Buvęs teisėjas V. Bavėjanas išteisintas dėl piktnaudžiavimo ir prekybos poveikiu

Buvęs Apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Valdimaras Bavėjanas visiškai išteisintas dėl piktnaudžiavimo ir prekybos poveikiu.

Valdimiras Bavėjanas<br>D.Umbraso nuotr.
Valdimiras Bavėjanas<br>D.Umbraso nuotr.
Valdimiras Bavėjanas<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Valdimiras Bavėjanas<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Valdimiras Bavėjanas<br>D.Umbraso nuotr.
Valdimiras Bavėjanas<br>D.Umbraso nuotr.
Valdimiras Bavėjanas<br>D.Umbraso nuotr.
Valdimiras Bavėjanas<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Feb 28, 2022, 3:25 PM

Taip pat išteisintas ir kartu su juo teistas ekstreisėjo vaikystės draugas Valys Venslovas.

„Išteisinti nepadarius veikos, turinčio nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių“, – BNS sakė Šiaulių apygardos teismo atstovas Vytautas Jončas. 

Po išteisinamojo nuosprendžio abiem panaikintos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

„Teisėjų kolegija konstatavo, kad kriminalinės žvalgybos veiksmai V. Bavėjano atžvilgiu buvo atliekami neteisėtai, t.y. nesilaikant Lietuvos Respublikos kriminalinės žvalgybos įstatymo reikalavimo bei sankcionuoti teisėjui pateikus tikrovės neatitinkančią informaciją. Todėl šioje byloje kriminalinės žvalgybos veiksmai buvo atliekami nesant teisinio pagrindo“, – rašoma teismo nuosprendyje.

Nuosprendis nėra galutinis ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Bylos duomenimis, V. Bavėjanas ir V. Venslovas galėjo ne kartą tartis, kaip galėtų susitarti duoti ir neilgai trukus duoti 10 tūkstančių eurų kyšį Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjui, kad šis neteisėtai paveiktų kaltinamojo V. Venslovo bylą nagrinėjusį teisėją dėl švelnesnės bausmės skyrimo kaltinamajam.

Tačiau tokio tikslo pasiekti nepavyko, Kauno apygardos teismas V. Venslovą pripažino kaltu ir nuteisė jį lygtine trejų metų laisvės atėmimo bausme, taip pat tuo pačiu nuosprendžiu paskyrė beveik 38 tūkstančių eurų baudą. Apskundus nuosprendį ši byla buvo perduota nagrinėti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Bylos duomenimis, tuomet kaltinamieji siekė, kad apskųsta byla būtų paskirta nagrinėti tokiam teisėjui, kurį V. Bavėjanas galėjo tikėtis paveikti dėl švelnesnės bausmės skyrimo. Po pareikštų kaltinimų korupcija V. Bavėjanas iš pareigų buvo atleistas 2019 metų rudenį.  

Tai viena iš bylų, atskirtų nuo ikiteisminio tyrimo, susijusio su teisėjų, advokatų ir kitų asmenų galbūt padarytomis korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis.

Savo baigiamojoje kalboje valstybės kaltintoja sakė, kad nusikalstamos kaltinamųjų veikos yra įrodytos iš dalies pačių kaltinamųjų, liudytojų, apžiūrų, kratų, kriminalinės žvalgybos veiksmų atlikimo, slapto sekimo protokolais ir kita baudžiamojoje byloje surinkta medžiaga.

Ji prašė V. Bavėjaną ir V. Venslovą pripažinti kaltais ir paskirti V. Bavėjanui 35 tūkstančių eurų baudą, V. Venslovui – 46 tūkstančių eurų baudą bei laisvės atėmimą trejiems metams, laivės atėmimo bausmės vykdymą atidėti dvejiems metams.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.