Interneto žiniasklaidai specialioje etikos komisijoje atstovaus G. Sarafinas

Interneto žiniasklaidos asociacija (IŽA) deleguoja visuomenės informavimo srities profesionalą Gintarą Sarafiną į Visuomenės informavimo etikos komisiją (VIEK), kuris atstovaus naujienų portalus ir pakeis iki šiol šios komisijos narės pareigas ėjusią Aistę Žilinskienę. G. Sarafinas veiklą šioje komisijoje pradeda š. m. balandžio 12 d. ir dirbs iki dabartinės VIEK kadencijos pabaigos – 2024 metų.

 Gintaras Sarafinas.<br> IŽA nuotr. 
 Gintaras Sarafinas.<br> IŽA nuotr. 
 Lina Bušinskaitė.<br> IŽA nuotr. 
 Lina Bušinskaitė.<br> IŽA nuotr. 
Daugiau nuotraukų (2)

Interneto žiniasklaidos asociacija

Apr 11, 2022, 10:01 AM

IŽA pirmininkės Linos Bušinskaitės teigimu, Visuomenės informavimo etikos komisija yra žiniasklaidos savireguliacijos institucija, tad labai svarbu, kad jos gretas papildys dar vienas žiniasklaidos profesionalas.

„Ši komisija ne tik nagrinėja skundus dėl žiniasklaidos priemonių etikos, sprendžia informacijos rengėjų ir skleidėjų tarpusavio ginčus, bet ir rūpinasi profesinės etikos ugdymu, teikia pasiūlymus institucijoms žiniasklaidai svarbiais klausimais. Tad labai svarbu, kad joje dirbtų savo srities profesionalai. Ilgamečio žurnalisto, redaktoriaus ir leidėjo Gintaro Sarafino prisijungimas praturtins šios komisijos veiklą ir sustiprins žiniasklaidos bendruomenės atstovavimą sprendžiant įvairius ginčus“, – sako L. Bušinskaitė.

Naujojo VIEK nario G. Sarafino teigimu, tai ne tik naujas iššūkis, bet ir naujos galimybės, ypač svarbu, kad tai naudinga ir prasminga veikla.

„Viliuosi, kad įvairiapusė mano patirtis žiniasklaidos ir leidybos srityje padės sprendžiant net ir sudėtingus ginčus, susijusius su visuomenės informavimo etika. Ir prie teisinio reguliavimo esu pasirengęs prisidėti savo žiniomis. Dėkoju interneto žiniasklaidos bendruomenei už pasitikėjimą“, – sako. G. Sarafinas.

G. Sarafinas – ilgametę patirtį turintis redaktorius, žurnalistas, leidėjas ir visuomenės informavimo srities profesionalas. Viena iš jo veiklos sričių – vadovavimas švietimo ir aukštojo mokslo žurnalui „Reitingai“, kuris pateikia visuomenei išsamius ir plačius švietimo institucijų tyrimus bei reitingus. Anksčiau jis 18 metų dirbo žurnale „Veidas“, iš jų 7 metus – vyr. redaktoriumi.

Taip pat šioje komisijoje dirba Lietuvos žurnalistų draugijos, Lietuvos žurnalistų sąjungos, Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių, Lietuvos radijo ir televizijos, Lietuvos kabelinės televizijos, Regioninių televizijų ir Regioninių radijo stočių asociacijų bei asociacijos „Nacionalinė spauda“ deleguoti atstovai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.