Milijonieriaus R. Karpavičiaus palikimo detektyve – posūkis: našlės kėslai apjuodinti turtuolio sūnų žlugo

Dėl milijonieriaus Raimondo Karpavičiaus palikimo kovojanti Aistė Karpavičienė siekė apkaltinti jo sūnų Roką Karpį paveikslų vagyste. Bet našlės užmačios sužlugo.

Jaunoji našlė A.Karpavičienė atkakliai siekė, kad Klaipėdos prokuratūroje daugiau kaip 2 metus vykęs ikiteisminis tyrimas prieš R.Karpį būtų tęsiamas.<br> lrytas.lt koliažas.
Jaunoji našlė A.Karpavičienė atkakliai siekė, kad Klaipėdos prokuratūroje daugiau kaip 2 metus vykęs ikiteisminis tyrimas prieš R.Karpį būtų tęsiamas.<br> lrytas.lt koliažas.
Jaunoji našlė A.Karpavičienė atkakliai siekė, kad Klaipėdos prokuratūroje daugiau kaip 2 metus vykęs ikiteisminis tyrimas prieš R.Karpį būtų tęsiamas.<br>T.Bauro nuotr.
Jaunoji našlė A.Karpavičienė atkakliai siekė, kad Klaipėdos prokuratūroje daugiau kaip 2 metus vykęs ikiteisminis tyrimas prieš R.Karpį būtų tęsiamas.<br>T.Bauro nuotr.
Kova dėl R.Karpavičiaus turtų virto dideliu detektyvu.<br>J.Stacevičiaus nuotr. i
Kova dėl R.Karpavičiaus turtų virto dideliu detektyvu.<br>J.Stacevičiaus nuotr. i
Kova dėl R.Karpavičiaus turtų virto dideliu detektyvu.<br>Asmeninio albumo nuotr.
Kova dėl R.Karpavičiaus turtų virto dideliu detektyvu.<br>Asmeninio albumo nuotr.
Kova dėl R.Karpavičiaus turtų virto dideliu detektyvu.
Kova dėl R.Karpavičiaus turtų virto dideliu detektyvu.
Jaunoji našlė A.Karpavičienė atkakliai siekė, kad Klaipėdos prokuratūroje daugiau kaip 2 metus vykęs ikiteisminis tyrimas prieš R.Karpį būtų tęsiamas.<br>A.Ziabkaus nuotr.
Jaunoji našlė A.Karpavičienė atkakliai siekė, kad Klaipėdos prokuratūroje daugiau kaip 2 metus vykęs ikiteisminis tyrimas prieš R.Karpį būtų tęsiamas.<br>A.Ziabkaus nuotr.
Prie namo Nidoje kaunietės nurodymu buvo sunaikinta daug medžių.
Prie namo Nidoje kaunietės nurodymu buvo sunaikinta daug medžių.
Daugiau nuotraukų (7)

Lrytas.lt

2021-04-18 07:03, atnaujinta 2021-04-19 13:57

„Mane buvo bandoma diskredituoti sergančio tėvo akyse. Manęs prie tėvo neprileido, o jam bandė mane pateikti kaip priešą ir apgaulės būdu užgrobti visą jo turtą“, – ištarė R.Karpis, kai po daugiau nei dvejus metus trukusio ikiteisminio tyrimo jam buvo panaikinti įtarimai.

Klaipėdos pareigūnai po išsamaus tyrimo nutarė, kad jis nepadarė nusikalstamos veikos, kurią jam buvo bandoma inkriminuoti.

Milijonieriaus sūnui įtarimai dėl tariamos paveikslų vagystės iš Karpavičių šeimos namo Nidoje buvo pareikšti net du kartus.

Pirmą kartą tai padaryta 2019 metų liepos 1 dieną, kai smegenų vėžiu sergantis R.Karpavičius dar buvo gyvas, bet jau sunkios būklės.

Prieš tai, 2019 metų sausį, milijonieriaus brolis Henrikas Karpavičius pareigūnams pranešė, neva gavo duomenų apie Nidoje įvykdytą paveikslų vagystę.

Jokių įrodymų nebuvo, įtarimai R.Karpiui panaikinti 2020-ųjų balandžio 7 dieną.

Tačiau Aistė Karpavičienė siekė, kad ikiteisminis tyrimas būtų tęsiamas toliau. Klaipėdos pareigūnams buvo pateiktas skundas.

Tikėtina, kad tokiu būdu buvo siekiama mesti šešėlį galimam paveldėtojui, kuris užginčijo tėvo testamentą, patvirtintą Kaune įtartinomis aplinkybėmis.

2020 metų rugsėjo 7 dieną, praėjus daugiau kaip metams po milijonieriaus mirties, jo sūnui buvo antrą kartą pareikšti įtarimai dėl tariamos dviejų paveikslų vagystės.

„Tie du paveikslai, dėl kurių mane bandė apkaltinti, kabo Tenerifės viloje. Jie buvo atvežti tėvo nurodymu, tai įrodo ir muitinės deklaracijos. O tarp mūsų šeimos narių anksčiau nėra kilę jokių ginčų dėl meno vertybių“, – „Lietuvos rytui“ paaiškino įtarimų atsikratęs milijonieriaus sūnus.

Pasirodė našlės atstovas

41 metų R.Karpį dėl tariamos dviejų paveikslų vagystės Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalistai apklausė net penkis kartus. Jam buvo paskirtos kardomosios priemonės.

Pernai rugsėjo 7-ąją Klaipėdoje vykusioje apklausoje siekė dalyvauti ir Aistės Karpavičienės atstovas Darius Raulušaitis, kuris yra ėjęs generalinio prokuroro pavaduotojo pareigas.

Buvusio aukšto prokuroro pasirodymas per apklausą policijos komisariate buvo netikėtas R.Karpiui ir jo advokatui.

Turtuolio sūnus tokią apklausą vertino kaip spaudimą ir atsisakė atsakyti į advokato D.Raulušaičio klausimus. R.Karpis sutiko atsakyti tik į policijos tyrėjų klausimus.

Našlės atstovui teko palikti komisariatą, o apklausa buvo tęsiama be jo. R.Karpis dar kartą pažymėjo, kad 2018 metų lapkričio 23 dieną nebuvo name Nidoje, neturėjo jo raktų. Paskutinį kartą tame name jis su šeima vasarojo tų metų rugpjūčio mėnesį.

Taip pat jis paaiškino, kad Aistei Karpavičienei nėra išduotas paveldėjimo liudijimas.

Todėl nėra pagrindo ją pripažinti nukentėjusiąja, nes jokios tariamai pavogtos meno vertybės jai nė nepriklausė.

Buvo tiriami DNR mėginiai

Klaipėdos kriminalinės policijos pareigūnai ikiteisminį tyrimą atliko labai išsamiai – apklausė nemažai liudytojų, kelių apsaugos bendrovių atstovus, užsakė papildomų ekspertizių.

Buvo tiriami Nidos name rasti pirštų atspaudai. Valstybinės teismo medicinos tarnybos laboratorijose buvo ištirti ir DNR mėginiai nuo namo signalizacijos pultelio mygtukų.

R.Karpiui priklausančiame name Palangoje buvo atlikta krata. Nerasta nieko, kas galėtų būti susiję su minėta vagyste.

Galiausiai pareigūnai padarė išvadą, kad R.Karpis iš viso nepadarė nusikalstamos veikos, kurią jam buvo siekiama prikabinti.

Klaipėdos apylinkės prokuratūra šių metų balandžio 12 dieną priėmė nutarimą milijonieriaus sūnaus atžvilgiu nutraukti ikiteisminį tyrimą, panaikinti įtarimus.

Siuntiniai keliavo į Tenerifę

Tariamos paveikslų vagystės byloje kaip liudytojas buvo apklaustas buvęs Karpavičių namo Palangoje apsaugininkas Romualdas Beniušis, kuris vasarą prižiūrėdavo ir vilos Nidoje teritoriją.

Jis pareigūnams patvirtino tai, ką buvo išdėstęs „Lietuvos rytui“. Praėjusių metų rudenį viešai prabilęs apie tariamą vagystę svarbus liudytojas nesirinko žodžių: „Jei R.Karpavičiaus nebūtų užklupusi liga, nebūtų ir kitos moters.“

59 metų vyras daugiau kaip 12 metų saugojo milijonieriaus R.Karpavičiaus namus.

„Aš ne tik saugojau Karpavičių namus. Kai prireikdavo, Palangoje ir Nidoje patvarkydavau aplinką – pjaudavau žolę, genėdavau sudžiūvusias medžių šakas“, – aiškino pašnekovas.

Jis pasakė nuomonę ir apie tariamą vagystę Nidoje, kuri greičiausiai buvo išgalvota siekiant supriešinti milijonierių su artimaisiais.

„Daug interjero detalių, paveikslų ir kitų daiktų buvo išvežta dėžėse į Tenerifę paties R.Karpavičiaus nurodymu, kai jis dar buvo sveikas ir kai su pirmąja žmona Audrone Karpavičiene įrenginėjo ten vilą (2015-ųjų pavasarį. – Aut.). Aš verslininko prašymu dar vykau į Klaipėdą nupirkti laikiklių paveikslams.

Tada prie namų Palangoje buvo atvažiavęs vilkikas, aš padėjau sukrauti dėžes. Tai buvo tik Raimondo ir Audronės šeimos reikalas. Todėl aš įsitikinęs: jokios vagystės nė nebuvo“, – teigė apsaugininkas.

Po laiptais – maišai

R.Beniušis pasakojo ir apie tai, ką pamatė Nidoje 2018-ųjų rudenį.

„R.Karpavičius Nidos name prie durų paprastai padėdavo tai, ką reikėdavo išmesti. 2018 metų rugsėjį nuvykęs į Nidą pamačiau sudėtus kažkokius paveikslus.

Paklausiau verslininko, kodėl juos ten padėjo. R.Karpavičius atsakė: „Išmesk juos lauk.“ Bet aš jų neišmečiau. Kitą kartą, spalį, nuvykęs į Nidą pastebėjau, kad name nėra nei tų paveikslų, nei televizoriaus, nei brangios garso aparatūros. Paklausiau R.Karpavičiaus, kur viskas dingo. Jis atsakė: „Atidaviau ubagams.“ Pastebėjau, kad ir baldus svetainėje perstumdė“, – pasakojo R.Beniušis.

Į Nidos vilą apsaugininkas buvo nuvykęs ir 2018 metų lapkričio 24 dieną, bet nematė įsilaužimo žymių. Atsirakinęs duris vyras išvydo name po laiptais sukrautus maišus, kuriuose buvo indų, staliukas, skalbinių, televizorius. Jam susidarė įspūdis, kad kažkas atsikraustė.

Tuo metu R.Karpavičiui Kauno klinikose buvo ką tik atlikta smegenų navikų šalinimo operacija.

R.Beniušio paklausiau, ar name Nidoje iki tol buvo apsistojusi kaunietė Aistė Grybauskienė, kuri teigė su milijonieriumi gyvenusi dvejus metus tarp Nidos ir Tenerifės. Apsaugininkas patikino: „Ta moteris R.Karpavičiaus name Nidoje niekada negyveno.“

Be gailesčio išpjovė medžius

Lemtingą 2018 metų lapkritį prie Karpavičių namo Nidoje privažiavo sunkioji technika ir darbininkai, kuriems dar vasarą buvo paskambinusi A.Grybauskienė.

Neringoje gyvenančių liudininkų teigimu, tą vasarą 61 metų R.Karpavičius 46 metų kaunietę buvo pasamdęs kaip namų tvarkytoją. Milijonierius buvo atsargus, todėl prieš tai pažįstamų buvo paprašęs moterimi pasidomėti.

Lapkričio mėnesį tris dienas prie Kuršių marių buvo naikinami medžiai ir kiti augalai, kuriuos buvo pasodinusi Audronė Karpavičienė. Darbai buvo baigti lapkričio 28 dieną, kai R.Karpavičius dar buvo Kauno klinikose.

Pamario gatvėje esančio namo teritorijoje buvo išpjauti tokie augalai: keli kadagiai, 2 metrų ir 3 metrų aukščio dekoratyviniai krūmai, palei tvorą augusios kalnapušės, du klevai, 1,5 metro pušis, marių pusėje augusios eglutės, kupolą primenantis medelis, visos pušys ir medeliai šviesiais lapais, prie tvoros augusi alyva, dekoratyvinė obelis.

Vietoj žaliuojančių augalų namo teritorijoje buvo prismaigstyta daugybė mažų žibintų. Pamačiusi taip pasikeitusią teritoriją, kurią ilgus metus savo rankomis puoselėjo, Audronė Karpavičienė buvo priblokšta. Pigūs žibintai jai priminė kapinių dekoracijas.

Šešėlį metė ir pirmai žmonai

Vilniuje nagrinėjamoje užginčyto testamento byloje, tikėtina, buvo siekiama manipuliuoti ir kita tariama vagyste, neva įvykdyta Palangos name. Ten daug metų gyveno Karpavičiai.

Pirmoji milijonieriaus žmona buvo apklausta kaip specialioji liudytoja. Ikiteisminio tyrimo metu nebuvo gauta duomenų, kurių pagrindu ji būtų pripažinta įtariamąja. Todėl šių metų vasario 1 dieną Klaipėdos prokurorai Audronės Karpavičienės statusą pakeitė į liudytojos.

Kai R.Karpavičių užklupo sunki liga ir jis atsidūrė Kauno klinikose, pirmajai jo šeimai buvo mestas įtarimų šešėlis, neva iš namo Palangoje pavogta milijono eurų vertės turto.

Po smegenų operacijos verslininkas buvo atvežtas į namą, iškviesta policija. Tikėtina, kad dalyvavo ir A.Grybauskienė, nes jos telefonu buvo filmuojama.

Audronė Karpavičienė teigė tariamos vagystės metu buvusi užsienyje. Milijono eurų vertės vertybių namuose vargu ar buvo. Tai liudija ir R.Karpavičiaus turto deklaracijos. Jis buvo deklaravęs 51 tūkstančio eurų vertės meno kūrinių, juvelyrinių dirbinių ir kitokių vertybių.

Ieškant neva dingusių daiktų atlikta krata ir ilgametės Palangos namo tvarkytojos Jelenos bute. Klaipėdietė net 23 metus tvarkė milijonieriaus namus.

Ji patyrė didelį stresą, kai į duris pasibeldė keturi policininkai.

Jie atliko kratą jos bute, rūsyje. Nieko nesuradę pareigūnai išėjo, o Jelena ir jos sūnus dar ilgai negalėjo atsigauti iš šoko būsenos.

„Raimondas ir Audronė gyveno kaip šeima. Raimondas visą laiką gyveno Palangoje, o po darbo grįždavo namo. Tai buvo normali šeima“, – teigė Jelena.

Buvo rezgamos ir narkotikų pinklės

„Lietuvos rytas“ išsiaiškino, kad prieš mirusio milijonieriaus sūnų galėjo būti planuojamas išpuolis – norima jam pakišti narkotikų. Apie tai papasakojo buvęs teisėsaugininkas, kurio buvo paprašyta išsiaiškinti, kiek tai kainuotų.

„Mane H.Karpavičius pakvietė į koridorių ir paklausė, gal žinau, kaip būtų galima nutildyti R.Karpį. Narkotikai galėjo būti pakišti į automobilį, o tada imituotas eismo įvykis. Rokas pretenduoja į tėvo palikimą, matyt, norėta jį sukompromituoti“, – teigė šaltinis.

R.Karpavičius, kurį mirtis ištiko 2019 metų rugpjūčio 9 dieną, paliko apie 120 milijonų eurų vertės turto.

Nei pirmoji žmona, nei sūnus ir anūkai nebuvo prileisti prie sunkiai sergančio verslininko. Jie kreipėsi į policiją dėl galimo pagrobimo ir turto užvaldymo, bet tada tyrimas buvo nutrauktas.

Dar R.Karpavičiui esant gyvam, 2019 metų liepą, į Tenerifę perimti 4 milijonų eurų vertės vilos skrido du aukšti Kauno policijos pareigūnai G.Skladas ir D.Žukauskas. Tenerifės pareigūnai tam užkirto kelią.

Kauno notarų biure 2019 metų kovo 5-ąją buvo patvirtintas jau sunkiai sergančio milijonieriaus testamentas, pagal kurį vila Tenerifėje, namas Nidoje ir pusė verslo palikta kaunietei A.Grybauskienei, o kita pusė verslo – velionio broliui H.Karpavičiui.

Jaunoji našlė atsisako komentuoti palikimo klausimus, kol nesibaigs teisminiai ginčai. H.Karpavičius taip pat neatsakė į klausimus, tik yra sakęs, kad jo brolis iki mirties suvokė veiksmus.

Verslininko sūnus R.Karpis įsitikinęs, kad buvo padaryta nusikalstama veika siekiant užvaldyti didelės vertės turtą: „Tėvas visada turtą norėjo palikti šeimai – man, savo anūkams, mano mamai.“

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Lietuva tiesiogiai“: kuo baigsis socdemų ir G. Nausėdos žaidimai?