Po skandalo dėl atleistų trijų kunigų – ortodoksų metropolito Inokentijaus žinia lietuviams

Ortodoksų metropolitas Inokentijus savaitgalį kviečia tikinčiuosius dalyvauti procesijoje palaikant Lietuvos stačiatikių vienybę ir karo Ukrainoje stabdymą.

Stačiatikių bažnyčios vadovas Inokentijus<br>R.Neverbicko nuotr.
Stačiatikių bažnyčios vadovas Inokentijus<br>R.Neverbicko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2022-04-28 10:00

Kaip ketvirtadienį pranešė Lietuvos Stačiatikių Arkivyskupijos Kanceliarija, procesija Vilniuje nuo Aušros Vartų gatvėje esančio Šventosios Dvasios vienuolyno link Dievo Motinos Katedros Maironio gatvėje vyks šeštadienį po vidurdienio.

Anot pranešimo, procesijoje „bus dedami maldavimai už Bažnyčios vienybę ir už brolžudiško karo Ukrainoje sustabdymą“.

Procesija rengiama pastaruoju metu stebint Lietuvos ortodoksų susiskaldymą dėl bažnyčios pozicijų karo Ukrainoje atžvilgiu.

Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos vadovas, metropolitas Inokentijus iš pareigų atleido tris kunigus – Vitalijų Mockų, Gintarą Jurgį Sungailą ir Vitalį Dauparą, pastaruoju metu kritikavusius Rusijos invaziją į Ukrainą ir Rusijos ortodoksų bažnyčios paramą šiems veiksmams.

Dalis Lietuvos ortodoksų dvasininkų nusprendė kreiptis į Konstantinopolio patriarchą, kad galėtų tapti šios metropolijos dalimi.

Vilniaus ir Lietuvos metropolitas Inokentijus tvirtina, kad Ortodoksų Bažnyčia Lietuvoje išgyvena sunkmetį ir šaukiasi „visų ištikimųjų pritarimo“.

„Šiandien mūsų Bažnyčią yra plūste užplūdę nepagrįstį kaltinimai; bandoma užtraukti Jai negarbę, suskaldyti Ją. Deja, visų šių įvykių kaltininkai – mūsų broliai kunigai – atvirai prabilo apie savo ketinimus įsteigti Lietuvoje kitą, Konstantinopolio patriarchatui pavaldų, Bažnyčios modelį“, – pranešime spaudai teigė metropolitas.

Pranešime taip pat pažymima, kad procesijos dalyviams „bus paruoštos vaišės ir suteikta galimybė pasirašyti parapijiečių kreipimąsi, palaikant Ortodoksų Bažnyčią Lietuvoje“.

2018 metų spalį Konstantinopolio ekumeninis patriarchatas paskelbė negaliojančiu 1686 metais įvykusį Ukrainos stačiatikių prijungimą prie Maskvos patriarchato ir dar kartą patvirtino, kad kaip motininė bažnyčia, Konstantinopolis turi teisę ir tęs procedūras dėl autokefalijos (nepriklausomybės) Ukrainos stačiatikių bažnyčiai suteikimo.

Lietuvos stačiatikių bažnyčia yra viena iš devynių tradicinių religinių bendruomenių Lietuvoje. Ji turi metropolijos titulą, priklauso Maskvos ir Visos Rusios patriarchatui.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.