Savarankiškų politinės kampanijos dalyvių skaičius lyginant su 2019 m. sumažėjo

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) apžvelgė, kaip keitėsi šiemet registruotų savarankiškų politinės kampanijos dalyvių skaičius lyginant jį su 2019 metų rinkimais. Duomenys rodo, kad dalyvauti 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose registruoti 262 savarankiški politinės kampanijos dalyviai. Tai yra 80 mažiau, nei 2019 metais, kai buvo atliktos 342 registracijos.

Savivaldos rinkimai.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Savivaldos rinkimai.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Vyriausioji rinkimų komisija

Dec 17, 2022, 7:03 PM

Labiausiai, net tris kartus, sumažėjo registruotų politinių komitetų. 2019 m. VRK buvo užregistravusi 97 visuomeninius rinkimų komitetus. Šiemet gauti 32 politinių komitetų prašymai registruoti juos politinės kampanijos dalyviais.

Iš 60 Lietuvos savivaldybių politiniai komitetai varžysis 24-ose. Po du politinius komitetus dalyvaus rinkimuose 8-ose savivaldybėse: Panevėžio ir Šiaulių miestuose bei Kretingos, Raseinių, Šilalės, Utenos, Varėnos, Zarasų rajonuose.

Dar 16-oje savivaldybių dalyvauti rinkimuose registruota po vieną politinį komitetą. 2019 m. vykusiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose visuomeniniai rinkimų komitetai varžėsi 48-ose savivaldybėse.

36-ose savivaldybėse dėl savivaldybių tarybų narių ir merų mandatų varžysis tik politinių partijų iškelti ir save išsikėlę kandidatai.

VRK registravo 12 asmenų, kurie patys kelia savo kandidatūras ir planuoja siekti merų postų. 4 save iškėlę kandidatai varžysis dėl Vilniaus miesto mero pareigų. Po vieną save išsikėlusį kandidatą siekia dalyvauti Jurbarko, Kaišiadorių, Mažeikių, Skuodo, Telšių, Utenos rajonų, Palangos bei Šiaulių miestų savivaldybėse.

Artėjančiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose ketina dalyvauti 17 politinių partijų.

Visos politinės organizacijos, kurios užsiregistravo savarankiškais politinės kampanijos dalyviais, dar turi laiko kelti kandidatų į savivaldybių tarybų narius sąrašus bei kandidatus į merus. Tai jos galės padaryti teikdamos pareiškinius dokumentus rinkimų komisijoms.

Tokiu atveju, politinių organizacijų keliami kandidatai į merus ir politinių partijų kandidatų sąrašai bus registruojami atstovaujamaisiais politinės kampanijos dalyviais ir jų kampanija bus apmokama iš juos iškėlusio savarankiško dalyvio politinės kampanijos sąskaitos.

Gruodžio 15 d. duomenimis, politinių organizacijų teikimu atstovaujamaisiais politinės kampanijos dalyviais yra registruota: 11 kandidatų, kuriuos kelia politiniai komitetai; 5 kandidatai į merus ir 27 kandidatų sąrašų, kuriuos kelia politinės partijos. Visas sąrašas skelbiamas ČIA.

Politinės partijos pareiškinius dokumentus turi pateikti Vyriausiajai rinkimų komisijai – iki š. m. gruodžio 25 d. 17 val.

Politinių partijų, politinių komitetų keliami kandidatai, save keliantys kandidatai dokumentus turės teikti savivaldybės, kurioje planuoja kandidatuoti, rinkimų komisijai iki š. m. gruodžio 30 d. 17 val.

Galutinis registruotų kandidatų sąrašas VRK interneto svetainėje bus skelbiamas iki rinkimų likus ne mažiau kaip 30 dienų, t. y. ne vėliau kaip 2023 m. vasario 3 d.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks 2023 m. kovo 5 d.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.