V. Čmilytė-Nielsen: pasitikėjimas LGGRTC šiuo metu yra susvyravęs, tačiau pirmiausiai reikia išgirsti abiejų pusių pozicijas

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad klausimas dėl Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) vadovybės keitimo yra pernelyg ankstyvas. Parlamento vadovė akcentuoja planuojanti išklausyti ir centro vadovybės poziciją, nes, pasak jos, visuomenės pasitikėjimas LGGRTC yra labai svarbus.

Viktorija Čmilytė-Nielsen.<br>T.Bauro nuotr.
Viktorija Čmilytė-Nielsen.<br>T.Bauro nuotr.
Viktorija Čmilytė-Nielsen.<br>T.Bauro nuotr.
Viktorija Čmilytė-Nielsen.<br>T.Bauro nuotr.
Viktorija Čmilytė-Nielsen.<br>T.Bauro nuotr.
Viktorija Čmilytė-Nielsen.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Feb 2, 2021, 12:47 PM

„Šiandieną šis klausimas tikrai per ankstyvas. Turėjome ką tik susitikimą su centro atstovais, pasirašiusiais kreipimąsi, artimiausiomis dienomis susitiksiu su visomis pusėmis ir išklausysiu nuomones, ir manau, kad taip pat ir Seimo valdyboje skirsime nemažai dėmesio šiam klausimui“, – po susitikimo su LGGRTC darbuotojų atstovais teigė V. Čmilytė-Nielsen.

„Akivaizdu, kad centro prestižas ir pasitikėjimas juo yra labai svarbus ir šiandieną jis yra susvyravęs“, – pridūrė ji.

Seimo pirmininkė taip pat teigė, kad, išklausius tik LGGRTC darbuotojų atstovus, kol kas negalima spręsti, ar centro mokslininkų nuogąstavimai yra pagrįsti.

„Šiandieną pokalbio metu buvo išsakyti tokie nuogąstavimai, bet vėlgi man sunku šiandieną pasakyti galutinį verdiktą, nes, kaip jau minėjau, išklausiau tik vieną pusę“, – sakė parlamento vadovė.

V. Čmilytė-Nielsen akcentuoja, kad centro vadovybės klausimo nereikėtų spręsti per kelias dienas, ypač atsižvelgiant į tai, kad „tik praėjusią vasarą, prieš pusmetį, buvo balsuojama dėl naujojo direktoriaus skyrimo“. Tačiau Seimo pirmininkė teigia, kad Seimo valdyba, esant poreikiui, galėtų sudaryti grupę, kuri šį klausimą galėtų spręsti.

„Seimo valdybos grupė, į kurią įeitų tiek politikai, tiek, žinoma, autoritetingi ekspertai, galėtų būti viena iš formų, kuriose galėtume svarstyti susidariusią situaciją, kuri tikrai kelia nerimą“, – sakė ji.

ELTA primena, kad centro darbuotojų kreipimesi į Seimo pirmininkę, kurį penktadienį gavo ELTA, teigiama, kad susirūpinimą kelia Vidmanto Valiušaičio paskyrimas generalinio direktoriaus vyresniuoju patarėju sukuriant jam naują pareigybę ir parašant naujus, specialiai šiam asmeniui pritaikytus pareiginius nuostatus, įvedant kvalifikacinį reikalavimą, nesusijusį su centro vykdoma veikla.

„Šiai pareigybei suteikiami platūs įgaliojimai konsultuoti ir vertinti istorijos profesionalų darbą, formuoti centro tyrimų kryptis, kontroliuoti centro leidybos skyriaus darbą, viršijantys departamentų direktorių ir skyrių vedėjų įgaliojimus“, – rašoma kreipimesi.

Jame taip pat teigiama, kad LGGRTC darbuotojams kelia susirūpinimą istorijos mokslo nuvertinimas kreipiant istorinius tyrimus ideologizacijos, politizacijos linkme. Pažymima, kad LGGRTC vadovybė skatina visuomenę užsiimti „istorijos gynyba“ ir „atminties karais“, taip pat viešai skelbia neatsakingus ir neobjektyvius pareiškimus bei interviu centro vardu.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.