Pradinukus į klases grąžinusios mokyklos teigia virusą valdančios, tuo metu dalies abiturientų „gyvos“ konsultacijos nesuvilioja

Prieš kiek daugiau nei savaitę Vyriausybė leido į mokyklas grįžti pradinukams 45-ose šalies savivaldybėse. Kaip naujienų portalui lrytas.lt sakė vadinamųjų „juodųjų“ savivaldybių mokyklų vadovai, teigiamų COVID-19 atvejų užfiksuojama, tačiau testavimas kaupinių metodu itin reikšmingai prisideda prie to, jog mokyklos viruso židiniais netampa.

Į mokyklas sugrįžo pradinukai.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Į mokyklas sugrįžo pradinukai.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Į mokyklas sugrįžo pradinukai.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Į mokyklas sugrįžo pradinukai.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Į mokyklas sugrįžo pradinukai.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Į mokyklas sugrįžo pradinukai.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Abiturientė.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Abiturientė.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Į mokyklas sugrįžo pradinukai.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Į mokyklas sugrįžo pradinukai.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Abiturientai.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Abiturientai.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Į mokyklas sugrįžo pradinukai.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Į mokyklas sugrįžo pradinukai.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Lrytas.lt

Mar 30, 2021, 7:52 AM, atnaujinta Mar 30, 2021, 11:44 AM

Tose savivaldybėse, kuriose fiksuojamas aukštas sergamumas COVID-19, pradinukai mokytis kontaktiniu būdu gali tik tuo atveju, jei visa mokyklos bendruomenė yra testuojama.

Vilniaus „Vyturio“ pradinė mokykla – viena iš pirmųjų sostinėje pradinukams duris atvėrusių ugdymo įstaigų. Jos vadovė Daina Valackienė portalui lrytas.lt teigė, kad užsikrėtimų COVID-19 išvengti nepavyko, tačiau pavyko užkirsti kelią viruso plitimui mokykloje.

„Pirmą savaitę vienas buvo, antrą savaitę turėjome du atvejus“, – aiškino ji.

„Mūsų nuomone, tas testavimas yra labai gerai, nes, jeigu aptinkame virusą, apsisaugoti galimybių vis tiek yra daug. Iš kur jie (teigiami atvejai, – aut. past.) atsiranda – tai aišku, kad atsineša iš kažkur, nes, jeigu susirinkome visi „švarūs“, tai užsikrėtė ne mokykloje.

Bet niekas nesame nuo to apsaugotas“, – sakė D.Valackienė ir pridūrė, jog tai tėvų neatbaido – norą grąžinti vaikus į kontaktinį ugdymą pareiškė dar viena klasė.

Vilniaus Baltupių progimnazijos vadovė Ligita Visockienė taip pat sakė, kad mokykloje buvo aptikti keli teigiami kaupiniai.

„Turėjom vieną teigiamą kaupinį prieš dvi savaites, dar vieną praėjusią savaitę – tai per savaitę po vieną kaupinį vis randame. Bet tvarkomės, manau, kad vis lengviau. Priprantame prie to kontaktinio ugdymo, labai saugomės, reguliuojame srautus, maitinamės pagal griežtą grafiką – net minučių tikslumu“, – komentavo L.Visockienė.

Pasak jos, vaikai mokykloje užsikrėsti negalėjo.

„Tikrai ne iš mokyklos tie atvejai, tai džiaugiuosi šiuo rezultatu, nes tikrai mokykloje virusas neplinta. Reiškia, kad testavimas veiksmingas, labai greitai galime atvejus atrasti“, – teigė mokyklos vadovė.

Baltupių progimnazijoje, jos teigimu, šiuo metu kontaktiniu būdu mokosi apie 90 procentų visų pradinukų.

Širvintų rajono Gelvonų gimnazijos vadovė Sondra Bartulienė teigė, jog iš 32 pradinukų į mokyklą šiuo metu grįžo mokytis 27. Pasak jos, po atliktų testų visi jie iki šiol yra sveiki.

„Visi sveiki, drūti, buvo ir persirgusių šeimų. Turim mes ir brolių bei seserų, tai taip ir išėjo“, – komentavo ji.

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos direktorė Rima Razmienė taip pat teigė, jog mokykla pradinukų sulaukė nedaug, tad ir užsikrėtimų nebuvo.

„Grąžinome labai nedidelę dalį – dvi klases, o jose grįžo truputį daugiau nei po 50 procentų mokinių. O dvi klases tik dėl to, nes būtent tik tos dvi ir panoro grįžti. Dabar jau po atostogų turėtų prisijungti ir trečia klasė“, – aiškino ji.

Pasak mokyklos vadovės, dar prieš grįžtant į kontaktinį mokymą vienas tirtas kaupinys buvo teigiamas, todėl pavyko laiku apsaugoti ir kitus pradinukus.

„Dabar visi sveiki, buvo dar kartą testuojami ir viskas yra gerai“ – patikino R.Razmienė.

Jos teigimu, tie tėvai, kurie jau norėjo grąžinti atžalas į mokyklą, nuolatiniam testavimui tikrai neprieštarauja, tačiau tokių vis tiek mažai. Paklausta, kaip sekasi derinti pamokas klasėje ir namuose besimokantiems vaikams, direktorė teigė, kad iššūkių tikrai kyla.

„Bandėme hibridinį modelį, kai kiti vaikai dirba namuose, ir mokytoja rodo dėmesį abiems pusėms. Bet tai labai blaškė tuos, kurie buvo klasėje. Dabar sutarėme, kad mokytojai su tais, kurie yra už ekrano, prie pagrindinių dalykų dirbs individualiai, o tam tikrus dalykus mokys hibridiniu būdu“, – aiškino R.Razmienė.

Didesnis iššūkis – abiturientai

Širvintų rajono Gelvonų gimnazijos vadovė S.Bartulienė kalbėjo, kad abiturientų mokykloje nėra labai daug, tačiau šie konsultuojasi noriai.

„Ateina dvyliktokai ir į mokyklą, yra ir prasirgusių, dar kiti tyrėsi kaupinių metodu. Nedaug mes jų čia turim, tai noriai konsultuojasi“, – sakė S.Bartulienė.

Vis tik ji pridūrė, kad dėl skiepų jaunuoliai dar abejoja, nors abiturientai praėjusią savaitę buvo įtraukti į prioritetinę grupę.

„Gal tėvai daro įtaką, bet kol kas tikrai abejoja. Kol kas tik tiriasi, antikūnus pasidaro – taip save saugo“, – pasakojo mokyklos vadovė.

Kiek prastesnė situacija – Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje. Jos direktorė R.Razmienė teigė, kad į kontaktines konsultacijas abiturientai praktiškai neina.

„Kviečiame dabar aiškinamiesiems pokalbiams žmones, kurie dirba su kovidu, kad jie paaiškintų jiems realybę ir truputį apšviestų. Su abiturientais dar baisiau, nei su mažiukais – jie nenori grįžti tokiomis sąlygomis, kai reikia testuotis, vakcinuotis.

Nežinau, kas juos taip veikia, gal socialiniai tinklai su tokia neigiama informacija, bet jie vakcinuotis irgi nenori. Net į gyvas konsultacijas renkasi mažai – gal tik 10 procentų abiturientų.

Mums buvo šokas, tai pasikvietėme garsių žmonių, kurie jiems papasakotų ir gal įtikintų. Juk jie išeis į platų pasaulį, su skiepu būtų daug saugiau. Įtraukėme ir biologijos mokytoją, organizuosime pokalbius“, – portalui lrytas.lt pasakojo mokyklos direktorė.

Atsiveria dar ne visos mokyklos

Tačiau net ir turėdamos tokią galimybę, duris kol kas atveria ne visos pradinukus ugdančios mokyklos. Vilniaus „Šviesos“ pradinės mokyklos direktorė Vida Rudelienė teigė, kad mažiausieji į mokyklą kol kas negrįžo.

„Mes savo žinią savivaldybei davėm, o toliau jau jie patys planuos“, – sakė ji.

Pasak direktorės, mokyklos tėvų bendruomenė turi dvejopą nuomonę – dalis vaikų grįžtų, tačiau dalis tėvų pageidauja, kad vaikai toliau mokytųsi namuose.

„Vykdome apklausas, bet kada grįšime – negalėčiau pasakyti. Vieni nori, o kiti – ne, bet daugiau šiuo metu yra norinčių“, – kalbėjo V.Rudelienė.

Į klases dar neįžengė ir Panevėžio pradinės mokyklos moksleiviai. Mokyklos vadovė Kristina Žaltauskienė sakė, jog šiuo metu vyksta pasiruošimo darbai, tad pradinukai sugrįžti turėtų jau po Velykų.

„Jei bus viskas gerai, dalį mokinių išleisime. Planuoja grįžti apie 100 mokinių, bet dar tik renkame tėvų sutikimus. Vieni gali ir persigalvoti, tai galutinis skaičius neaiškus, bet tie, kas pageidavo, pageidauja ir toliau“, – kalbėjo K.Žaltauskienė.

Portalas lrytas.lt jau rašė, kad 45 savivaldybių įstaigose pradinukų ugdymas vykdomas mišriu būdu, užtikrinant ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas taisykles – asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Tuo tarpu likusiose 15-oje savivaldybių bus tęsiamas nuotolinis ugdymas, eiti moksleiviams į klases leidžiama tik tada, kai užtikrinamas mokyklos bendruomenės testavimas kaupinių metodu.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.