„Kai tik turėsiu laisvą valandėlę, iš karto kreipsiuosi, nes tai – jau antras kartas šią savaitę. Kaip jau minėjau, pagal Konstitucinio Teismo doktriną gali būti politinis nedalyvavimas, bet jis neturi tapti sistemingu“, – portalui lrytas.lt patvirtino S.Šedbaras.
Ir vėl nesusirinko
9 val. ryto prasidėjęs Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdis truko vos šešias minutes.
opozicija-paskelbe-boikota-i-abi-puses-skrieja-grasinimai-etikos-sargais-23620258"="">opozicija-paskelbe-boikota-i-abi-puses-skrieja-grasinimai-etikos-sargais-23620258"" target="_blank">Į penktadienį šis posėdis buvo nukeltas iš trečiadienio, nes tuomet jame irgi nepasirodė nė vienas opozicijos atstovas. Nesusidarius kvorumui, posėdis negalėjo vykti, todėl, išklausius prisijungusius svečius, jis galiausiai buvo nutrauktas.
Tačiau situacija kartojasi. Penktadienį iš pat ryto prie komiteto posėdžio prisijungė tik valdančiųjų atstovai ir būrys svečių, turėjusių pasisakyti atitinkamais klausimais.
Komiteto narius pradėjęs skaičiuoti S.Šedbaras pastebėjo, kad trūksta visų keturių opozicijos atstovų – socialdemokrato Juliaus Sabatausko, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nario Algirdo Stončaičio, Regionų frakcijos atstovų Agnės Širinskienės ir Česlavo Olševskio.
Pastarieji du nepateikė jokio pasiaiškinimo, kodėl ir vėl boikotuoja posėdį. Komiteto pirmininkas pastebėjo, kad J.Sabatauskas, kaip Seimo vicepirmininkas, gali nedalyvauti posėdžiuose, o A.Stončaitis buvo perspėjęs, kad turi apsilankyti pas gydytojus.
Po kelių minučių S.Šedbaras buvo informuotas, kad A.Širinskienė kolegoms užsiminė, jog penktadienį įprastai važiuoja susitikti su rinkėjais. Tiesa, jos darbotvarkėje nurodyta, kad politikė dalyvauja Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdyje.
„Man atrodo, kad žmogus, antrą kadenciją būdamas Seimo nariu, turėtų būti paskaitęs Valdybos sprendimą, jog komitetų diena yra trečiadieniai ir penktadieniai, o pas rinkėjus važiuojama pirmadieniais“, – nurodė komiteto pirmininkas.
Jis pareiškė, kad „reikėtų atskaityti moralą teisininkei, kuri neskaito Valdybos sprendimo.“
„Aš labai atsiprašau prisijungusių kolegų. Matau yra teisingumo viceministras ir Generalinės prokuratūros atstovai. Laikas gaištamas. Tačiau po šios dienos posėdžio turbūt jau reikės kreiptis į Seimo etikos ir procedūrų komisiją, kad pasvarstytų, ar tie Seimo nariai, kurie net nepranešę nedalyvauja posėdyje, nepažeidžia priesaikos“, – tvirtino konservatorius.
Palaukęs dar kelias minutes, komiteto pirmininkas galiausiai konstatavo, kad posėdis ir vėl neįvyks.
„Kolegos, turime po 9 val. 6 min. Č.Olševskis ir A.Širinskienė nei įspėja, nei prisijungia prie komiteto posėdžių. Tokiu atveju komiteto posėdį baigiame. Kitą kartą tuos pačius klausimus svarstysime kitą trečiadienį. Tikimės, kad kvorumas bus. Labai atsiprašau už tokį Seimo narių elgesį“, – apgailestvo S.Šedbaras.
Komiteto darbas – paralyžiuotas
Vėliau komiteto pirmininkas potalui lrytas.lt tvirtino, kad komiteto veikla – visiškai paralyžiuota, nes, į jį nesusirenkant opozicijos atstovams, neįmanoma svarstyti itin svarbių klausimų.
„Komiteto veikla yra visiškai paralyžiuota, o klausimai yra labai svarbūs – Pataisos įstaigų sistemos pertvarkos projektas laukia jau nuo trečiadienio. Pavasario sesijoje tikrai būtų labai reikalinga jį priimti, nes stoja reformos“, – aiškino jis.
S.Šedbaras nurodė, kad dar penktadienį kreipsis į Seimo etikos ir procedūrų komisiją, jog ši įvertintų posėdžiuose nesirodančių kolegų veiklą.
Primename, kad ant valdančiųjų įniršusi
opozicija dalį komitetų posėdžių boikotavo jau trečiadienį, pasipiktinusi tądien anksti ryte surengtu nenumatytu Seimo posėdžiu, kuriame buvo sprendžiama dėl interpeliacijos žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui.
Iš vakaro pranešimus apie šį posėdį gavę opozicijos atstovai specialiai nesusirinko į jį ir ministras tokiu būdu išsaugojo postą.
opozicija-sulauke-valdanciuju-akibroksto-pasalino-is-posedziu-pirmininkavimo-planuoja-atsaka-23626747"="">opozicija-sulauke-valdanciuju-akibroksto-pasalino-is-posedziu-pirmininkavimo-planuoja-atsaka-23626747"" target="_blank">Opozicijos maištas tęsėsi ir ketvirtadienį.
Opozicija tądien sužinojo, kad atnaujintame birželio mėnesio Seimo plenarinių posėdžių pirmininkavimo grafike neliko nė vieno jų atstovo. Atsakydama į šį veiksmą, nors ir sulaukusi atsiprašymo,
opozicija paliko Seimo salę ir iškeliavo dirbti atskirai.
Vėliau valdantiesiems ji pateikė reikalavimų sąrašą, kurio neįgyvendinus grasina į posėdžius negrįžti iki pat rudens.