Grįžta prie klausimo apie mirusiojo pelenų barstymo jūroje ir kitose vietose

Artėjant Vėlinėms Lietuvos socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas Jonauskas pasigenda valdančiųjų noro svarstyti įregistruotas įstatymo pataisas, kurios suteiktų galimybę išbarstyti kremuotų mirusiųjų pelenus ne arčiau kaip 5 km nuo kranto Baltijos jūroje ir upėse, išskyrus miestus, gyvenamąsias teritorijas, paplūdimius.

Urna.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Urna.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 30, 2021, 11:02 AM

Tokias Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pataisas įregistravęs Seimo narys mano, kad delsimas įtraukti įstatymo pateikimą į Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę – vengimas imtis nepatogių klausimų.

„Įstatymas įregistruotas beveik prieš metus. Jis yra įtrauktas ir į sesijos darbų programą, tačiau jo pateikimas plenarinių posėdžių salėje atidėliojamas. Manau, kad pats laikas pradėti svarstyti šias įstatymo pataisas“, – sakė L. Jonauskas.

Seimo narys tikisi, kad suteikus alternatyvias galimybes išbarstyti mirusiojo pelenus jūroje bei upėse bus išvengta neteisėto pelenų išbarstymo viešosiose vietose.

„Atvejų, kai pažeidžiant galiojančius teisės aktus, norint išpildyti mirusiojo valią, kremuoti jo palaikai barstomi paplūdimyje, Pajūrio regioniniame parke, jo miškuose, ant Olando Kepurės ir kitose žmonių lankomose vietose tik daugėja.

Pajūrio regioninio parko darbuotojai ir svečiai lankytinose pajūrio vietose, pavyzdžiui, ant Olando Kepurės, pliažuose randa pelenų ir mirusįjį po kremavimo identifikuojančių žetonų, paplūdimio šiukšliadėžėse aptinkamos palaikams laikyti skirtos kapsulės“, – teigė L. Jonauskas.

Seimo narys L. Jonauskas mano, kad galimybė išbarstyti mirusiųjų pelenus aiškiai reglamentuotomis aplinkybėmis padėtų apsaugoti Pajūrio regioninį parką, viešąsias, žmonių lankomas vietas nuo plintančios praktikos nelegaliai barstyti mirusiųjų pelenus.

Priėmus siūlomas įstatymo pataisas būtų suteikiama galimybė legaliai įgyvendinti paskutinę mirusiojo valią išbarstyti jo pelenus jūroje ne arčiau kaip 5 km nuo kranto, o upėse – nutolus nuo gyvenviečių ir pliažų.

Šiuo metu Žmonių palaikų laidojimo įstatymas numato, kad kremuoti palaikai yra laidojami (saugomi) dedant juos į kapavietę kapinėse arba į nišą kolumbariume, o pelenai išbarstomi kapinių kremuotų palaikų barstymo lauke ar kitaip Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintų kapinių tvarkymo taisyklių nustatyta tvarka, tačiau tai turi būti atlikta nepažeidžiant kitų asmenų teisių ir teisėtų interesų bei viešosios tvarkos.

Remiantis Administracinių nusižengimų kodeksu, Kapinių tvarkymo taisyklių ar kitų kapinių tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo keturiolikos iki šešiasdešimt eurų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.