Atmestas Santaros klinikų skundas dėl dalies lėšų grąžinimo ES struktūriniams fondams

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė pareiškėjos viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų skundą atsakovei Centrinei projektų valdymo agentūrai dėl sprendimo panaikinimo.

Santaros klinikos<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Santaros klinikos<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

teismai.lt

2022-01-20 13:48, atnaujinta 2022-01-20 13:52

Santaros klinikos, įgyvendindamos projektą „Tuberkuliozės profilaktikos, efektyvios diagnostikos ir gydymo organizavimo bei veiklos efektyvumo gerinimas VšĮ VUL Santaros klinikose“, atliko tarptautinį pirkimą kompiuterinės tomografijos aparatui įsigyti vykdydama iš ES struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą.

Pirkime dalyvavo tiekėjai UAB „Tradintek“ ir Siemens Healthcare Oy Lietuvos filialas. Santaros klinikos su UAB „Tradintek“ 2020 m. birželio 10 d. pasirašė sutartį dėl kompiuterinės tomografijos aparato įsigijimo už beveik 887 tūkst. eurų.

Centrinė projektų valdymo agentūra, atlikusi šio pirkimo patikrinimą, už padarytus pažeidimus pritaikė 25 proc. pataisos normą nuo sutarties vertės (beveik 222 tūkst. eurų). Tokį sprendimą Santaros klinikos apskundė teismui.

Teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą, konstatavo, kad pareiškėja, vertindama Siemens Healthcare Oy Lietuvos filialo ir UAB „Tradintek“ pasiūlymus, vienam iš tiekėjų (UAB „Tradintek“) suteikė papildomų balsų, nors jie neturėjo būti suteikti, o kito tiekėjo (Siemens Healthcare Oy Lietuvos filialo) pasiūlymą įvertino netinkamai, dėl to buvo nustatytas neteisingas pirkimo laimėtojas, taip pareiškėja pažeidė Viešųjų pirkimų įstatyme įtvirtintus lygiateisiškumo ir skaidrumo principus.

Taigi, pareiškėja atrankos etape netinkamai taikė ir aiškino atrankos kriterijus, todėl buvo priimtas UAB „Tradintek“ pasiūlymas, o Siemens Healthcare Oy Lietuvos filialo pasiūlymas buvo atmestas.

Europos Komisijos sprendimu nustatytose su Sąjungos finansuotomis išlaidomis susijusių finansinių pataisų, kurias reikia atlikti dėl taikytinų viešųjų pirkimų taisyklių nesilaikymo, nustatymo gairėse nurodyta, kad, nustačius pažeidimą, kai atrankos kriterijai buvo pakeisti atrankos etape arba buvo netinkamai taikomi atrankos etapo metu, todėl buvo priimti tokie laimėję pasiūlymai, kurie nebūtų buvę priimti, turi būti taikoma 25 proc. pataisos norma.

Teismas paskelbė, kad Santaros klinikos savo veiksmais apribojo sąžiningą tiekėjų konkurenciją, nes vienam tiekėjui suteikė papildomų balų, nors jie neturėjo būti suteikti, o kitam tokių balų nesuteikė, taigi pareiškėja savo veiksmais pažeidė Viešųjų pirkimų įstatyme įtvirtintus principus, o kiekvienas viešųjų pirkimų principų pažeidimas laikytinas esminiu.

Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.