Iš Kybartų pataisos namų penktadienį iškeliami paskutiniai kaliniai

Iš Kybartų pataisos namų penktadienį iškeliami paskutiniai kaliniai, siekiant pastatus panaudoti migrantų apgyvendinimui, pranešė Teisingumo ministerija. 

Kybartų pataisos namai.<br>Lrytas.lt nuotr.
Kybartų pataisos namai.<br>Lrytas.lt nuotr.
Kybartų pataisos namai.<br>Lrytas.lt nuotr.
Kybartų pataisos namai.<br>Lrytas.lt nuotr.
Kybartų pataisos namai.<br>Lrytas.lt nuotr.
Kybartų pataisos namai.<br>Lrytas.lt nuotr.
Kybartų pataisos namai.<br>Lrytas.lt nuotr.
Kybartų pataisos namai.<br>Lrytas.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Sep 17, 2021, 2:29 PM, atnaujinta Sep 17, 2021, 3:49 PM

„Šiandien paskutiniai 100 nuteistųjų bus perkelti į kitas įkalinimo įstaigas. Pavyko veiksmingai įgyvendinti veiklas, kurios apėmė turto perdavimo, įkalintų asmenų perkėlimo, konvojavimo iššūkius“, – teigė teisingumo viceministras Elanas Jablonskas.

Anot jo, vienas svarbiausių tikslų – išsaugoti bei užtikrinti darbo vietas Marijampolės pataisos namų Kybartų padalinyje dirbusiems pareigūnams bei darbuotojams.

Kybartų padalinyje dirbo 175 darbuotojai.

Pasak ministerijos, 54 proc. iš jų išreiškė norą dirbti Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT), 31 proc. darbuotojų pageidauja dirbti Marijampolės pataisos namuose, du pareigūnai palieka tarnybą šalių susitarimu.

19 darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir nesutinkančių dirbti pakeistomis darbo sąlygomis, nors buvo siūlytos naujos pareigos, įteikti įspėjimo pranešimai.

9 proc. pareigūnų, po VSAT Imuniteto patikrinimo rezultatų, buvo nerekomenduoti perkelti į VSAT. Kalėjimų departamentas taip pat vertins šių pareigūnų galimybę tęsti tarnybą bausmių vykdymo sistemoje.

Naujame VSAT priklausančiame padalinyje Kybartuose bus sukurta net 50 proc. daugiau darbo vietų nei buvo iki šiol.

„Esame dėkingi visoms institucijoms, pareigūnams bei darbuotojams už susitelkimą ir efektyvų bendradarbiavimą. Šis procesas parodė, kad valstybė sugeba priimti stiprius sprendimus, o visi tarnautojai ir darbuotojai sugeba efektyviai juos įgyvendinti“, – pabrėžė E. Jablonskas.

Kybartuose buvo kalinami 294 nuteistieji, didžioji dalis jų bausmę tęs Marijampolės pataisos namuose, kiti paskirstyti kitose įkalinimo įstaigose.

Buvusiuose Kybartų pataisos namuose šaltuoju laikotarpiu ketinama apgyvendinti apie 800 migrantų, perkeltų iš palapinių Šalčininkų rajone esančiame Viešojo saugumo tarnybos Rūdninkų poligone.

Kybartuose – sustiprintas saugumas

Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka pranešė, kad nuo pirmadienio 24 valandas per parą ir septynias dienas per savaitę Kybartuose nuolat budės policijos ekipažas, kuris užtikrins viešąjį saugumą ir reaguos į gyventojų iškvietimus.

Anot mero, taip pat Vilkaviškio policijos komisariate nuo rugsėjo pabaigos darbą pradės trys nauji pareigūnai, taip pat bus papildomai sukurti du nauji etatai.

A. Neiberka sako iš VSAT atstovų išgirdęs, kad naujai steigiamame Kybartų užsieniečių registracijos centre prireiks 262 etatų, bus ieškoma ir statutinių darbuotojų.

Vilkaviškio rajono meras tikina, kad migrantai į laisvę paleisti nebus.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.