Politikai reiškia užuojautą dėl L. Kravčuko mirties: netekome istorinės asmenybės

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad antradienį mirus pirmajam nepriklausomos Ukrainos prezidentui Leonidui Kravčukui pasaulis neteko dar vienos istorinės asmenybės, prisidėjusios prie sovietinės imperijos žlugimo.

Gabrielius Landsbergis<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Gabrielius Landsbergis<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Gabrielius Landsbergis<br>T.Bauro nuotr.
Gabrielius Landsbergis<br>T.Bauro nuotr.
Gabrielius Landsbergis<br>T.Bauro nuotr.
Gabrielius Landsbergis<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

May 11, 2022, 12:03 PM, atnaujinta May 11, 2022, 1:24 PM

„Nuoširdi užuojauta šeimai, artimiesiems ir Ukrainos bei mūsų visų laisvę herojiškai ginantiems žmonėms, praradusiems pirmąjį nepriklausomos Ukrainos prezidentą, padėjusį pamatus nepriklausomai valstybei ir siekusį demokratinės Ukrainos kūrimo“, – sakoma G. Landsbergio užuojautoje, kurią trečiadienį paskelbė Užsienio reikalų ministerija.

„Netekome dar vienos istorinės asmenybės, prisidėjusios prie Sovietų imperijos žlugimo“, – užuojautoje pažymi G. Landsbergis.

Užuojautą trečiadienį pareiškė ir premjerė Ingrida Šimonytė.

Leonidas Kravčiukas išliks istorijoje kaip lyderis, vedęs Ukrainą iš Sovietų Sąjungos pančių į taikią nepriklausomybę ir suverenitetą, kuriuos Ukraina šiandien taip narsiai gina. Lietuvos Vyriausybės ir savo vardu reiškiu užuojautą ukrainiečių tautai, Leonido Kravčiuko šeimai ir artimiesiems“, – sakė ministrė pirmininkė I. Šimonytė.

Ukrainos žiniasklaida antradienį pranešė, kad eidamas 89-us metus, po ilgai trukusios ligos, mirė pirmasis nepriklausomos Ukrainos prezidentas L. Kravčukas.

L. Kravčuko vadovaujama Ukrainos Aukščiausioji Taryba 1991 metų rugpjūčio 24 dieną, po Maskvoje įvykusio nesėkmingo karinio pučo, paskelbė šalies nepriklausomybę, o tų metų gruodį jis buvo išrinktas pirmuoju Ukrainos prezidentu.

1991 metų gruodžio 8-ąją L. Kravčukas su tuomečiu Rusijos lyderiu Borisu Jelcinu ir Baltarusijai vadovavusiu Stanislavu Šuškevičiumi pasirašė vadinamąjį Belovežo susitarimą dėl Sovietų Sąjungos panaikinimo ir Nepriklausomų Valstybių Sąjungos (NVS) įkūrimo.

87 metų S. Šuškevičius mirė dėl koronavirusinės infekcijos komplikacijų praeitą savaitę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.