Nauja JAV pajėgų rotacija patvirtino nepertraukiamą sąjungininkų buvimą Lietuvoje

Ketvirtadienį Lietuvos kariuomenės Generolo Silvestro Žukausko poligone (Pabradės sen.) surengta Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rotacinių pajėgų batalionų Lietuvoje pasikeitimo ceremonija, kurios metu stovykloje „Herkus“ iškeltos JAV Sausumo pajėgų 8-ojo kavalerijos pulko 1-ojo bataliono „Mustangs“ (1–8) ir 16-ojo lauko artilerijos pulko 3-ojo bataliono „Rolling Thunder“ (3–16) vėliavos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

JAV kariai.<br>V.Skaraičio nuotr.
JAV kariai.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2023-02-02 17:36

„Jungtinių Amerikos Valstijų buvimas Lietuvoje ir įsipareigojimai regiono saugumui šiuo metu yra kaip niekad tvirti. Sveikiname JAV įsipareigojimą užtikrinti nepertraukiamą JAV bataliono buvimą Lietuvoje, o mes savo ruožtu ir toliau tvirtai tęsime savo įsipareigojimą teikti priimančiosios šalies paramą ir gerinti sąlygas JAV karių buvimui Lietuvoje“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas vadas Valdemaras Rupšys sveikindamas atvykusius ir atsisveikindamas su išvyksiančiais kariais pažymėjo: „JAV ir Lietuvos ginkluotųjų pajėgų sąveika nėra duotybė, bet pasiekiama sunkiu darbu bei bendromis pratybomis ir būtent to siekiame JAV karių dislokacija Lietuvoje. Iškilus grėsmei pirmieji savo namų stotų gintų Lietuvos kariai, bet JAV palaikymas yra gyvybiškai svarbūs tiek NATO pozicijos stiprinimui rytiniame Europos flange, tiek atgrasant priešiškas jėgas“.

JAV kariuomenės 8-ojo kavalerijos pulko 1-ojo bataliono ir juos remiančio 16-ojo lauko artilerijos pulko 3-ojo bataliono kariai atvyko iš Teksaso valstijoje esančio Fort Hood, pakeisdami nuo 2022 m. birželio Lietuvoje dislokuotus JAV šarvuočių batalionas 1–66 karius bei jų rotacijos pradžioje atsigabentą karinę techniką. Devynių mėnesių trukmės rotaciją Lietuvoje 1–8 ir 3–16 kariai pardėjo atsigabentų tankų M1A2 „Abrams“ kovinio šaudymo pratybomis. Taip pat atsigabentos pėstininkų kovos mašinos „Bradley“, šarvuočiai M1068A3, sunkvežimiai, visureigiai ir kita reikalinga karinė technika, nes būdami Lietuvoje jie nuolat dalyvaus pratybose ir taip didins sąjungininkų kariuomenių sąveiką, skelbiama pranešime.

Rotacijų pasikeitimo ceremonijoje dalyvavęs JAV ambasadorius Lietuvoje Robert S. Gilchrist pabrėžė: „Rusijos karas Ukrainoje rodo strateginę sąjungininkų buvimo NATO rytiniame flange svarbą. Ši, septintoji be pertraukos, JAV pajėgų rotacija Lietuvoje yra aiškus signalas, kad JAV įsipareigojimas NATO aljansui yra nepajudinamas“.

JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Rytų Europoje rotuojami nuo 2014 m. pavasario, kaip dalis JAV Sausumos pajėgų operacijos rytinėje Aljanso dalyje „Atlanto ryžtas“ (angl. Atlantic Resolve). Praėjusių metų gruodį Jungtinių Valstijų ambasada Vilniuje pranešė, kad šalis didins karinį buvimą Baltijos valstybėse, o Lietuvoje bus keičiamas JAV pajėgų statusas į nepertraukiamą rotacinį dislokavimą. Tokiu būdu JAV, kaip strateginė Lietuvos partnerė ir viena pagrindinių Baltijos regiono saugumą užtikrinančių sąjungininkių, demonstruoja savo kolektyvinės gynybos įsipareigojimą NATO sąjungininkams, užtikrindamos saugumą po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.