Praėjusią naktį mirė Vilniaus universiteto prorektorė doc. R. Rekašiūtė-Balsienė

Vilniaus universiteto (VU) bendruomenė neteko organizacijos vystymo ir bendruomenės reikalų prorektorės doc. Ritos Rekašiūtės-Balsienės (1969–2022).

 VU bendruomenė neteko doc. Ritos Rekašiūtės Balsienės.<br> Vilniaus universiteto nuotr.
 VU bendruomenė neteko doc. Ritos Rekašiūtės Balsienės.<br> Vilniaus universiteto nuotr.
R.Rekašiūtė-Balsienė nuo 1995 metų konsultuoja organizacijas, yra nepriklausoma vadybos konsultantė.
R.Rekašiūtė-Balsienė nuo 1995 metų konsultuoja organizacijas, yra nepriklausoma vadybos konsultantė.
Daugiau nuotraukų (2)

Vilniaus universitetas

Sep 27, 2022, 10:13 AM, atnaujinta Sep 27, 2022, 11:17 AM

„Šią naktį mirė mūsų prorektorė Rita Rekašiūtė Balsienė. Rita buvo profesionalumo ir atsidavimo pareigoms pavyzdys. Ji suteikė naują impulsą mūsų bendruomenei. Nebijojo judinti nusistovėjusius dalykus ir inicijuoti naujus. Ką tik startavo nauja darbuotojų apklausa, kurios prasme ji tikėjo ir kurios duomenis kruopščiai vertino. Rita gerai suprato visumą, bet rasdavo laiko pagalvoti apie kiekvieną. Dirbo iki pabaigos, nenorėjo ilsėtis, prieš keletą dienų dar tvirtu balsu diskutavo. Kaip visada, per daug kalbėjom apie reikalus ir per mažai apie save. Ilsėkis ramybėje, Rita…“ – užuojautą reiškia VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.

Prof. Vilmantė Pakalniškienė: „Rita visada tikėjo, kad mes, bendruomenė, kuriame universitetą ir pajėgūs turėti jį tokį, kokį norime. Ji visada matė prasmę dirbti dėl žmonių ir rūpintis jais, nes norėjo, kad aplinkiniai jaustųsi gerai ir bent kiek būtų laimingesni. Jai patiko būti su žmonėmis ir tarp žmonių. Rūpinosi visais, dažnai pamiršdama save.“

R. Rekašiūtė-Balsienė 2006 m. kovo 31 d. VU apgynė socialinių mokslų srities psichologijos mokslo krypties darbą „Organizacijos klimato tikslingos kaitos galimybės“ ir įgijo daktaro mokslo laipsnį. 2007 m. baigusi metus trukusią „NTL Institute“ (JAV) organizacijų plėtros sertifikavimo programą, kurioje studijavo organizacijų vystymo pagrindus, diagnostiką organizacijoje ir jos poveikį, intervencijų planavimą ir atlikimą, grupės darbo proceso konsultavimą, VU dirbo docente. 2011 m. įgijo tarptautiniu mastu pripažintą vadybos konsultanto sertifikatą (The Certified Management Consultant, CMC).

Taip pat 2011 m. mokėsi komandos ugdymo (angl. Team coaching) metodikos iš vieno žymiausių individualaus bei komandos ugdymo (angl. Coaching) ir mentorystės specialistų pasaulyje prof. Davido Clutterbucko (Dž. Britanija). Nuo 2012 m. studijavo Individualiosios psichologijos institute, konsultavimo programoje. Apsigynusi daktaro laipsnį buvo VU Klinikinės ir organizacinės psichologijos katedros lektorė.

R. Rekašiūtė-Balsienė per savo karjerą buvo nepriklausoma vadybos konsultantė, dirbo organizacijų konsultavimo ir mokymo srityje nuo 1995 m. Per savo darbo praktiką vadovavo ir įgyvendino įvairius organizacijų konsultavimo projektus, kuriuose sprendė strateginio planavimo, struktūros ir veiklos procesų tobulinimo, pokyčių valdymo, komunikacijos ir personalo valdymo klausimus.

Konsultavo organizacijų vadovus įgyvendinant pokyčius ar atliekant organizacijos bei darbuotojų vertinimus pagal įvairias metodikas: įvertinimo centras, 360 laipsnių grįžtamojo ryšio ir vadovavimo kompetencijų vertinimas.

VU docentė turėjo ilgametės vadovų ir specialistų mokymo patirties. Pradėjusi nuo klientų aptarnavimo seminarų specialistams, vedė vadovavimo, komandos formavimo, pavaldinių motyvavimo ir personalo valdymo seminarus vadovams bei asmeninio efektyvumo seminarus įvairių grandžių darbuotojams.

Ji yra dirbusi Lietuvos verslo konsultantų asociacijos valdyboje, verslo konsultacijų įmonėje „OVC Consulting“. Buvo finansų ministro Viliaus Šapokos patarėja strateginio planavimo, organizacijų pokyčių ir jų valdymo klausimais.

Doc. R. Rekašiūtės-Balsienės ekspertinės sritys: vadovavimas, strateginis valdymas, pokyčių valdymas, organizacinė psichologija, vadovavimas ugdant ir kt.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.