Seimo valdyboje pasiūlyta apsibrėžti parlamentarų komandiruočių kriterijus

Seimo valdybai ketvirtadienį sprendžiant dėl parlamentarų komandiruočių, kilo diskusija, ar kai kurių iš jų nereiktų įforminti kaip asmeninių Seimo kelionių, už kurias nebūtų skiriami komandiruotėms numatyti dienpinigiai.

Seimas.<br>V.Skaraičio nuotr.
Seimas.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 5, 2023, 11:17 AM

Todėl Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas pasiūlė surengti strateginį pasitarimą, kuriame, siekiant išvengti panašių situacijų ateityje, būtų nustatyti komandiruočių politinio intensyvumo kriterijai.

„Valdyba tai vis tiek yra organas Seimo, visi susirenkame ir mūsų tas darbas, man atrodo, būtų efektyvesnis, jeigu mes turėtume nusistatę vertinimo kriterijus. Ir aš sugalvojau idėją, (...) kad galėtume pagalvoti, nusistatyti komandiruočių politinio intensyvumo kriterijus“, – Seimo valdyboje ketvirtadienį teigė P. Saudargas.

Politikas svarstė, kad tam tikros komandiruotės yra svarbesnės dėl platesnių galimybių megzti ryšius. Tuo tarpu kitos, pasak jo, yra daugiau reikšmingos pačių Seimo narių kompetencijoms.

„Tikrai, manau, kad dalyvavimas partinėse platformose yra, man atrodo, svarbesnis negu kokioje nors parodoje ar panašiai. Aš visiškai pritariu kolegoms, kurie teigia, kad tai yra integravimasis į tarptautines europines partijas, atskirų Lietuvos partijų, yra svarbi parlamentinės ir apskritai tarptautinės diplomatijos dalis“, – sakė jis,

Pasak jo, sprendžiant dėl komandiruočių kriterijų nustatymo būtų prasminga išanalizuoti pastaruosius 2–3 metus vykusias Seimo narių darbines keliones ir jų rezultatus.

„Mes ir šiandieną svarstome visus žanrus. Yra tradiciniai parlamentiniai formatai, tai yra asamblėjos, dvišaliai formatai. Viskas čia aišku, tokius turime remti pilna apimtimi, nes ten yra darbotvarkė, ten yra priimami dokumentai, ten yra darbas komitetuose. (...) Yra įvairūs kiti žanrai, kurie netelpa į tuos rėmus ir tai yra daugiau savišvieta arba parlamentaro kvalifikacijos kėlimo dalykai“, – sakė P. Saudargas.

„Tai siūlau vieną kartą turėti tokį strateginį pasitarimą, susiskirstyti žanrais ir kiekvieną kartą paskui neišradinėti dviračio“, – pridūrė jis.

Savo ruožtu Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas atkreipė dėmesį, kad šiuo metu Seimo valdyba yra nedovanotinoje situacijoje, nes dar nėra patvirtintos kitos lėšos būsimoms parlamentarų komandiruotėms.

„Mes esame tokioje nedovanotinoje situacijoje. Neturime dar kol kas patvirtinto biudžeto, bet numanome, kad jis bus per didelis. Nes jeigu mes dvigubai didinsime kiekvienas frakcijai skirtas lėšas šiemet, tai tada gali nelikti pakankamai kitoms reikmėms. Tai gal iki tokio sprendimo mes valdyboje neprieisime ir tada reikės demokratams kažkaip pasispausti“, – atkreipė dėmesį jis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.