Grupė disidentų kreipėsi į Seimą: prašo neatleisti Genocido centro vadovo A. Jakubausko

Grupė pasipriešinimo sovietiniam okupaciniam režimui dalyvių antradienį paragino Seimą palikti pareigose Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro direktorių profesorių Adą Jakubauską.

Adas Jakubauskas<br>M.Morkevičiaus/ELTA nuotr.
Adas Jakubauskas<br>M.Morkevičiaus/ELTA nuotr.
Adas Jakubauskas<br>T.Bauro nuotr.
Adas Jakubauskas<br>T.Bauro nuotr.
Adas Jakubauskas<br>T.Bauro nuotr.
Adas Jakubauskas<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Mar 23, 2021, 10:04 AM, atnaujinta Mar 30, 2021, 10:15 AM

Jų teigimu, atleisdamas A. Jakubauską „Seimas pasiųstų labai aiškią žinią, jog tikslinga spausti Lietuvą keisti savo istorijos vertinimus, nes Lietuva linkusi pasiduoti šiam spaudimui“.

Šį kreipimąsi pasirašė Nijolė Sadūnaitė, Sigitas Tamkevičius, Antanas Terleckas, Laisvės premija apdovanoti partizanai Jonas Kadžionis-Bėda, Bronislovas Juospaitis-Direktorius, Juozas Jakavonis-Tigras, Juozas Mocius-Šviedrys, Albinas Kentra-Aušra.

Jie teigia, kad politikų ir žiniasklaidos dėmesį A. Jakubausko darbui laiko neproporcingu ir paremtu politiniais motyvais.

„Teisėtai paskirtas direktorius nepadarė nieko, dėl ko negalėtų eiti savo pareigų, nė vienas kaltinimas jam nebuvo pagrįstas konkrečiais įrodymais. Normalu, jog jo darbas nėra idealus ir jam išsakomi priekaištai, kaip kad būna visiems permainas pradėjusiems įstaigų vadovams. Tai ne priežastis atleidimui“, – teigiama pareiškime.

Kreipimosi autoriai teigia, kad A. Jakubauskas atėjo į pareigas su intencija ginti istorinę tiesą, ir šis aiškiai deklaruotas nusiteikimas buvo viena iš jo puolimo priežasčių.

„Esame tikri, kad nepaisant klaidų ir sunkumų, Centro vadovas ypač dėl savo pasiryžimo nepasiduoti politiniam spaudimui prieš Lietuvą ir jos laisvės kovas yra labai reikalingas esamoje pareigose ir privalo jose likti“, – teigiama pareiškime.

Kreipimąsi taip pat pasirašė rezistentai Gediminas Dobkevičius-Šarūnas, Stasys Dovydaitis-Vaidila, Algirdas Endriukaitis, Monika Gavėnaitė, Robertas Grigas, Jonas Kauneckas, Vytautas Kaziulionis, Simas Kudirka, Algirdas Petrusevičius, Petras Plumpa, Gema Stanelytė, Algimantas Petras Susnys, Elena Šiuliauskaitė-Kronikierė, Zigmas Tamakauskas, Jonas Volungevičius.

Parlamentarės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės vadovaujama Seimo darbo grupė pasiūlė parlamente surengti balsavimą dėl A. Jakubausko tinkamumo užimti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinio direktoriaus pareigas.

Darbo grupės vadovė teigė, kad A. Jakubauskui nepavyksta užtikrinti sklandaus institucijos darbo. Daug diskusijų sukėlė A. Jakubausko sprendimas iš pareigų atleisti istorikę Mingailę Jurkutę.

Pagal įstatymą, centro direktorių skiria ir atleidžia Seimas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.