G. Grušas Kalėdų proga linkėjo taikos pasaulyje ir ramybės

Lietuvos Katalikų Bažnyčios vadovas Gintaras Grušas Kalėdų proga tikintiesiems linkėjo taikos pasaulyje ir ramybės.

Gintaras Grušas.<br>V.Skaraičio nuotr.
Gintaras Grušas.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 25, 2022, 3:04 PM

„Didžiausia dovana, kurios linkiu ir dėl kuriuos meldžiuosi yra taika pasaulyje. Dar labiau negu taika ir laisvė tautoms ir žmonėms, noriu palinkėti ramybės. (...) Jei semsimės iš tos ramybės tą viltį, kur Dievas atneša į šį pasaulį, sulauksime taikos ir geresnės visuomenės“, – sekmadienį parodytame interviu LRT televizijai sakė Lietuvos vyskupų konferencijos ir Europos vyskupų konferencijų tarybos pirmininkas.

„Manau, kad visi norime, jog visuomenė vėl būtų pilna ramybės, vienybės ir galėtume džiaugtis taika ir laisve“, – pridūrė jis.

Pasak G. Grušo, karo metu prisiliečiama „prie paties blogio slėpinio“, o pats karas – „tai išreiškimas to blogio mūsų pasaulyje“.

„Tos didžios nelaimės susikuria iš to, kad daugėja tų nuodėmių ir, kad jos turi pasekmes. (...) Jei, atrodo, mažas melas niekam neklius, bet jo daugėja ir daugėja, tada visuomenė gauna dezinformaciją, nukreipimą prieš gėrį, ir tada atsiranda tokie dalykai kaip karai“, – teigė Vilniaus arkivyskupas metropolitas.

„Karai ir šie dalykai (visuomenės sunkumai – BNS), kiek jie yra baisūs, jie yra mums priminimas, kad mums reikia atsivertimo, atsigręžti atgal į Dievą, nusigręžti nuo nuodėmės, nuo blogio“, – kalbėjo G. Grušas.

Lietuvos Katalikų Bažnyčios vadovas teigė „labai žmogiškai“ vertinantis kai kuriuos kritikos sulaukusius popiežiaus Pranciškaus pasisakymus karo tema.

„Kiekvienas žmogus auga, gyvena savo kultūroje. Popiežius kilęs iš Pietų Amerikos, jo pasaulio žvilgsnis pirmu pirmiausia yra krikščioniškas, bet kultūrų skirtumai taip pat yra paliesti“, – teigė G. Grušas.

„Popiežiaus visi veiksmai buvo siekti taikos atstatymo, jis labai aiškiai pasakė, ir daug kartų, jog Ukraina užpulta neteisėtai, reikia rūpintis pabėgėliais, žmonėmis“, – kalbėjo Vilniaus arkivyskupas.

Pasak jo, kai kurie popiežiaus pasisakymai karo tema galėjo būti politinių žaidimų ar provokacijų pasekmė

„Kartais atsiranda politinių žaidimų, kas nors nori įtakoti, gal kartais ir jis (popiežius – BNS) pilno konteksto nesuprato, ar kas nors įkišo trigrašį, kad išprovokuotų. Būna tokių dalykų. Popiežiai daro klaidas“, – teigė G. Grušas.

„Bet man atrodo bendrai, kiek jis yra pasiuntęs žmonių į pagalbą iškelti Ukrainos padėtį pasaulyje, jis yra labai daug nuveikęs toje srityje“, – kalbėjo Lietuvos Katalikų Bažnyčios vadovas.

Popiežius Pranciškus sekmadienį skelbdamas kreipimąsi „Urbi et orbi“ („Miestui ir pasauliui“) paragino nutraukti beprasmį karą Ukrainoje.

Jis nuo pat Rusijos įsiveržimo į Ukrainą vasario mėnesį ragino siekti taikos, smerkė karą, bet tuo pat metu siekė palaikyti subtilų dialogą su Maskva. Kai kuriuose sluoksniuose jis buvo kritikuojamas už tai, kad aiškiau nekaltino dėl karo Rusijos prezidento Vladimiro Putino.

Vis dėlto lapkričio pabaigoje paskelbtame interviu JAV jėzuitų žurnalui „America“ argentinietis pontifikas pasmerkė Rusijos karių žiaurumą Ukrainoje ir sulaukė oficialaus Maskvos protesto.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.