Į vaikų kaukių bylą teismas Vyriausybės neįtraukė

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nusprendė į privalomo kaukių dėvėjimo mokiniams bylą trečiuoju asmeniu neįtraukti Vyriausybės.

Vaikas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Vaikas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 26, 2022, 2:10 PM

Ją įtraukti ir pareikalauti jos pozicijos šioje byloje prašė atsakovės Sveikatos ministerijos atstovės. Ministerija teigė, kad ji veikė Vyriausybės įgaliota, todėl byloje turėtų būti išklausyta ir Vyriausybės nuomonė.

„Prašymo įtraukti Vyriausybę bei pareikalauti jos pozicijos netenkinti, teisėjų kolegija nenustatė jos suinteresuotumo byloje“, – sakė byloje pirmininkaujanti teisėja Vaida Urmonaitė-Maculevičienė.

Byloje atsakovu be Sveikatos apsaugos ministerijos įtrauktas ir sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Arūnas Dulkys.

Atsakovams teisme atstovauja Danguolė Milkevičiūtė, Jurgita Pakalniskienė, Galina Zagrebnevienė ir Inga Skutkevičiūtė.

Į teismą su pareiškimu ištirti A. Dulkio sprendimą dėl kaukių mokiniams kreipėsi opozicijoje esančių Seimo narių grupė.

Jie abejoja, kad įpareigojimas mokiniams dėvėti kaukes atitinka Konstitucijos nuostatą, kad žmogaus orumas yra neliečiamas, bei geriausius vaiko interesus.

Pareiškėjų vertinimu, toks įpareigojimas prilygsta „privataus gyvenimo, apimančio fizinę ir psichologinę asmens neliečiamybę, gerbimo ribojimui ir priimtas neturint įstatymuose numatytų įgaliojimų“.

Į teismą dėl minėto sveikatos apsaugos ministro sprendimo kreipėsi opozicinių partijų ir frakcijų atstovai, tarp jų – „darbiečiai“ Aidas Gedvilas, Mindaugas Puidokas, „valstiečiai“ Ligita Girskienė, Valius Ąžuolas, Dainius Kepenis, demokratai Linas Kukuraitis, Zenonas Streikus ir kiti.

Posėdyje dalyvaujantis Seimo narys A. Gedvilas sakė, kad operacijų vadovas ribotai ieškojo kitų galimybių vaikams nuo COVID-19 apsaugoti.

„Nesutinku su teiginiu, kad delta atmaina labiau užsikrečia vaikai“, – sakė parlamentaras. Pasak jo, pagal tyrimus vaikai dažniau šia liga užsikrečia namuose, jis sako, kad privalomas kaukių dėvėjimas pradinukams moksliškai nėra pagrįstas.

„Rūpinamasi kaukėmis, o ne ventiliacijos gerinimu mokyklose“, – sakė A. Gedvilas.

Pasak jo, į jį kreipėsi tėvai, kurie skundėsi, kad esą po kaukių dėvėjimo jų vaikams skauda galvą, beria.

Privalomos kaukės mokyklose uždarose patalpose vyresniems mokiniams buvo įvestos lapkritį, o gruodį toks reikalavimas nustatytas ir pradinukams.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.