anksto suplanuoti klientų vizitai padaliniuose, nevyks ir teorijos bei praktikos egzaminai.
 • Mažmeninės prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvės per karantiną dirbs trumpiau. Nuo pirmadienio, kovo 16 dienos, tinklo parduotuvės Lietuvoje dirbs nuo 9 val. ryto iki 20 val. vakaro. Tokia tvarka tęsis iki šiuo metu numatomos karantino pabaigos kovo 30-ąją.
 • Lietuvoje laikinai neveiks „Ignitis“ aptarnavimo centrai. Centrai uždaromi dviem savaitėms – nuo kovo 16 iki kovo 27 dienos. Gyventojai užduoti klausimus kviečiami telefonu, elektroniniu paštu arba naudojantis e.ignitis.lt savitarnos platforma, pranešė grupė.
 • Bus ribojamas santuokos registravimo ceremonijoje dalyvaujančių asmenų skaičius, nedirbs notarai, antstoliai paslaugas teiks nuotoliniu būdu.

Primename, kad nesilaikantiems nurodymų grės baudžiamoji atsakomybė – iki trejų metų nelaisvės.

Iki pirmadienio Lietuvoje užfiksuota 14 susirgimo koronavirusu atvejų. Visi jie įvežtiniai.

Pasaulyje nuo koronaviruso jau mirė per 6 tūkst. žmonių.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.