Radviliškio mero mandatui kilo grėsmė: VRK tiria dėl galbūt nesuderinamų pareigų

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šią savaitę pradėjo tyrimą dėl Radviliškio rajono mero Vytauto Simelio galbūt nesuderinamų pareigų.

Vytautas Simelis.<br>V.Balkūno nuotr.
Vytautas Simelis.<br>V.Balkūno nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jul 18, 2021, 11:30 PM

Tyrimas pradėtas pagal informaciją, kad balandį mero rinkimus laimėjęs V. Simelis gegužės pradžioje prisiekė dar eidamas savivaldybės Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjo pareigas, o prašymą išeiti iš darbo pateikė tik birželio mėnesį.

Pagal įstatymą, savivaldybės tarybos nario įgaliojimai nutrūksta nesuėjus terminui, jei jis neatsisako su savivaldybės tarybos nario pareigomis nesuderinamų pareigų.

Pats meras sako, kad pažeidimas yra formalus, padarytas per neapsižiūrėjimą, bei pažymi asmeninės naudos iš to neturėjęs.

„Čia politiniai žaidimai, ieškant, prie ko prisikabinti. Tai yra formalumas, aš asmeninės naudos iš to neturėjau. Kaip nuspręs VRK, taip bus, o šiaip turėtų įsijungti protingumo ir žmoniškumo kriterijai“, – BNS sakė V. Simelis.

Pagal įstatymą, savivaldybės tarybos nario pareigos yra nesuderinamos su tos savivaldybės administracijos valstybės tarnautojo ir darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, pareigomis.

Gavusi pranešimą, kad meras iki priesaikos neatsisakė darbo toje pačioje savivaldybėje, VRK kreipėsi su užklausa į Radviliškio rajono savivaldybės administraciją.

VRK pirmininkė Jolanta Petkevičienė per posėdį informavo gavusi atsakymą, kad naujasis meras prisiekė gegužės 6 dieną, o iš tarnautojo pareigų savivaldybėje buvo atleistas tik po mėnesio.

„Meras gegužės 6 dieną davė priesaiką, tačiau nebuvo atleistas iš valstybės tarnautojo pareigų toje pačioje savivaldybėje tik birželio 7 dieną, o prašymą administracijai atleisti pateikė tik birželio 4 dieną“, – sakė komisijos vadovė.

Anot VRK pirmininkės, iš darbo laiko apskaitos žiniaraščio matyti, kad dvigubo atlyginimo meras negavo.

„Iki priesaikos dienos jam buvo apmokėta už valstybės tarnautojo pareigas, o nuo gegužės 6 dienos buvo mokamas mero atlyginimas“, – sakė J. Petkevičienė.

Meras sako dvejų pareigų nėjęs, anot jo, tai rodo ir žiniaraščiai, po priesaikos tarnautojo atlyginimo jis nebegavęs

„Įvyko paprasčiausias neapsižiūrėjimas, dviejų pareigų tikrai nėjau, prisiekiau gegužės 6 dieną, ir įteiktas tarybos nario-mero pažymėjimas. Dvejų pareigų nebuvo, tai neapsižiūrėjimas“, – sakė meras.

Jis teigė, kad visiškai formaliai žiūrint įstatymą jis iš viso nebūtų galėjęs įvykdyti reikalavimo pareigų atsisakyti likus dešimt dienų iki posėdžio.

„Jei įstatymą žiūrėsim paraidžiui, (atsisakyti pareigų) likus ne mažiau kaip dešimt dienų, man net fiziškai nebuvo laiko parašyti prie dešimt dienų, nes balandžio 29 dieną patvirtintas išrinkimas, o gegužės 6 dieną įvyko pirmas posėdis, tam tarpe dešimt dienų formaliai nėra“, – tvirtino V. Simelis.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.