Vyriausybės COVID-19 darbo grupėje – medikai, mokslininkai, verslo atstovai

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sudarė patariamąją tarybą pasiūlymams dėl COVID-19 ligos valdymo teikti. Šioje grupėje – medikai, mokslininkai, taip pat verslo ir įvairių organizacijų atstovai.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sudarė patariamąją tarybą pasiūlymams dėl COVID-19 ligos valdymo teikti.<br>V.Skaraičio nuotr.
Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sudarė patariamąją tarybą pasiūlymams dėl COVID-19 ligos valdymo teikti.<br>V.Skaraičio nuotr.
Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sudarė patariamąją tarybą pasiūlymams dėl COVID-19 ligos valdymo teikti.<br>V.Skaraičio nuotr.
Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sudarė patariamąją tarybą pasiūlymams dėl COVID-19 ligos valdymo teikti.<br>V.Skaraičio nuotr.
Paulius Skruibis.<br>V.Skaraičio nuotr.
Paulius Skruibis.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Dec 18, 2020, 12:30 PM

Kaip nurodoma premjerės penktadienio potvarkyje, darbo grupėje dirbs medikai ir ligoninių atstovai: Kembridžo universiteto ligoninės gydytojas Tumas Beinortas, Molėtų ligoninės direktorius Vaidotas Grigas, Santaros klinikų direktorius medicinai Valdas Pečeliūnas, Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro direktorius Laimonas Griškevičius ir Infekcinių ligų centro vadovė Ligita Jančorienė, Centro poliklinikos direktorius Kęstutis Štaras.

Vyriausybę konsultuos ir medicinos, psichologijos bei kitų sričių mokslininkai: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakulteto dekanė Ramunė Kalėdienė, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prodekanas Vytautas Kasiulevičius, mokslo tyrėja Ingrida Olendraitė, Vilniaus universiteto Psichologijos instituto docentas, Suicidologijos tyrimų centro vadovas Paulius Skruibis, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos vadybos katedros profesorius Mindaugas Stankūnas, bendrovės „Euromonitor International“ duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius.

Į tarybą įeis ir verslo bei visuomenės atstovai: Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis, Lietuvos skautijos vyriausioji skautininkė Ieva Brogienė.

Šios tarybos vadovą rotacijos tvarka rinks tarybos nariai.

Dalis ekspertų – iš Prezidentūros darbo grupės

Sveikatos ekspertų taryba buvo suburta ir Prezidentūroje. I. Šimonytė yra sakiusi, kad šios tarybos nariai, taupant jų laiką, turėtų persikelti dirbti į Vyriausybę.

Prezidentūros duomenimis, jos ekspertų taryboje dirba trys darbo grupės: Situacijos analizės ir prognozavimo, Visuomenės sveikatos priemonių bei Sveikatos priežiūros įstaigų darbo organizavimo.

Jose, be kitų ekspertų, dirba ir į premjerės darbo grupę įtraukti M. Stankūnas, V. Zemlys-Balevičius, P. Skruibis, V. Kasiulevičius, L. Jančorienė, R. Kalėdienė.

Prezidentūros darbo grupėse taip pat dirba statistikos ekspertai, Higienos instituto, savivaldybių visuomenės sveikatos biurų, Lietuvos kariuomenės strateginės komunikacijos, Kauno, Vilniaus ir Šiaulių ligoninių atstovai.

Ankstesnė Vyriausybė turėjo kelias darbo grupes

Kaip BNS spalį informavo Vyriausybės kanceliarija, ankstesnės sudėties Ministrų kabinetas turėjo kelias darbo grupes: Medicinos ekspertų, Verslo skatinimo, Visuomenės saugumo ir Savivaldybių klausimų.

Darbo grupei dėl COVID-19 ligos valdymo vadovavo premjero patarėjas Jonas Kairys, o jai priklausė Sveikatos apsaugos ministerijos, Vyriausybės kanceliarijos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovai, Vilniaus universiteto mokslininkė Aurelija Žvirblienė, taip pat ir dabartinės Vyriausybės darbo grupėje dirbantys Santaros klinikų atstovai L. Griškevičius ir L. Jančorienė.

Verslo klausimais patarusioje darbo grupėje dirbo Vyriausybės atstovai, taip pat Finansų, Vidaus reikalų, Socialinės apsaugos ir darbo, Ekonomikos ir inovacijų bei Sveikatos apsaugos ir darbo ministerijų viceministrai. Kaip ir dabartinės Vyriausybės darbo grupei, jai priklausė Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Lietuvos verslo konfederacijos vadovai. Šioje darbo grupėje dirbo ir daugiau verslo ir prekybos organizacijų atstovų.

Vyriausybės kanclerio sudarytoje darbo grupėje savivaldybių klausimams spręsti dirbo NVSC, Vyriausybės ir ministerijų atstovai, penkių didžiųjų miestų savivaldybių atstovai, Vyriausybės atstovų įstaigos vadovė, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Savivaldybių asociacijos atstovai.

Taip pat kanclerio sudarytą visuomenės saugumo grupę sudarė Vyriausybės, Krašto apsaugos ir Vidaus reikalų bei pastarajam pavaldžių departamentų, taip pat kariuomenės, Valstybės saugumo departamento atstovai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: kodėl lenkai išpylė ukrainietiškus grūdus?