Seimo narys A. Kupčinskas kreipėsi į VERT: ragina atlikti tyrimą

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Kupčinskas kreipėsi į Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą (VERT) dėl AB „Kauno energijos“ veiksmų. Jis ragina atlikti tyrimą ir išaiškinti, ar akcinė bendrovė nepažeidė vartotojų teisių, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Andrius Kupčinskas<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Andrius Kupčinskas<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 7, 2022, 10:47 AM

2021 m. kovo 4 d. Lietuvos apeliacinis teismas priėmė nutartį dėl tarp Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės (LSMU) Kauno klinikų ir akcinės bendrovės „Kauno energija“ kilusio ginčo dėl neapmokėtų kompensacijų už rezervinę galią. Susidarius skolai, „Kauno energija“ kreipėsi į teismą, prašydama priteisti iš Kauno klinikų 5,2 mln. eurų. Teismas ieškinį tenkino iš dalies: vadovaudamasis protingumo kriterijumi, sumą sumažino pritaikęs 0,5 koeficientą ir priteisė 2,51 mln. eurų.

Akcinės bendrovės atstovas teisme paaiškino, kad kompensacijos mokestį (t. y. rezervo užtikrinimo sąnaudas) už Kauno klinikoms užtikrintą rezervinę galią jau yra sumokėję visi šilumos vartotojai. Nes sąnaudos, reikalingos rezervinei galiai užtikrinti, buvo įvertintos nustatant šilumos kainų dedamąsias vartotojams ir atitinkamai įtrauktos į patvirtintas šilumos kainas. Taip pat „Kauno energija“ nurodė, kad ieškinio patenkinimo atveju bendrovė VERT pateiks tvirtinti šilumos kainas tolesniam laikotarpiui ir įtrauks priteistą iš Kauno klinikų sumą, o tai leis atitinkamai sumažinti kito sezono šilumos kainas vartotojams.

Reaguodamas į tai, kad rezervo užtikrinimo sąnaudos kilo dėl paslaugos, teikiamos Kauno klinikoms, o „Kauno energija“ šias sąnaudas iš anksto įtraukdavo vartotojams į kainą, ir vartotojai jas apmokėdavo, Seimo narys kreipėsi į VERT ragindamas atlikti tyrimą ir išaiškinti, ar „Kauno energija“ nepažeidė vartotojų teisių, kai į bendras šilumos kainas buvo įtraukiami kaštai, patiriami dėl galios rezervavimo Kauno klinikoms, bei ištirti, kokį laikotarpį „Kauno energija“ rezervavo šilumos galią Kauno klinikoms ir kokią sumą už šį laikotarpį sumokėjo kiti „Kauno energijos“ klientai.

Pranešime žiniasklaidai Seimo narys A. Kupčinskas atkreipė dėmesį į „Kauno energijos“ teiginį, kad priteistą kompensacijos sumą ji grąžintų vartotojams. Jo nuomone, šis teiginys yra diskutuotinas dėl apimties dydžio. Kadangi teismas priteisė tik pusę reikalautos sumos, darytina išvada, kad „Kauno energija“ vartotojams irgi ketintų grąžinti tik pusę paskaičiuotos sumos, nors vartotojai apmokėjo ir teisme dokumentais buvo pagrįsta visa suma.

„Manau, tai neteisinga vartotojų atžvilgiu. „Kauno energija“ turėtų sugrąžinti visą sumą, nes ji visa apimtimi jau buvo įtraukta į „Kauno energijos“ sąnaudas, susidariusias dėl Kauno klinikoms teikiamų rezervinės šilumos galios paslaugų“, – pažymėjo parlamentaras.

A. Kupčinsko teigimu, „jei paaiškės, kad „Kauno energija“ patiriamas sąnaudas neteisėtai kompensavo kitų vartotojų sąskaita, bus reikalaujama imtis atitinkamų veiksmų ir įpareigoti „Kauno energiją“ vartotojams grąžinti visas išlaidas, kurias šie patyrė mokėdami už paslaugas teikiamas Kauno klinikoms“.

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.