Į mokyklas pradinukai grįžo nešini gėlėmis ir vaišėmis, norinčių vaikus toliau mokyti namuose – mažuma

Šią savaitę Vilniaus miesto savivaldybė uždegė žalią šviesą dar trijų ugdymo įstaigų atsidarymui – pradinukus į klases jau grąžino „Vyturio“ pradinė mokykla, Baltupių progimnazija ir Jono Basanavičiaus progimnazija. Naujienų portalo lrytas.lt kalbintos šių mokyklų vadovės neslepia, kad pirmosios „gyvo“ mokymosi dienos prilygsta šventei, tačiau budrumą išlaikyti būtina.

Pradinukai grįžta į dar tris Vilniaus mokyklas.<br>T.Bauro nuotr.
Pradinukai grįžta į dar tris Vilniaus mokyklas.<br>T.Bauro nuotr.
Pradinukai grįžta į dar tris Vilniaus mokyklas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Pradinukai grįžta į dar tris Vilniaus mokyklas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Pradinukai grįžta į dar tris Vilniaus mokyklas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Pradinukai grįžta į dar tris Vilniaus mokyklas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Pradinukai grįžta į dar tris Vilniaus mokyklas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Pradinukai grįžta į dar tris Vilniaus mokyklas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Pradinukai grįžta į dar tris Vilniaus mokyklas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Pradinukai grįžta į dar tris Vilniaus mokyklas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Pradinukai grįžta į dar tris Vilniaus mokyklas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Pradinukai grįžta į dar tris Vilniaus mokyklas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Lrytas.lt

Mar 16, 2021, 2:06 PM, atnaujinta Mar 16, 2021, 2:07 PM

Trys sostinės mokyklos ugdymą tęs taikydamos kunigaikščio Gedimino progimnazijos modelį, kai testavimas yra vykdomas kaupiniais. Šioje mokykloje pradinukai mokosi jau mėnesį. Tiesa, penktadienį dviejuose iš 167 kaupinių rasta koronaviruso infekciją rodančių ėminių, todėl dvi klasės grįžo mokytis nuotoliniu būdu.

Testuotis atsisakė tik viena šeima

Į Vilniaus „Vyturio“ pradinę mokyklą pirmadienį grįžo 362 pradinukai, dar 30 mokslus tęsia namuose. Pasak mokyklos vadovės Dainos Valackienės, pirmoji kontaktinio ugdymo diena prilygo rugsėjo 1-ajai.

„Nuotaikos tiek vakar, tiek šiandien yra puikios, vaikai labai norėjo į mokyklą. Kiek pati kalbinau vaikus, tai visi labai pasiilgo draugų, bendravimo, mokytojos. Mokytojams irgi ištransliavo tokias žinutes, kad atėjo į mokyklą kaip rugsėjo 1-ąją“, – įspūdžiais dalijosi direktorė.

Pasak D.Valackienės, didesnių problemų vykdant testavimą kaupiniais nekilo, kovo 11 dieną visa mokykla buvo testuojama, o tą daryti atsisakė tik viena šeima. Šiuo metu nuotoliniu būdu mokosi viena klasė, tačiau dalį jos netrukus taip pat ketinama sugrąžinti į mokyklą.

Direktorės teigimu, tuos moksleivius, kurie liks namuose, mokytojai jungs į konsultacijas.

„Taip pat šiuo metu ieškome tokio hibridinio būdo, kai mokytojas galėtų prijungti vaiką tiesiogiai į pamoką. Tai tą dalyką mes savaitės bėgyje išsiaiškinsime ir stengsimės, kad savarankiško darbo namuose liktų kuo mažiau“, – teigė D.Valackienė.

Mokyklos vadovė tikisi, kad artimiausiu metu gyvai mokytis galės visi mokyklos pradinukai, tačiau pabrėžia, kad reikia išlikti budriems.

„Vakar mačiau visų spindinčias akis, nors baimių yra visokių, nei vienas nesame apsaugotas. Dabar visi esame sveiki, bet kas bus po savaitės – niekas nežino“, – portalui lrytas.lt sakė „Vyturio“ pradinės mokyklos vadovė.

Į mokyklą – su gėlėmis

Pro Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos duris antradienio rytą įžengė maždaug 80 procentų pradinukų. Mokyklos direktorė Jurgita Nemanienė taip pat kalbėjo, kad ši diena prilygsta šventei.

„Vaikai labai džiaugiasi, dauguma vaikų atėjo su gėlėmis ir vaišėmis, tai ši pirmoji diena tokia draugysčių prisiminimo ir išgyvenimo nuotolyje kompensavimo diena. Mokytojai irgi žibančiomis akimis, tai mūsų mokykloje šiandien tikrai šventė“, – pasakojo direktorė.

Pasak J.Nemanienės, kelios šeimos testuotis nesutiko, taip pat paaiškėjo, kad dvi šeimos po atliktų tyrimų yra užsikrėtusios COVID-19.

„Daugiau jėgų pareikalavo tas pirminis pasiryžimas ir duomenų surinkimas, bet visus šituos darbus atlikome, o tėvams tik liko atvažiuoti nurodytu laiku. Nuo šios savaitės, greičiausiai ketvirtadieniais arba penktadieniais, mes jau darysime kaupinių testus tik mokykloje“, – sakė progimnazijos vadovė.

Pasak jos, grįžus į mokyklą atsirado ir kiek neįprastų iššūkių, pavyzdžiui, maitinimo organizavimas.

„Vaikai jau yra atpratę nuo sriubų, dviejų sveikų patiekalų. Tai turbūt grįžti į tą normalų mokyklos gyvenimą, koks jis buvo anksčiau, prireiks laiko, nes reikia priprasti net ir prie tokių paprastų dalykų“, – svarstė J.Nemanienė.

Mokyklos direktorės teigimu, nuotoliniu būdu likę mokytis vaikai nenukentės, tačiau bus siekiama, kad į klases grįžtų ir dar daugiau pradinukų.

„Mūsų idėja buvo tokia, jog, arba grįžtame visi, arba liekame nuotolyje. Tai iš 20 pradinių klasių 3 klasės liko nuotoliniame mokyme. Žinoma, mes nenuleisime rankų ir kalbinsime juos grįžti.

Likusiems namuose mes organizuojame nuotolinį mokymą, bet pasikeitusiomis sąlygomis, pavyzdžiui, iš visų negrįžusių pirmokų sudarėme jungtinę grupę ir juos moko kitas mokytojas“, – aiškino Jono Basanavičiaus progimnazijos vadovė.

Nuotolinio ugdymo per daug nenuvertina

Į Vilniaus Baltupių progimnaziją savaitės pradžioje grįžo 374 pradinukai. Mokyklos direktorė Ligita Visockienė dalijosi įspūdžiais, jog pirmoji diena buvo itin emocinga, tačiau antradienį vaikai jau rimtai kibo į mokslus.

„Mokykla grįžo į senas vėžes. Vakar buvo daug emocijų, daug džiaugsmo. Vaikai sako, kad pagaliau gali pakelti ranką, ir juos iš karto pastebi, kas mokantis nuotoliniu būdu ne visada matydavosi.

Šiandien gyvenimas teka tokia ramia vaga, mokiniai jau įsitraukė į mokymosi procesą. Jei vakar buvo labiau džiaugsmo diena, tai šiandien labai uoliai visi kibę į darbus. Kiek teko pasivaikščioti, tai net nepakelia galvų, labai susikaupę – rašo, karpo, verda ugdymo procesas“, – pasakojo L.Visockienė.

Pasak mokyklos vadovės, nuotolinis ugdymas nepadarė tiek daug žalos, kiek galėjo padaryti.

„Mes išmokome mokytis ir kitais būdais. Galų gale, sustiprinome ir informacinių technologijų žinias, nes pradinių klasių mokiniai neturi informacinių technologijų pamokų. Tai tas nuotolinis ugdymas davė papildomų žinių, nebuvo taip blogai“, – svarstė L.Visockienė.

Paklausta, kaip derins nuotolinį ugdymą su kontaktiniu, progimnazijos vadovė tikino, kad būdų yra daugybė, tačiau šiuo metu vis dar ieškoma tinkamiausių sprendimų.

„Esame numatę kelis scenarijus, nuolat kalbamės, kaip nuotolinį ugdymą užtikrinti kuo sklendesnį. Vienas iš būdų yra medžiagos pateikimas „Google classroom“, dienyne, taip pat individualios ir grupinės konsultacijos. Dar kitas būdas yra įtraukiant mokytojų padėjėjus padėti ir konsultuoti.

Dar vienas būdas, kurį jau ir išbandėme – tai mokinius, esančius namuose, prijungėme prie gyvų pamokų mokykloje. Aišku, dar viską tobuliname ir ieškome pačių geriausių sprendimų“, – portalui lrytas.lt kalbėjo L.Visockienė.

Su tėvais susitarė lengvai

Kalbėdamos apie komunikaciją su mokinių tėvais, kalbintų mokyklų vadovės džiaugėsi, kad bendrą kalbą rasti pavyko gana lengvai. Vilniaus „Vyturio“ pradinės mokyklos vadovė D.Valackienė teigė, kad mokykla tėvams stengėsi paaiškinti kiekvieną žodį ir atsakyti į visus rūpimus klausimus.

„Mes stengiamės ištransliuoti viską, ką mes žinome, formuluojame sakinius taip, kad tėvams būtų aišku. Su komunikacija viskas yra gerai, tik problema ta, kad ne visi priima ir supranta, ką tu rašai. Kartais būna toks paviršutiniškas perskaitymas, o tai yra labai svarbūs klausimai. Tačiau bendravimas vyksta pakankamai sklandžiai“, – pasakojo D.Valackienė.

Jono Basanavičiaus progimnazijos direktorė Jurgita Nemanienė sakė, jog absoliuti dauguma tėvų buvo labai motyvuoti ir pritarė šiai idėjai nuo pirmos akimirkos.

„Vienas kitas tėvelis buvo, kuris susilaikė, nes galbūt pabijojo ar nebuvo įsitikinęs, ar viskas bus gerai. Taip pat keli tėveliai galvoja, kad patogiau mokytis namuose, susitaupo kelionės laikas. Mes visi labai komunikavome mokslininkų poziciją, kad vaikams reikia mokyklos ir gyvo mokymo.

Nuotoliniame mokyme įvyksta ne tik pasiekimų nuosmukis, bet dalis vaikų lieka nepastebėti už ekrano, būna, kad net kelias dienas jie nieko nepasako. Labai sunku pamatyti, pakalbinti visus, esančius kitur“, – sakė J.Nemanienė.

Baltupių progimnazijos vadovė Ligita Visockienė taip pat teigė, kad testavimo ir bendravimo procesai vyko sklandžiai.

„Negirdėjau jokių susipriešinimų ar nepasitenkinimo. Tėveliai testavosi sąmoningai, buvo suinteresuoti, padėjo vieni kitiems.

Mūsų bendruomenė yra labai darni ir susitelkusi, mes nuoširdžiai vieni su kitais bendravome, o kiekvienas savo apsisprendimą galėjo priimti laisva valia. Jokios čia prievartos nebuvo, nes ir toliau mokysimės tiek kontaktiniu, tiek nuotoliniu būdu“, – sakė L.Visockienė.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: kodėl E. Muskas prabilo Kremliaus retorika?