Seimas pritarė siūlymui atimti pilietybę iš dvigubą pilietybę turinčių asmenų, keliančių grėsmę Lietuvos valstybės saugumui

Seimas po svarstymo pritarė Pilietybės įstatymo pataisų projektui, kuriuo siūloma praplėsti Lietuvos pilietybės netekimo aplinkybių sąrašą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Seimas pritarė siūlymui atimti pilietybę iš dvigubą pilietybę turinčių asmenų, keliančių grėsmę Lietuvos valstybės saugumui.<br>V.Skaraičio nuotr.
Seimas pritarė siūlymui atimti pilietybę iš dvigubą pilietybę turinčių asmenų, keliančių grėsmę Lietuvos valstybės saugumui.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2022-12-20 16:49

Įstatyme siūloma reglamentuoti, kad Lietuvos Respublikos pilietybės būtų netenkama, jeigu asmuo, kuris Lietuvos Respublikos pilietybę įgijo išimties tvarka, būdamas ir kitos valstybės pilietis, savo veiksmais kelia grėsmę Lietuvos Respublikos interesams, viešai reiškia palaikymą valstybei, keliančiai grėsmę Lietuvos Respublikos ir (ar) kitų Europos Sąjungos valstybių narių ir (ar) jų sąjungininkų saugumo interesams, taip žemindamas Lietuvos Respublikos vardą.“

Svarstomame projekte siūloma reglamentuoti institucijų veiksmus, sprendžiant pilietybės netekimo klausimą.

Kaip teigiama pranešime, įstatyme siūloma įtvirtinti naujas funkcijas Pilietybės reikalų komisijai, kuri preliminariai nagrinėtų vidaus reikalų ministro kreipimąsi dėl sprendimo dėl išimties tvarka suteiktos Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo priėmimo ir teiktų Respublikos Prezidentui siūlymus šiuo klausimu. Numatoma, kad asmuo, dėl kurio yra gautas vidaus reikalų ministro kreipimasis, ir (ar) jam atstovaujantis advokatas Pilietybės reikalų komisijos posėdyje turėtų teisę teikti paaiškinimus.

Vidaus reikalų ministras kreiptųsi į Respublikos Prezidentą dėl sprendimo dėl išimties tvarka suteiktos Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo priėmimo, paaiškėjus nurodytoms aplinkybėms ir (ar) gavus apie tai atitinkamą informaciją iš kompetentingų valstybės institucijų. Numatoma, kad Respublikos Prezidentas priimtų sprendimus dėl išimties tvarka suteiktos Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo, o vidaus reikalų ministras pasirašytų ne tik Respublikos Prezidento dekretus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo, išsaugojimo, grąžinimo, bet ir dėl išimties tvarka suteiktos Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo.

Projektui po svarstymo pritarė 63, prieš balsavo 8, susilaikė 25 Seimo nariai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.