Policija iš naujo turės svarstyti A. Pukelio prašymą išduoti leidimą ginklui

Teismas įpareigojo Vilniaus policiją iš naujo svarstyti tauragiškio verslininko Arūno Pukelio prašymą išduoti leidimą laikyti ginklus.

Arūnas Pukelis.<br>V.Skaraičio nuotr.
Arūnas Pukelis.<br>V.Skaraičio nuotr.
Arūnas Pukelis.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Arūnas Pukelis.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jun 22, 2021, 1:57 PM

Vilniaus apygardos administracinis teismas antradienį pranešė patenkinęs pareiškėjo skundą ir įpareigojo Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą iš naujo svarstyti asmens prašymą.

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas 2017 metais atsisakė A. Pukeliui išduoti tokį leidimą, motyvuodamas, kad vadovaujantis tuomet galiojusia Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nuostata pareiškėjas nėra nepriekaištingos reputacijos. Policija atkreipė dėmesį, kad 1996 metais jam buvo paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis.

Tuomet A. Pukelis šį sprendimą apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui, šis jo skundą atmetė.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pareiškėjo apeliacinį skundą išnagrinėjo ir šiemet priėmė nutartį teismo sprendimą panaikinti ir bylą perduoti nagrinėti iš naujo.

LVAT konstatavo, kad Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, priimdamas skundžiamą sprendimą ir Vilniaus apygardos administracinis teismas priimdamas sprendimą taikė Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nuostatas, kurios 2020 metais pripažintos prieštaraujančios Konstitucijai.

Pernai Konstitucinis Teismas (KT) konstatavo, kad Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nuostatos, įtvirtinančios neterminuotą draudimą įsigyti ir turėti B ir C kategorijų ginklų, jų šaudmenų, nesudarant galimybės praėjus tam tikram laikui po nusikaltimo padarymo įvertinti individualią kiekvieno asmens situaciją ir taip visam laikui atimant iš fizinio asmens teisę įsigyti ir turėti ginklų, prieštarauja konstituciniam teisinės valstybės principui.

Pasak KT, nepaisyta iš konstitucinio proporcingumo principo kylančio reikalavimo įstatymų leidėjui nustatyti tokį teisinį reguliavimą, kuris sudarytų prielaidas, atsižvelgiant į visas svarbias aplinkybes, pakankamai individualizuoti šios teisės apribojimus.

Antradienį paskelbtame Vilniaus apygardos administracinio teismo priimtame sprendime teigiama, kad policijos pareigūnai nepateikė akivaizdžių ir informatyvių duomenų, kodėl atsisakė išduoti pareiškėjui leidimą ginklui, todėl šį policijos sprendimą teismas panaikino ir įpareigojo jį svarstyti iš naujo.

Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Praeityje teistas Tauragės verslininkas A. Pukelis, pravarde Švinius, 2019 metų balandį buvo išrinktas Lietuvos futbolo federacijos viceprezidentu. Tuomet jo paskyrimas kėlė diskusijas futbolo bendruomenėje. Šį postą jis užėmė iki praėjusios savaitės, kai nusprendė nekelti savo kandidatūros dar vienai kadencijai.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.