Rinkėjai tempo nemažina – balsavo 5,24 proc. rinkėjų

Seimo rinkimų antrajame ture iš anksto jau balsavo 5,24 proc. rinkėjų, tai yra 121 tūkstantis 79 rinkėjai.

Išankstiniai Seimo rinkimai.<br>V.Skaraičio nuotr.
Išankstiniai Seimo rinkimai.<br>V.Skaraičio nuotr.
Išankstiniai Seimo rinkimai.<br>V.Skaraičio nuotr.
Išankstiniai Seimo rinkimai.<br>V.Skaraičio nuotr.
Išankstiniai Seimo rinkimai.<br>V.Skaraičio nuotr.
Išankstiniai Seimo rinkimai.<br>V.Skaraičio nuotr.
Išankstiniai Seimo rinkimai.<br>V.Skaraičio nuotr.
Išankstiniai Seimo rinkimai.<br>V.Skaraičio nuotr.
Išankstiniai Seimo rinkimai.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Išankstiniai Seimo rinkimai.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

Oct 22, 2020, 6:33 AM, atnaujinta Oct 22, 2020, 10:03 AM

Trečiosios išankstinio balsavimo dienos duomenimis, jie ir toliau išlieka aktyvesni nei per pirmąjį rinkimų ratą – kai balsavo 3,09 proc., arba 74 tūkstančiai 537 rinkėjai.

Aktyviausi yra Centro–Žaliakalnio rinkimų apygardos rinkėjai, kur savo balsą jau atidavė 9,58 proc. rinkėjų, Senamiesčio–Žvėryno rinkimų apygardos rinkėjai, kur balsavo 9,45 proc. rinkėjų.

Pasyviausi per išankstinį balsavimą yra Panerių– Grigiškių, Raudondvario rinkimų apygardų rinkėjai, kur balsavo 2,20 proc. rinkėjų ir 2,34 proc. rinkėjų.

Ketvirtadienis – paskutinė išankstinio balsavimo diena. Dar galima balsuoti visą dieną – iki 20 valandos.

„Baltosios pirštinės“ sulaukė 40 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus

Nuo pirmadienio visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“ sulaukė per 40 pranešimų apie galimus pažeidimus. Daugiausia jų susiję su išankstinio balsavimo savivaldybėse įgyvendinimu ir balsavimu užsienyje. Ne vienas pilietis praneša, kad eidamas balsuoti gavo ne savo apygardos biuletenį, pabaigoje balsavimo ant išorinio voko nebuvo užklijuotas apsauginis lipdukas, netoli balsavimo vietų rasta agitacijos. Vienas atvejis dėl galimo rinkėjų papirkimo perduotas tirti policijai.

Vykstančiame išankstiniame balsavime bei nuo trečiadienio prasidėjusiame balsavime specialiuosiuose punktuose, kur dažniausiai balsuoja pažeidžiami rinkėjai, stebėtojai praneša apie nuolat pasikartojančias problemas. Neužtikrinamas balsavimo slaptumas, rinkėjams nepateikiama visa balsavimo vokais instrukcija, o kartais jiems neleistinai padedama atlikti balsavimo veiksmus, komisijos nariai nesegi savo pažymėjimų ar netinkamai naudoja apsaugos priemones.

„Baltosios pirštinės“ taip pat sulaukė daug žinučių iš lietuvių balsuojančių užsienyje. Jiems įtarimą sukėlė gauti biuleteniai, kurie buvo atspausdinti ir atrodė kaip suklastoti. Visiems svarbu žinoti, kad Vyriausioji rinkimų komisija Pasaulio lietuvių vienmandatės rinkimų apygardos biuletenio formą elektroniniu būdu išsiuntė atstovybėms, o balsavimo komisijos organizavo pakartotinio balsavimo biuletenių dauginimą. Kitu atveju, siunčiant originalius biuletenius, procesas užtruktų per ilgai.

Atsižvelgiant į pirmojo turo krizę ir dabar gaunamus rinkėjų paklausimus, svarbu išskirti saviivzoliacijoje esančių rinkėjų situaciją. Jie gali balsuoti keliais būdais: specialiai įrengtuose drive in punktuose arba balsuoti namuose. Užsiregistravus balsavimui namuose, komisijos nariai turėtų susisiekti su rinkėju. Jei komisijos nariai nesusisiekia ar gavus patvirtinimą neaplanko rinkėjų, rekomenduojama skubiai skambinti rinkimų apylinkės pirmininkui, kreiptis į apygardos komisijos pirmininką ar VRK. Nepavykus išspręsti situacijos, rinkėjai kviečiami pranešti „Baltosioms pirštinėms“ ir viešinti problemą socialiniuose tinkluose.

Baigiasi išankstinis balsavimas antrajame Seimo rinkimų ture

Ketvirtadienį baigiasi išankstinis balsavimas antrajame Seimo rinkimų ture.

Taip pat tai paskutinė diena, kai drive-in principu dirba mobiliosios balsavimo vietos, skirtos saviizoliacijoje esantiems rinkėjams.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per dvi pirmąsias išankstinio balsavimo dienas, antrajame Seimo rinkimų ture savo valią pareiškė 69 tūkst. 752 arba 3,02 proc. rinkėjų. Tai yra dvigubai daugiau nei per pirmąjį turą.

Per antrąjį Seimo rinkimų turą renkami 68 parlamentarai vienmandatėse apygardose. Trys jau išrinkti per pirmąjį turą. Dar 70 politikų į parlamentą pateko pagal partijų sąrašus.

Rinkėjai valią pareikšti gali bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos registracijos.

Balsavimas prasideda 7 valandą ir trunka iki 20 valandos.

Rinkėjų prašoma ateiti balsuoti su nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis, turėti savo rašymo priemonę, nepamiršti asmens dokumento. Neturintiesiems kaukės ar rašiklio, jie duodami vietoje.

Šiemet įrengta daugiau išankstinio balsavimo vietų, tačiau dalyje savivaldybių negalima balsuoti pačiame savivaldybės pastate, kaip būdavo anksčiau.

Iš trijų didžiausių miestų tik Vilniuje išankstinis balsavimas vyksta ir savivaldybės pastate, tuo metu Kaune ir Klaipėdoje rinkėjai kviečiami balsuoti kitur.

Be to, per antrąjį turą Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Raseiniuose įrengtos specialios balsavimo vietos drive-in principu saviizoliacijoje esantiems rinkėjams. Į šias balsavimo vietas privaloma atvykti automobiliu, jose balsuoti gali ne sergantieji koronavirusu, o izoliacijoje dėl kontakto su sergančiuoju esantys ar iš užsienio grįžę rinkėjai.

Antrasis Seimo rinkimų turas vyks spalio 25 dieną.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.