Gerės karių socialinės garantijos: didės butpinigiai, kelionpinigiai

Seimas antradienį priėmė Krašto apsaugos ministerijos (KAM) inicijuotus karių socialinio paketo siūlymus, kuriais pakeista maistpinigių, kelionpinigių, nuomos išlaidų mokėjimo tvarka.

Gerės karių socialinės garantijos: didės butpinigiai, kelionpinigiai.<br>Lietuvos kariuomenės ir KAM archyvo nuotr.
Gerės karių socialinės garantijos: didės butpinigiai, kelionpinigiai.<br>Lietuvos kariuomenės ir KAM archyvo nuotr.
Gerės karių socialinės garantijos: didės butpinigiai, kelionpinigiai.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Gerės karių socialinės garantijos: didės butpinigiai, kelionpinigiai.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jun 26, 2021, 2:22 PM

Sąlygos kariams gerėja, o tai turi didelę reikšmę, nes tarnyba Lietuvos kariuomenėje privalo būti motyvuojanti. Mūsų kariuomenė turi būti konkurencingas darbdavys“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Pasak KAM pranešimo, pakeitimai leis dvigubai didesniam karių skaičiui pretenduoti į kompensacijas, išplečiamos galimybės kariams gauti padidintas gyvenamosios patalpos nuomos ir kelionės iš gyvenamosios vietos į tarnybą ir atgal išlaidas.

Pakeista nuompinigių skyrimo tvarka, atsižvelgiant į rinkos sąlygas: jie didinami pagal savivaldybes nuo 160–280 iki 228–440 eurų, taip pat proporcingai didinami atsižvelgiant į visų kartu su kariu gyvenančių šeimos narių skaičių.

Analogija taikoma kariams, tarnaujantiems užsienyje, nustatant apmokėjimą pagal maksimalius gyvenamosios patalpos nuomos išlaidų dydžius ir pagal šeimos narių skaičių.

Kariams, kurie kasdien vyksta į tarnybos vietas, didinamas apmokamas atstumas nuo 120 km iki 200 km pirmyn ir atgal. Taip pat trečdaliu padidintas kelionės nuosavu transportu vieno kilometro atlyginamų išlaidų dydis nuo 6 iki 8 centų už kilometrą.

Kartu įstatymo pataisomis yra naikinami apribojimai gauti kelionpinigius ir butpinigius, jei buvo parduotas nekilnojamas turtas – iki šiol numatyta, kad tokiu atveju penkerius metus karys negali gauti jokių išmokų.

Pakeitimai įsigalios nuo šių metų liepos 1 dienos.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.