G. Nausėda rudens sesiją siūlo ankstinti vaikų ugdymą, koreguoti nedarbo išmokas

Seimo rudens seijai prezidentas Gitanas Nausėdas teikia devynias teisėkūros iniciatyvas, tarp jų – siūlymas metais ankstinti vaikų ugdymą, koreguoti nedarbo išmokų tvarką, supaprastinti teisėjų atranką.

Gitanas Nausėda<br>V.Skaraičio nuotr.
Gitanas Nausėda<br>V.Skaraičio nuotr.
Gitanas Nausėda<br>V.Skaraičio nuotr.
Gitanas Nausėda<br>V.Skaraičio nuotr.
Gitanas Nausėda<br>T.Bauro nuotr.
Gitanas Nausėda<br>T.Bauro nuotr.
Gitanas Nausėda<br>T.Bauro nuotr.
Gitanas Nausėda<br>T.Bauro nuotr.
Gitanas Nausėda<br>T.Bauro nuotr.
Gitanas Nausėda<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

Sep 2, 2020, 9:59 AM

Kaip pranešė Prezidentūra, G. Nausėda žada teikti kartu su socialiniais partneriais parengtas Švietimo įstatymo pataisas, kurių tikslas – sudaryti palankesnes ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo sąlygas ir galimybes.

Pirmadienį G. Nausėda informavo siūlantis pradėti vaikų priešmokyklinį ugdymą nuo penkerių, o pradinį – nuo šešerių, siekiant suvienodinti vaikų iš socialinės rizikos šeimų galimybes mokytis.

Pasak pranešimo, G. Nausėda taip pat teiks Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pataisas, numatančias, kad darbo netekę darbingo amžiaus asmenys, kuriems yra nustatytas dalinis nedarbingumas, turėtų teisę gauti visą jiems pagal įstatymą priklausančią nedarbo draudimo išmoką.

Taip pat prezidentas siūlo Teismų įstatymo pataisas – jomis būtų nustatyta, jog būtų vykdoma pretendentų į teisėjus atranka ne į konkrečius, o bendrai į atitinkamos grandies teismus, o šių atrankų pagrindų būtų sudaromi nuolatiniai atrinktų pretendentų sąrašai. Tai, Prezidentūros teigimu, leistų operatyviau atrinkti pretendentus į laisvas teisėjų ir teismų vadovų vietas, leistų stabiliau paskirstyti krūvį, mažintų administracinius kaštus.

G. Nausėda įstatymų leidėjams siūlys įtraukti į rudens sesijos darbotvarkę ir anksčiau registruotus projektus, skirtus viešųjų pirkimų sistemos efektyvumo didinimui, efektyvesnės ir skaidresnės korupcijos prevencijos sistemos kūrimui.

Tarp teikiamų anksčiau registruotų pataisų – ketinimai mažinti finansinę savivaldybių, fizinių ir juridinių asmenų naštą, susijusią su senų elektros oro linijų iškėlimu, siūlymas mažinti gyventojų pajamų mokesčio tarifų skirtumus, numatyti galimybę apdovanoti ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu ne tik motinas, bet ir tėvus, mažinti maksimalius miško kirtimų plotus.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.