F. Kukliansky perrinkta toliau vadovauti Lietuvos žydų bendruomenei

Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės visuotiniame narių susirinkime, vykusiame trečiadienį, Faina Kukliansky trečią kartą perrinkta bendruomenės pirmininke. Taip pat išrinkti ir 26 Lietuvos žydų bendruomenės tarybos nariai.

Faina Kukliansky<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Faina Kukliansky<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jul 8, 2021, 11:34 AM

Bendruomenės pirmininkas ketverių metų kadencijai renkamas atskirų Lietuvos miestų žydų bendruomenių ir organizacijų atstovų balsų dauguma. Visuotiniame susirinkime dalyvavo 31 organizacijos atstovas iš 32, priklausančių Lietuvos žydų bendruomenei. Už dabartinės pirmininkės F. Kukliansky kandidatūrą atiduota 30 balsų iš 31 galimo, nurodoma Lietuvos žydų bendruomenės pranešime.

Trečiai kadencijai perrinkta F. Kukliansky pabrėžė, kad svarbiausia jos, kaip pirmininkės, užduotis – vienybės telkimas tarp skirtingų žydų bendruomenių Lietuvoje. Kiti Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės prioritetai nesikeičia, tačiau, pasak F. Kukliansky, keičiasi gyvenimas – sparčiai sensta ir išeina Antrojo pasaulinio karo baisumus tiesiogiai patyrusi karta, tad rūpyba jais šiandieną tampa dar svarbesnė.

„Toliau stiprinsime bendruomenės socialinio centro veiklą – rūpinsimės socialiai remtinais žmonėmis, įdarbinsime žmones su negalia ir padėsime juos įtraukti į bendruomenines veiklas. Kitas svarbus prioritetas – išlikusio žydų kultūrinio paveldo išsaugojimas bei įveiklinimas: turime puikių pavyzdžių, kaip restauruotos sinagogos tampa kultūrinės veiklos centru“, – sako perrinktoji Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė.

Lietuvos žydų bendruomenė ruošiasi aktyviai dalyvauti tarptautinių organizacijų veikloje ir naudotis pasauline tribūna kalbėti apie bendražmogiškas vertybes ir žmogaus teises. „Tikrai pasižadu visomis galimomis priemonėmis, t.y. ir įstatymų koregavimu, ir bendradarbiavimu su tarptautinėmis organizacijomis, kovoti su Holokausto neigimų ir iškraipymu, neapykantos nusikaltimais. Žmonės, ypatingai jaunimas, turi žinoti tiesą ir tai neturi apsiriboti tik proginiais minėjimais“, – sako F. Kukliansky.

Bendruomenė taip pat įsitraukusi į diskusijas dėl Vilniaus senųjų žydų kapinių Šnipiškėse ir Olandų g. įamžinimo. „Šios teritorijos turi ir religinę, ir simbolinę reikšmę ne tik Lietuvoje esančiai žydų bendruomenei, bet ir daugybei žydų visame pasaulyje: šiose vietose buvo palaidoti jų protėviai ir visos žydų tautos gerbiami išminčiai. Siekiame, kad šių žmonių įamžinimas atitiktų žydų sakralinėms vietoms keliamus reikalavimus“, – sako F. Kukliansky.

Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė tikina, kad bendruomenė yra pasiruošusi pristatyti savo identitetą visuomenei ir yra pagrindinis žydų kultūrą, istoriją ir vertybes atstovaujančių balsas. Bendruomenė, kaip teigiama pranešime, taip pat planuoja tęsti jau susiformavusias tradicijas vilniečiams ir miesto svečiams pasakoti apie žydų kultūrą, rengti diskusijų ciklą aktualiomis temomis, o gurmanus supažindinti su tradiciniu litvakišku maistu, kurio galima paragauti atsinaujinusioje „Beigelių krautuvėlėje“.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.