I. Šimonytė Vašingtone atsiėmė JAV valstybės sekretorės M. Albright apdovanojimą

Antradienį, gruodžio 6-ąją, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo kasmetiniuose Nacionalinio demokratijos instituto (NDI) Demokratijos apdovanojimuose Vašingtone.

 I. Šimonytė<br>Laimos Penek/LRV nuotr.
 I. Šimonytė<br>Laimos Penek/LRV nuotr.
 I. Šimonytė<br>Laimos Penek/LRV nuotr.
 I. Šimonytė<br>Laimos Penek/LRV nuotr.
 I. Šimonytė<br>Laimos Penek/LRV nuotr.
 I. Šimonytė<br>Laimos Penek/LRV nuotr.
 I. Šimonytė<br>Laimos Penek/LRV nuotr.
 I. Šimonytė<br>Laimos Penek/LRV nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

2022-12-07 09:39, atnaujinta 2022-12-07 12:50

Šiemet šis buvusios JAV valstybės sekretorės Madeleine Albright atminimą pagerbiantis įvertinimas skirtas Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui bei Lietuvos premjerei Ingridai Šimonytei, Moldovos prezidentei Maiai Sandu ir Slovakijos prezidentei Zuzanai Čaputovai, pažymint jų veiklą ginant demokratijos ir laisvės vertybes, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Savo kalboje apdovanojimų įteikimo ceremonijos metu I. Šimonytė pabrėžė demokratijų solidarumo svarbą, nenuolaidžiaujant agresoriui, bei pažymėjo Lietuvos išmoktų pamokų svarbą, stiprinant demokratinių šalių atsparumą autoritariniams režimams.

„Šiandien Lietuvos nepriklausomybės ir demokratijos principai yra tvirti todėl, kad mes gerai išmokome pamokas, kurios kilo iš skaudžios patirties gyvenant šalia kaimyno, naudojančio energetiką, melą, kibernetines atakas kaip ginklą.

Patyrusi energetinį šantažą, Lietuva pasistatė suskystintų dujų terminalą. Patyrusi kitas hibridines atakas, Lietuva atitinkamai mažino įvairiapusę priklausomybę nuo Rusijos ir didino savo atsparumą. Šiandien tokia toliaregiška politika duoda vaisių, o savo patirtimi mes galime dalintis su kitomis šalimis“, – pabrėžė I. Šimonytė.

Tik stiprios ir atsparios demokratijos bei tokių demokratinių šalių vienybė yra esminis veiksnys siekiant ilgalaikės taikos ir gerovės pasaulyje, pažymėjo premjerė.

Lietuvos premjerė akcentavo, kad šiandien herojiškai gindamasi pati, Ukraina gina fundamentalius tarptautinės teisės principus ir taiką už savo sienų, todėl ukrainiečių kova lems demokratijos ateitį Europoje, rašoma pranešime.

„Pasaulio autokratiniai režimai atidžiai stebi, ar agresoriui bus nusileista, ar demokratinės šalys pavargs remdamos Ukrainą. Tai yra išbandymas mums visiems“, – sakė I. Šimonytė.

Padėkodama už įteiktą Madeleine Albright vardo Demokratijų apdovanojimą, Ministrė Pirmininkė akcentavo buvusios JAV valstybės sekretorės įkvepiantį pavyzdį visiems, kovojantiems prieš tironiją ir už demokratiją pasaulyje.

Premjerė pridūrė apdovanojimą priimanti pirmiausia kaip priminimą apie bendrą moralinę pareigą remti ukrainiečius, baltarusius ir visus tuos, kurie šiandien vis dar kovoja už teisę gyventi savo laisvoje ir demokratinėje valstybėje, teigiama pranešime.

Viešėdama Vašingtone, premjerė drauge su Ukrainos ambasadore JAV Oksana Markarova prie Holodomoro paminklo pagerbė stalinistinės sovietų imperijos dirbtinai sukelto bado Ukrainoje aukų atminimą.

Antradienį premjerė taip pat susitiko su JAV Senato daugumos partijos seniūnu Richardu Durbinu, su kuriuo aptarė Lietuvos ir JAV dvišalius santykius, JAV paramą Lietuvai saugumo ir gynybos srityse, Vakarų šalių paramą Ukrainai bei geopolitinius iššūkius.

Premjerė padėkojo senatoriui už ilgametę paramą Lietuvos nepriklausomybei bei už senatoriaus asmeninę lyderystę tiek remiant Lietuvos saugumo stiprinimą, tiek ir Ukrainą ginantis nuo Rusijos agresijos, pažymima pranešime.

Antradienį premjerė taip pat lankėsi Holokausto muziejuje Vašingtone bei susitiko su žydų organizacijų atstovais, su kuriais aptarti žydų paveldo saugojimo ir Holokausto atminimo klausimai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.