Kovo 23 d., po dar kelių bergždžių skambučių karštąjai linijai, sugalvojusi pasitikrinti elektorinius valdžios vartus, ji pamatė, kad dar kovo 20 d. gauti tyrimų rezultatai, kurių atsakymas – teigiamas.
Daugybę pašalinių ligų ir problemų su plaučiais turinti moteris galiausiai pati kovo 23 d., pirmadienį, vėl kreipėsi į specialistus ir pranešė jau žinanti savo tyrimų atsakymus ir laukianti tolesnių nurodymų, nes jaučianti didelius skausmus ir turinti temperatūros.
Tačiau iš kito telefono laido galo ji tik dar kartą sulaukė raginimo tiesiog kantriai laukti, kol atsakingi asmenys su ja susisieks.
Vilniuje ir Kaune veikia mobilieji koronaviruso testavimo punktai
Nesulaukė jokio skambučio
Į naujienų portalo lrytas.lt redakciją pirmadienį kreipėsi vilnietė Simona (vardas ir pavardė redakcijai žinoma), kuri ir papasakojo apie savo močiutės vargus. Simonos močiutė prieš kelias savaites grįžo iš Jungtinės Karalystės ir pasijuto blogai.
Praėjusios savaitės ketvirtadienį ji paskambino karštąja koronaviruso linija ir gavo nurodymus išsitirti dėl koronaviruso ką tik atidarytame mobiliajame patikros punkte sostinėje.
Atlikus tyrimus, moteriai buvo pažadėta dar kitą dieną, penktadienį, pranešti atsakymą, ar ji užsikrėtusi koronavirusu. Tačiau visą dieną specialistų skambučio laukusi moteris jo taip ir nesulaukė.
Kitą dieną, šeštadienį, vilnietė pati nusprendė paskambinti į patikros punktą ir pasiteirauti dėl tyrimų rezultatų. Jai buvo pasakyta, kad šiuo metu užimtumas – milžiniškas, todėl atsakymų gali tekti laukti ir keturias dienas iki pirmadienio.
Kovo 23 d., pirmadienį, sunerimusi ir toliau nežinioje laikyta moteris iš nevilties nusprendė patikrinti elektroninius valdžios vartus ir ten pamatė, kad dar penktadienį buvo gauti teigiami jos tyrimų rezultatai.

T.Bauro nuotr.
„Jai niekas nebuvo pranešęs, kad galima savo atsakymus pamatyti internetu. Tada močiutė dar kartą paskambino į karštąją liniją ir jai vėl pasakė laukti, kol kažkas kažką praneš. Ji yra didelėje rizikos grupėje, jai virš 60 m., močiutė turi labai daug problemų su plaučiais, beveik kiekvienais metais guli dėl to ligoninėje... Iki dabar jai niekas dar nepaskambino“, – pasakojo Simona.
Prašė dar palaukti
Jos teigimu, karštosios koronaviruso linijos specialistai nepateikė jokių žinių dėl moters tyrimų rezultatų, o jai pačiai pasakius, kad juos jau žino ir tik nori rekomendacijų, ką daryti ar kaip gydytis toliau, vis tiek buvo paprašyta dar palaukti.
„Nenoriu skųstis, tiesiog noriu, kad žmonės sužinotų, jog galima ir elektroniniuose valdžios vartuose atsakymus sužinoti. Bijau net pagalvoti, kiek dar žmonių laukia to skambučio“, – kalbėjo Simona.
Beje, kaip tik pirmadienį popiet Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) išplatintame pranešime spaudai informavo, kad, siekiant supaprastinti sveikatos paslaugų prieinamumą ir patogumą, daugelis jų perkeliama į elektroninę erdvę.
„Gyventojai elektroninės sveikatos portale esveikata.lt, saugiai save identifikavę, galės greitai ir patogiai, neišvykdami iš namų, peržiūrėti savo laboratorinių tyrimų atsakymus dėl koronaviruso infekcijos“, – skelbiama pranešime.
Dar penktadienį aiškino, kad duomenys yra renkami
Įdomu ir tai, kad būtent kovo 19 d. vėlų vakarą, beveik vidurnaktį, Sveikatos apsaugos ministerija pranešė apie septynis naujus koronaviruso atvejus šalyje. Apie du iš jų informacijos ministerija nepateikė.
Dar penktadienį ministerija tikino renkanti duomenis apie šiuos du atvejus, kurie nustatyti naujuosiuose patikros punktuose.
Sveikatos apsaugos ministerija: „Turi būti susisiekta nedelsiant“
Sveikatos apsaugos ministerijos Spaudos tarnybos vyriausioji specialistė Justina Petravičienė, sulaukusi portalo lrytas.lt skambučio, teigė esanti nustebusi dėl tokios situacijos.
Susiję straipsniai
Portalui lrytas.lt atsiųstame atsakyme ji tvirtino, kad su žmogumi, kurio atsakymas dėl koronaviruso yra teigiamas, privaloma nedelsiant susisiekti.
„Su žmogumi, kurio ėminys paimtas mobiliajame punkte, turi būti susisiekta nedelsiant, kai gauti rezultatai iš laboratorijos, instruktuota, kaip elgtis, kaip jis bus pristatomas į gydymo įstaigą ir aptariama visa su žmogaus sveikatos būkle susijusi informacija.
Tuo metu, jei rezultatas neigiamas – atsakymo gali tekti palaukti, nes prioritetas teikiamas informavimui apie teigiamus atvejus. Informacija apie neigiamus rezultatus siunčiama trumposiomis SMS žinutėmis.
Svarbu ir tai, kad žmogus, turintis įtarimų, jog užsikrėtė, t.y., buvęs užsienyje, turėjęs kontaktą su patvirtinu ar tikėtu COVID-19 atveju, bet kokiu atveju turi likti izoliacijoje 14 dienų“, – situaciją komentavo ministerijos atstovė.



