Uždarė, nes žmonės elgėsi neatsakingai
Kaip teigė Pilaitės gatvės jaunimo darbuotojas Tomas Kurapkaitis, Pilaitėje per pastaruosius kelis metus bendram naudojimui buvo uždarytos net trys laisvalaikio leidimo vietos – riedučių rampa, M.Mažvydo progimnazijos stadionas bei „sugriuvusio kupolo“ vardą įgijęs stadionas.
„Tiesa, šias erdves leidžiama nuomotis per „Active Vilnius“ sistemą, bet jos tampa pasiekiamos tik turtingesniems bendruomenės žmonėms. Pilaitėje gyvenantys vaikai ir jaunuoliai yra priversti būti už aukštų tvorų.
Prie įėjimo į stadioną kabančioje lentelėje įvardijama, kad vakarais nuo 18 val. stadione gali būti bendruomenės žmonės, bet budintis sako, kad stadioną reikia nuomotis ir raktas neduodamas. Viešų erdvių užrakinimas didina socialinę įtampą bei atskirtį mikrorajone“, – rašė jaunimo darbuotojas.
Trečiadienį nešini piešiniais ir plakatais prie stadiono susirinko apie 80 vaikų ir jaunuolių. Jie prašė mokyklos suteikti teisę sportuoti naujoje aikštelėje.
Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas portalui lrytas.lt savo ruožtu teigė, kad nustatytu laiku progimnazijos stadionas turėjo būti atvertas bendruomenei, tačiau mokyklos bendruomenė nuomonę pakeitė, kai pastebėjo, kad žmonės elgiasi neatsakingai.
„Konkrečiai M.Mažvydo progimnazijoje bendruomenės laikas numatytas prieš ir po pamokų – nuo 7 iki 8 valandos ir nuo 18 iki 22 valandos darbo dienomis, bei nuo 7 iki 22 valandos savaitgalį.
Vis dėlto, mokykla pastebėjo, kad futbolo aikštyne čia susirinkusieji ilsisi gulėdami ant pievos, vaikšto su netinkama avalyne, o po apsilankymo palieka šiukšlių, todėl nusprendė aikštę užrakinti. Pasikalbėjome su mokyklos vadovybe, paaiškinome, kad užverti aikštyną nėra geras problemos sprendimo būdas ir sutarėme, kad stadionas daugiau nebus užrakinamas“, – sakė sostinės vicemeras.
Pasak jo, kol kas buvo matomas nesusikalbėjimas tarp mokyklos ir bendruomenės.
„Bendruomenė nori atvirumo, o mokykla stengiasi saugoti dar visai naują infrastruktūrą. Norėtųsi abiejų pusių paprašyti gerbti vienai kitą. Stadionas yra skirtas treniruotėms, todėl ten reikėtų ateiti pasiruošus sportuoti ir laikytis nustatytų taisyklių.
Tuo tarpu mokykla turi laikytis įsipareigojimų bendruomenei ir savivaldybei, o pastebėjus, kad lankytojai elgiasi netinkamai, sudrausminti, bet tikrai neužsidaryti“, – kalbėjo V.Benkunskas.
Į protestą sureagavo
Pilaitės gatvės jaunimo darbuotojas Tomas Kurapkaitis pažymėjo, kad po bendruomenės protesto mokykla prašymus vis tik išgirdo – stadionas jau atidarytas.
„Mes jau pusę metų bandėme tartis, ir jie visada prisidengdavo tai kovidu, tai dar kažkuo. Bet po protesto savivaldybė juos prispaudė, ir ketvirtadienį stadioną jau atidarė. Dabar paaiškėjo, kad jis bus visada atidarytas, tad labai džiugu“, – sakė T.Kurapkaitis.
Tačiau, pasak jo, Pilaitėje gyvenantiems vaikams erdvės sportui vis tiek nepakanka.
„Buvo tokia riedutininkų rampa, bet dabar ją aptvėrė, nes pradėjo statyti mokyklą. Anksčiau buvo gimnazijos stadionas, bet jį irgi aptvėrė, pastatė naują ir nebeįleido žmonių. O daugiausia tai žmonės vaikšto miškeliais, bet buvo labai gaila, kad už bendrus pinigus padarytas stadionas buvo uždarytas“, – portalui lrytas.lt pasakojo jaunimo darbuotojas.
Progimnazijos direktoriaus pavaduotojas aplinkai Evaldas Tuinyla portalui lrytas.lt taip pat patvirtino, kad stadionas nuo šiol bus atviras visiems.
„Viskas yra tvarkoje, jokių problemų nėra. Čia yra tik mano nuomonė, kuri nesutampa su daugelio, bet manau, kad neturėtų bendruomenės aptarnauti mokykla. Mokyklos stadionas turėtų būti mokyklos. Bet savivaldybė turi kitą nuomonę, dabar viskas yra taip, kaip turi būti“, – sakė jis.