B. Sabatauskaitė paskirta lygių galimybių kontroliere

Lietuvos žmogaus teisių centro vadovė teisininkė Birutė Sabatauskaitė paskirta lygių galimybių kontroliere.

Birutė Sabatauskaitė<br>T.Bauro nuotr.
Birutė Sabatauskaitė<br>T.Bauro nuotr.
Birutė Sabatauskaitė<br>T.Bauro nuotr.
Birutė Sabatauskaitė<br>T.Bauro nuotr.
Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Birutė Sabatauskaitė<br>T.Bauro nuotr.
Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Birutė Sabatauskaitė<br>T.Bauro nuotr.
Birutė Sabatauskaitė<br>T.Bauro nuotr.
Birutė Sabatauskaitė<br>T.Bauro nuotr.
Birutė Sabatauskaitė<br>T.Bauro nuotr.
Birutė Sabatauskaitė<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

Mar 25, 2021, 1:48 PM, atnaujinta Mar 25, 2021, 2:01 PM

Už jos skyrimą į šias pareigas ketvirtadienį per slaptą balsavimą buvo 75 Seimo nariai, „prieš“ balsavo 38, susilaikė 17 parlamentarų.

Už kandidatę agitavę balsuoti politikai pabrėžė jos patirtį žmogaus teisių srityje ir teisininkės kompetenciją, kalbėję prieš parlamentarai sakė ją būsiant šališka dėl užsiangažavimo seksualinių mažumų klausimais.

B. Sabatauskaitės kandidatūrą į šis pareigas pateikė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Dabartinės lygių galimybių kontrolierės Agnetos Skardžiuvienės kadencija baigėsi dar pernai birželį.

Už kandidatūrą pasisakiusi Laisvės partijos frakcijos seniūnė Ieva Pakarklytė sakė, kad B. Sabatauskaitės tapimas lygių galimybių kontroliere „tikrai prisidės prie tokios Lietuvos, kuri yra teisinga ir veikia visiems žmonėms, nepaisant to, kuriais grupei jie priklausytų, vienodai“.

Prieš kalbėjęs Seimo narių Mišrios grupės atstovas Petras Gražulis teigė, kad B. Sabatauskaitė yra „viešoj erdvėj užsiangažavusi kaip homoseksualių asmenų gynėja, labai aktyviai dalyvaudavo įvairiuose renginiuose, kuriuose būdavo propaguojamas homoseksualumas“.

Valstiečių frakcijos atstovas Tomas Tomilinas apie kandidatę sakė pažįstantis ją kaip žmogaus teisių gynėją ir pasitikintis nešališkumu.

„Asmeniškai pažįstu Birutę labai daug metų ir pasitikiu ja. Noriu patikinti visus žmones, kurie kartoja vieno ar kelių žmonių išsakytas mintis apie jos šališkumą, Birutė nėra šališka kažkuriai vienai grupei. Apskritai lygių galimybių veikla yra nepatogi, tai vis dar kova, už žmogaus orumą, už žmogaus teises“, – kalbėjo T. Tomilinas.

Valstiečių atstovas Valius Ąžuolas tuo tarpu sakė, kad kandidatūros negalima tvirtinti, nes „ji gins visų lygias galimybes o ypač gėjų ir lesbiečių“.

B. Sabatauskaitė yra tarptautinės teisės magistrė, šį laipsnį ji įgijo Mykolo Romerio universitete, taip pat yra Europos nediskriminavimo teisės ekspertų tinklo narė-ekspertė.

Lietuvos žmogaus teisių centre ji dirba nuo 2010 metų, nuo 2013 metų jam vadovauja.

B. Sabatauskaitė rengia tyrimus bei pozicijas, teikia pastabas teisės aktams dėl smurto artimoje aplinkoje ir smurto lyties pagrindu, neapykantos nusikaltimų, nediskriminavimo teisės, tarptautinių teisės aktų nuostatų perkėlimo ar teismų sprendimų įgyvendinimo.

Jos tėvas Julius Sabatauskas yra Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos narys.

Lygių galimybių kontrolierių Seimo pirmininko teikimu penkeriems metams skiria ir atleidžia Seimas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.