R. Karbauskis iš politikos nesitrauks: sieks apsaugoti dabartinės valdžios pasiekimus

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad iš politikos trauktis neketina siekdamas apsaugoti dabartinių valdančiųjų pasiekimus. Jis taip pat priduria, kad prasmės Seime teikti naujus siūlymus lieka vis mažiau, kadangi tikėtina, jog opozicija, netrukus tapsianti valdančiaisiais, trukdys tokių sprendimų priėmimui.

Ramūnas Karbauskis<br>G.Bitvinsko nuotr.
Ramūnas Karbauskis<br>G.Bitvinsko nuotr.
Ramūnas Karbauskis<br>T.Bauro nuotr.
Ramūnas Karbauskis<br>T.Bauro nuotr.
Ramūnas Karbauskis<br>T.Bauro nuotr.
Ramūnas Karbauskis<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Oct 28, 2020, 9:50 AM, atnaujinta Oct 28, 2020, 9:52 AM

„Iš politikos aš tikrai nesitrauksiu, nes suprantu, kad mano, kaip piliečio, pareiga yra rūpintis tuo, kad jokios interesų grupės neiššvaistytų tų pasiekimų, kuriuos mes esame padarę: kad nemažintų pensijų, nemažintų atlyginimų, vaiko pinigų nenaikintų. Nors aš girdžiu dabar iš būsimos premjerės, ji pagaliau pasakė, kad to nedarys – tikėkimės, kad to nedarys. Bet ketverius metus iš to buvo tyčiojamasi“, – „ Žinių radijui“ kalbėjo R. Karbauskis.

„Mes suprantame, kad reikia dirbti siekiant išsaugoti tai, kas yra padaryta, kas pasiekta. Nes kai girdi, kad bus grąžinta į televiziją alkoholio reklama, kad bus kiti sprendimai priiminėjami, mus tiesiog tai stebina“, – pridūrė jis.

Kalbėdamas apie pastaruosius darbus dabartiniame Seime, R. Karbauskis tikino, kad valdantieji iki pat kadencijos pabaigos pasiryžę teikti pasiūlymus kitų metų biudžetui.

„Biudžeto projektas nebus priiminėjamas šito Seimo, bet pasiūlymai šiam biudžetui, pateikiami dar šio Seimo, atitinkamai Vyriausybės dar bus svarstomi. Dar ši Vyriausybė teiks būsimam Seimui (biudžeto – ELTA) projektą. Bet kokiu atveju tai yra labai svarbus darbas“, – sakė jis.

Visgi LVŽZ partijos lyderis pažymėjo nemanąs, kad šiuo metu verta teikti kitų naujų siūlymų Seimui, kadangi opozicija, tikėtina, juos atšauktų savo sprendimais perėmusi valdžią.

„Kita vertus, kiti dalykai, susiję su sprendimais, kuriuos Seimas gali daryti ir priimti, tai abejoju, ar ką nors pavyks priimti. Nes bet kokiu atveju valdančioji dauguma 71 Seimo nario neturi, o opozicija, matyt, ir toliau trauks korteles ir neleis mums nieko priiminėti. Nes kam priiminėti sprendimus dėl Lukiškių aikštės, ar dėl 13 pensijos, jeigu visiškai akivaizdu, kad jie po to tai atšauks savo sprendimais, jie tuos įstatymus sunaikins. Tai iš jų retorikos akivaizdu“, – tikino R. Karbauskis.

R. Karbauskis: jei bandys atšaukti priimtus įstatymus – ieškosime interesų grupių

Jau paskutines savaites skaičiuojančių valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis prakalbo, kokiais parametrais bus vertinamas konservatorių formuojamos daugumos darbas. Valstiečių pirmininko teigimu, jei naujoji dauguma sieks atšaukti dabartinės valdžios priimtus sprendimus, jis ieškos interesų grupių, kurios, jo nuomone, galėjo tokį žingsnį paskatinti. Politikas užsimena, kad būti šiuo klausimu akylam yra pagrindo.

„Kai mes pamatėme liberalų ir konservatorių kandidatų rėmėjų sąrašą... Na jis yra įspūdingas. Yra labai daug rėmėjų, labai daug įmonių vadovų iš labai daug skirtingų sričių. Dabar reikės stebėti. Opozicijos darbas stebėti ir aiškiai parodyti pirštu, kokie interesai yra už vieno ar kito pasiūlymo“, – „Žinių radijui“ teigė R. Karbauskis, pabrėždamas, kad per šį interesų grupių filtrą praeis kiekvienas valdančiųjų bandymas atšaukti per pastaruosius 4 metus priimtus įstatymus.

„Aš galiu pasakyti viena – bet kurį įstatymą, kurį priiminės ši valdžia..., mes visada ieškosime priežasties, kodėl jis buvo priiminėjamas. Jeigu iš tikrųjų tai bus mūsų sprendimų naikinimas – tų, kuriuos pripažįsta visas pasaulis ir rodo juos kaip pavyzdį... (Tokiu atveju ieškosime – ELTA) kas už to stovi. Alkoholio pramonė ar farmacijos pramonė. Kas už to stovi, kokie interesai“, – darbo opozicijoje gairėmis dalinosi R. Karbauskis.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.