NATO gynybos ministrai sutarė stiprinti atgrasymą ir gynybą reaguojant į Rusijos grėsmę

2021 m. spalio 21 d. 20:25
NATO gynybos ministrai ketvirtadienį sutarė stiprinti atgrasymą ir gynybą reaguojant į Rusijos grėsmę, pranešė Krašto apsaugos ministerija.
Daugiau nuotraukų (2)
„NATO turi turėti patikimus gynybos planus, parengtas ir galinčias laiku reaguoti pajėgas. Sąjungininkų pajėgos privalo būti pasirengusios reaguoti greitai“, – teigia krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
Jis Briuselyje drauge su NATO gynybos ministrais aptarė Aljanso atgrasymo ir gynybos politikos planavimą reaguojant į Rusijos grėsmę.
Anot A. Anušausko, atnaujinti NATO gynybos planus reikalauja dabartinis geopolitinis kontekstas – Rusija didina savo pajėgumus ir stiprina Baltarusijos kontrolę, todėl Aljansui reikalinga reaguoti.
Susitikimo metu pabrėžta NATO transatlantinės vienybės, gynybos planų rengimo ir pajėgumų vystymo svarba. NATO gynybos ministrai atsižvelgė į tai, kad Rusija toliau plėtoja raketų sistemas.
Rusija šią savaitę paskelbė sustabdanti savo misijos NATO darbą ir uždaranti Aljanso biurus Maskvoje, santykiams su šiuo Vakarų kariniu bloku dar labiau pablogėjus.
Pasak užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, tai atsakas į aštuonių Rusijos misijos prie karinio aljanso narių išsiuntimą praėjusią savaitę.
Savo ruožtu NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad išsiunčiami asmenys yra „nedeklaruoti rusų žvalgybos pareigūnai“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.