Po homofobiškų išsireiškimų P. Vaineikis atleidžiamas iš Kretingos Pranciškonų gimnazijos kapeliono pareigų Išvadino „iškrypėliais“ ir „lgbtišnikais“

Kapelionas Paulius Vaineikis neteko pareigų Kretingos Pranciškonų gimnazijoje, praneša portalas laikmetis.lt.

 Po homofobiškų išsireiškimų P. Vaineikis atleidžiamas iš Kretingos Pranciškonų gimnazijos kapeliono pareigų.<br> Youtube stop kadras.
 Po homofobiškų išsireiškimų P. Vaineikis atleidžiamas iš Kretingos Pranciškonų gimnazijos kapeliono pareigų.<br> Youtube stop kadras.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 26, 2021, 10:34 PM, atnaujinta Feb 26, 2021, 10:43 PM

Gimnazijos mokinių tėvai penktadienį sulaukė štai tokio mokyklos direktoriaus laiško.

„Gerbiami tėvai (globėjai, rūpintojai),

Pastarosiomis dienomis Lietuvos žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose buvo pasidalyta br. Pauliaus Vaineikio OFM pasisakymais. Kadangi į straipsnius, diskusijas bei komentarus buvo įtraukta ir gimnazija, kreipiuosi į Jus ir labai atsiprašau už br. Pauliaus įžeidžiančius žodžius. Manau, kad jie yra nepriimtini ir griaunantys mūsų Pranciškonų gimnazijos bendruomenę. Noriu pabrėžti, kad br. Pauliaus internete paskelbti pasisakymai neišreiškia Pranciškonų gimnazijos misijos, vizijos ir tikslų.

Informuoju Jus, kad nuo 2021 m. kovo 1 d. br. Paulius OFM nebetęs kapeliono tarnystės gimnazijoje. Šiuo gavėnios laikotarpiu prašau Jūsų atleidimo. Dievas telaimina Jus ir Jūsų artimuosius.

Direktorius Alvydas Virbalis OFM".

P.Vaineikis pareigų neteko po to, kai gruodžio pabaigoje vykusių Pakutuvėnų parapijos mišių metu LGBT bendruomenės narius vadino „iškrypėliais“ ir „lgbtšnikais“. Vykusias mišias stebėjo ir Pranciškonų gimnazijos moksleiviai.

Kunigo kalba ketvirtadienį feisbuke pasidalijo Lietuvos žmogaus teisių centras. Netrukus ji susilaukė daugybės reakcijų ir žaibiškai papilito socialiniuose tinkluose. Tiesa, vėliau vaizdo įrašas iš parapijos „Youtube“ kanalo buvo pašalintas.

P.Vaineikis Mišių metu teigė, kad „šėtonas susimokė politiniu lygmeniu iškreipti žmogaus prigimtį“, ir netrukus pažėrė kritikos LGBT bendruomenei.

„Mes sakome, kad šėtonas susimokė netgi politiniu lygmeniu iškreipti žmogaus prigimtį.

Kada per LRT mokina iškrypėliai, tiesiai šviesiai galiu pasakyti, iškrypėliai, lgbtišnikai. Jie mokina mus, kas mes esame. Pasirodo, kad berniukai tai jau nebėra berniukai, vyrai nėra vyrai, mergaitės nėra mergaitės, moterys nėra moterys, bet galas žino kas. Įsivaizduojate? Kada valstybiniu lygmeniu bando įsiveržti į mokyklas ir mokinti amoralių dalykų“, – pasidalintoje Mišių ištraukoje kalbėjo kapelionas P.Vaineikis.

Vaizdo įrašo ištrauka pasidalijęs Žmogaus teisių centras pabrėžė, jog bažnyčios nariai turi teisę laisvai skelbti savo mokslą, tačiau privalo išlaikyti pagarbą ir nežeminti kitų visuomenės narių. „Ar neapykanta ir vienos ar kitos soc. grupės žeminimas gali būti pateisinami religijos laisve? Ne pirmą kartą su Centru susisiekia žmonės, kurie piktinasi tuo, kaip dalis kunigų atsiliepia apie LGBT bendruomenę.

Vieni jų yra netikintys, kiti – tikintys ir nesupranta tokių bažnyčios narių vartojamų žodžių, jaučiasi atstumti ir pažeminti. LR Konstitucija sako, kad bažnyčios bei religinės organizacijos turi teisę laisvai skelbti savo mokslą bei atlikti savo apeigas.

Vis dėlto visuotinai priimtini pagarbos kito žmogaus orumui principai galioja visiems, nepaisant religijos ar kitų požymių. Tad bažnyčios nariai turi ir gali išsakyti savo požiūrį į tos pačios lyties santykius ir šeimas, tačiau tai daryti pagarbiai, nežeminant ir nestigmatizuojant kitų visuomenės narių.

Visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad LGBT bendruomenė ir toliau susiduria su neigiamomis visuomenės nuostatomis. Todėl nepaisant skirtumų, kuriuos turime apie vieną ar kitą su LGBT teisių užtikrinimų susijusią problemą, turėtume skatinti sugyvenimą ir pagarbą, o ne žeminimą ir neapykantą“, – rašė Žmogaus teisių centras.

 

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.