Juozas Olekas vadovaus Europos Parlamento ryšių su Baltarusija delegacijai

Ketvirtadienį europarlamentaras Juozas Olekas buvo išrinktas Europos Parlamento ryšių su Baltarusija delegacijos vadovu.

Juozas Olekas<br>V.Skaraičio nuotr.
Juozas Olekas<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 10, 2022, 3:47 PM

Šiuo metu Europos Parlamentas nepalaiko oficialių santykių su Baltarusijos parlamentu dėl to, kad šalis pakartotinai nesurengė laisvų ir sąžiningų rinkimų bei nesilaiko tarptautinių demokratijos ir teisinės valstybės standartų. Tai rodo protestų banga ir žiaurus susidorojimas su Baltarusijos žmonėmis po 2019 m. lapkritį vykusių parlamento rinkimų ir 2020 m. rugpjūčio mėn. įvykusių prezidento rinkimų.

Nepaisant to, ES Parlamento delegacija palaiko aktyvų ir glaudų dialogą su šalies opozicinių politinių jėgų atstovais, nepriklausomomis nevyriausybinėmis organizacijomis ir pilietinės visuomenės veikėjais.

Iki šiol Briuselyje ir Strasbūre buvo rengiami reguliarūs susitikimai, kuriuose buvo aptarta ES ir Baltarusijos santykių raida, įvertinta politinė ir ekonominė padėtis šalyje bei naujausi pokyčiai, susiję su demokratija, žmogaus teisių pažeidimais ir teisinės valstybės principais.

„Nuo 2016 m. ES ir Baltarusijos santykiai buvo reguliuojami pagal „kritinio įsitraukimo“ principą, numatantį, kad apčiuopiami Baltarusijos žingsniai, kuriais siekiama įtvirtinti pagrindines laisves, teisinę valstybę ir žmogaus teises, išliks pagrindiniais kriterijais formuojant būsimą ES politiką šios šalies atžvilgiu. Esu tikras, kad palaikyti Baltarusijos opozicines jėgas ir laisvės trokštančius žmones yra būtina, ir aš pasistengsiu užtikrinti nuolatinį mūsų delegacijos dialogą su jais“, – sakė europarlamentaras Juozas Olekas.

Jis pabrėžė, kad, atsižvelgiant į suklastotus 2020 m. rugpjūčio mėn. Baltarusijos prezidento rinkimus, toliau blogėja žmogaus teisių padėtis ir Baltarusijos valdžios institucijos atsisako užmegzti konstruktyvų nacionalinį dialogą, siekiant rasti taikią išeitį iš politinės krizės, kartu išsaugant Baltarusijos nepriklausomybę ir suverenitetą, o šiuo metu dar ir klampina šalį į V.Putino karą prieš Ukrainą.

J.Olekas pabrėžia, kad šiame sudėtingame kontekste ES Parlamento delegacija padės kurti teigiamus pokyčius Baltarusijos žmonėms.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.