Valstietis V. Ąžuolas į posėdį prisijungė iš viešbučio Egipte: po juokelių apie įdegį – griežtas V. Čmilytės-Nielsen atsakas

Penktadienį vykęs Seimo biudžeto ir finansų komiteto nuotolinis posėdis susilaukė nemažai dėmesio. Dėl to, kad komiteto narys, valstietis Valius Ąžuolas tik prasidėjus Seimo pavasario sesijai išvyko atostogauti į Egiptą ir į posėdį prisijungė iš viešbučio Šarm el Šeiche kambario, baiminantis dėl saugumo nukeltas Lietuvos pozicijos Europos Sąjungos (ES) klausimais uždaras komiteto posėdis.

Kol Seimo biudžeto ir finansų komiteto nariai V.Ąžuoliui juokaudami siuntė įvairius palinkėjimus dėl įdegio, kai kurie pyktelėjo dėl tik pradėjus Seimo pavasario sesiją vykstančių kelionių į užsienį, dėl kurių koreguojasi ir parlamento darbas.<br>Stop kadras
Kol Seimo biudžeto ir finansų komiteto nariai V.Ąžuoliui juokaudami siuntė įvairius palinkėjimus dėl įdegio, kai kurie pyktelėjo dėl tik pradėjus Seimo pavasario sesiją vykstančių kelionių į užsienį, dėl kurių koreguojasi ir parlamento darbas.<br>Stop kadras
Valius Ąžuolas.<br>V.Skaraičio nuotr.
Valius Ąžuolas.<br>V.Skaraičio nuotr.
Valius Ąžuolas.<br>T.Bauro nuotr.
Valius Ąžuolas.<br>T.Bauro nuotr.
Valius Ąžuolas.<br>T.Bauro nuotr.
Valius Ąžuolas.<br>T.Bauro nuotr.
Viktorija Čmilytė-Nielsen.<br>V.Skaraičio nuotr.
Viktorija Čmilytė-Nielsen.<br>V.Skaraičio nuotr.
Viktorija Čmilytė-Nielsen.<br>V.Skaraičio nuotr.
Viktorija Čmilytė-Nielsen.<br>V.Skaraičio nuotr.
Viktorija Čmilytė-Nielsen.<br>T.Bauro nuotr.
Viktorija Čmilytė-Nielsen.<br>T.Bauro nuotr.
Matas Maldeikis.<br>V.Skaraičio nuotr.
Matas Maldeikis.<br>V.Skaraičio nuotr.
Matas Maldeikis.<br>T.Bauro nuotr.
Matas Maldeikis.<br>T.Bauro nuotr.
Mykolas Majauskas.<br>T.Bauro nuotr.
Mykolas Majauskas.<br>T.Bauro nuotr.
Mykolas Majauskas.<br>T.Bauro nuotr.
Mykolas Majauskas.<br>T.Bauro nuotr.
Mykolas Majauskas.<br>T.Bauro nuotr.
Mykolas Majauskas.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Lrytas.lt

Mar 12, 2021, 2:44 PM, atnaujinta Mar 12, 2021, 3:02 PM

Kol Seimo biudžeto ir finansų komiteto nariai V.Ąžuolui juokaudami siuntė įvairius palinkėjimus dėl įdegio, kai kurie pyktelėjo dėl tik pradėjus Seimo pavasario sesiją vykstančių kelionių į užsienį, dėl kurių koreguojasi ir parlamento darbas.

Į tai sureagavo ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, kuri kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, kad ši išsiaiškintų, ar sesijos metu į Egiptą išvykęs ir apie tai parlamento valdybos neinformavęs valstietis V.Ąžuolas nepažeidė statuto.

Linkėjo gero įdegio, tačiau iškėlė klausimą dėl saugumo

„Panašu, kad galime turėti išskirtinį – interkontinentinį – Biudžeto ir finansų komiteto posėdį“, – tokiais žodžiais į nuotolinį komiteto posėdį prisijungusius parlamentarus penktadienį kreipėsi Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas, konservatorius Mykolas Majauskas.

Šis pasisveikinimas buvo nukreiptas į valstietį V.Ąžuolą, kai šis, šiek tiek vėluodamas prisijungti į nuotolinį posėdį, tai padarė iš viešbučio Egipto kurorte, Šarm el Šeiche, kambario. Apie tai, kad tik prasidėjus Seimo pavasario sesijai parlamentaras su šeima išvyko atostogauti į Egiptą, pirmasis pranešė portalas 15min.lt.

„Gerbiamas Valiau, ar esate prisijungęs prie mūsų? Malonu, gal parodytumėte, kas už lango?“ – nuotoliniame posėdyje išvydęs ir patį V.Ąžuolą į jį kreipėsi M.Majauskas.

„Šilta, gražu, saulė“, – mojuodamas visiems komiteto nariams atsakė V.Ąžuolas.

Tiesa, nors komiteto pirmininkas M.Majauskas iš karto pažymėjo, kad jam nėra skirtumo, ar kolegos prie posėdžių jungiasi „iš Maldyvų, ar iš Mėnulio“, jeigu tik jiems yra sąžiningai pasiruošę, kėblumų iškilo dėl posėdžio darbotvarkėje buvusio uždaro klausimo, susijusio su ES reikalais.

„Šiandien darbotvarkėje yra vienas uždaras klausimas – dėl Lietuvos pozicijos ES reikalais. Ir čia jau atsiranda toks kibernetinio saugumo klausimas. (...) Aš dabar noriu kreiptis į kolegą V.Ąžuolą. Jungiatės iš trečiosios šalies. Ar galite užtikrinti, kad jungtis yra saugi?“ – pasiteiravo M.Majauskas.

Valstietis tuo įsitikinęs nebuvo, todėl pasisiūlė uždaro klausimo metu atsijungti nuo posėdžio: „Tai gal geriau atsijungiu, bus tikrai saugiau“.

Į situaciją galiausiai sureagavo su konservatorių sąrašu į Seimą išrinktas Matas Maldeikis, kuris, palinkėjęs gero įdegio, pridūrė, kad su ES susijusius klausimus vis dėlto reikėtų atidėti, o klausimą, ar parlamentaras gali posėdžiams prisijungti iš kitos šalies, palikti svarstyti Seimo etikos ir procedūrų komisijai.

„Tikrai linkėdamas gero įdegio, su baltu pavydu, nes visi norėtume dabar į kokius Maldyvus ar kur nors, bet tiesiog aš nelabai suprantu, kas čia per žanras yra. Mes turime ES klausimus, tai galbūt tiesiog grįš komiteto narys, tada susipažins, o šiuo metu tiesiog tegul čia ir Seimo valdyba, ir Etikos komisija, kuri šiuos klausimus turi nagrinėti... 

(...) Tegul tai nusprendžia kitos institucijos, o mes tiesiog nebūname tie, kurie tuos sprendimus priima ir kuria kažkokį precedentą. Tiesiog palinkime gerų saulės vonių, gerų kompleksinių pietų ir tiesiog atsijungiame, ir tegul komiteto narys ilsisi toliau – aš taip manau“, – poziciją išsakė M.Maldeikis.

Klausimą nuspręsta atidėti

Po šio pasisakymo komiteto pirmininkas M.Majauskas klausimų, susijusių su europiniais reikalais, svarstymą taip pat pasiūlė atidėti kitai savaitei, kai visi Seimo biudžeto ir finansų komiteto nariai bus Lietuvoje.

„Kolegos, dėl bendros santarvės, siūlyčiau atidėti ES klausimus pirmadieniui ar ateinančiai savaitei, trečiadieniui, ir juos išspręsime būdami čia, Lietuvoje. Gal kada nors turėsime ir kibernetinio saugumo centro išaiškinimą, ar saugu jungtis iš trečiųjų šalių.

Šį kartą siūlau nelaužyti iečių, tiesiog atidėti tų klausimų svarstymą ateinančiai savaitei, viską padarysime pagal įstatymus, nekurdami naujų precedentų“, – teigė M.Majauskas.

Pakomentuoti situaciją panoro ir komiteto narys, „darbietis“ Vytautas Gapšys, kuris tvirtino nematantis problemos, kodėl Seimo narys negali dirbti nuotoliniu būdu prisijungęs ne iš savo kambario namuose, o iš viešbučio kitoje šalyje. Anot jo, tokia galimybė galėtų būti sudaryta ir ministrams komandiruočių metu.

„Aš nematyčiau problemos. Žmogus dalyvauja. Ten gal tą saugumą mūsų informatikai turėtų pasakyti, kaip jis ten turi per VPN prisijungęs ar panašiai tuos dalykus. Ir viskas. O kad jis ten yra kažkur kitur, bet atlieka savo pareigas, tai šaunu“, – pažymėjo jis.

Seimo pirmininkė kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją

Į situaciją penktadienį sureagavo ir Seimo vadovė V.Čmilytė-Nielsen, kuri kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, kad ši išsiaiškintų, ar sesijos metu į Egiptą išvykęs ir apie tai parlamento valdybos neinformavęs valstietis V.Ąžuolas nepažeidė statuto.

„Šiandien bendravau su LVŽS frakcijos seniūne Aušrine Norkiene, ji patvirtino, kad Seimo narys išvyko jos neinformavęs. Savo ruožtu aš kreipiausi į Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama, kad jie išnagrinėtų šią situaciją ir pasakytų, ar nebuvo pažeistas Seimo statutas“, – sakė V.Čmilytė-Nielsen.

„Jis išvyko į asmeninę kelionę, jis neinformavo valdybos, neatsiklausė pritarimo – sesijos metu būtina tą daryti“, – pabrėžė ji.

Politikės teigimu, šešėlinei valstiečių Vyriausybei priklausančio V.Ąžuolo elgesys ne tik galimai prasilenkia su Seimo statutu, tačiau kartu ir rodo nederamą pavyzdį pandemijos akivaizdoje.

„Akivaizdu, kad čia yra įvykę bent du dalykai. Jei iš tiesų Seimo narys išvyko į asmeninę kelionę neatsiklausęs Seimo valdybos, galimai pažeidė statutą. Kitas dalykas, kad dabar yra pandemija. Tai parodo tam tikrą požiūrį ir į Seimo darbą, ir į saugumą tiek savo, tiek kitų“, – sakė Seimo vadovė.

„Aš priminsiu, kad jis buvo vienas iš dviejų Seimo narių, kurie labiausiai prieštaravo nuotoliniam Seimo darbui, labiausiai bandė jį stabdyti. Bet šiandien matome, kad jis vos ne iš baiseino yra pasirengęs jungtis į posėdžius“, – pridūrė ji.

„Etikos komisija patikrins visus precedentus ir pagal juos priims sprendimą“, – apibendrino politikė.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: kokios priežastys lemia mažėjančius I. Šimonytės reitingus?