Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba gauna daugiau skundų dėl dezinformacijos apie COVID-19

Per pirmuosius šių metų mėnesius Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba (ŽEIT) gavo 62 skundus. Tai šiek tiek mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį (66), tačiau jau dabar ryškėja naujos tendencijos ir dėl skundžiamos informacijos, ir dėl informacinių kanalų. Pavyzdžiui, daugėja skundų dėl dezinformacijos COVID-19 ir skiepų temomis. Pasak ŽEIT, dažniau skundžiama žiniasklaida, pamėgusi „sąmokslo teorijomis“ vadinamą informaciją.

Skiepai gripas skiepai nuo gripo vakcina<br>V.Skaraičio nuotr.
Skiepai gripas skiepai nuo gripo vakcina<br>V.Skaraičio nuotr.
Skiepai gripas skiepai nuo gripo vakcina<br>V.Skaraičio nuotr.
Skiepai gripas skiepai nuo gripo vakcina<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Mar 9, 2021, 4:36 PM

Žurnalistų etikos inspektorės Gražinos Ramanauskaitės teigimu, gauta dvigubai mažiau skundų dėl informacijos socialiniuose tinkluose – 17 ( pernai – 29).

„Tačiau gauname daugiau skundų dėl vaizdo informacijos skelbimo „Youtube“ socialiniame tinkle. Matyti, kad vaizdo tinklaraštininkai jau tapo tiek pat populiarūs, kiek ir įprasta žiniasklaida“,– sakė G. Ramanauskaitė.

Dar vienas šių metų išskirtinumas – padidėjęs skundų skaičikus dėl esminių Visuomenės informavimo įstatymo pažeidimų. Į tarnybą kreiptasi prašant nustatyti, ar informacija pateikta teisingai, tiksliai ir nešališkai, užtikrinant žmogaus teisę į asmens duomenų, privačios informacijos apsaugą.

Nors skundų dėl socialinių tinklų mažiau, juose pradeda vyrauti viena tema – žinomesnių žmonių nuotraukų skelbimas žiniasklaidos priemonėse negavus savininkų sutikimo.

„Ši tema tampa vis aktualesnė, vis dažniau tenka kartoti, kad jei asmuo neviešas, negalima be sutikimo tiražuoti jo paskyrose skelbiamos informacijos. Nuotraukų ar tekstų skelbimas socialiniame tinkle nesuteikia leidimo šios informacijos publikuoti kitur. Tokia nuostata negalioja tik viešiems asmenims. Žinomi asmenys nebūtinai yra ir vieši asmenys“,– pažymi Žurnalistų etikos inspektorė.

Per pirmus du metų mėnesius Žurnalistų etikos inspektorė priėmė 41 sprendimą. 15 skundų pripažinti pagrįstais, 4 – nepagrįstas, 15 atsisakyta nagrinėti, 7 tyrimai nutraukti, 1 skundo tyrimas sustabdytas. 29 sprendimai priimti dėl internete paskelbtos informacijos, iš jų – 7 dėl informacijos, paskelbtos socialiniame tinkle. 2 – dėl kitos viešosios informacijos, 3 – dėl spaudoje, 6 – dėl televizijoje paskelbtos informacijos.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.