VRK pašalino iš rinkimų buvusį KGB bendradarbį A. P. Žičkų

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) priėmė sprendimą dėl kandidato į Klaipėdos miesto tarybą Algimanto Petro Žičkaus. Politikas savo pareiškiniuose dokumentuose pateikė melagingą informaciją apie praeities ryšius su buvusiomis SSRS specialiosiomis tarnybomis, todėl komisija pašalino politiką iš savivaldos rinkimų.

 VRK.<br> M.Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
 VRK.<br> M.Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 6, 2023, 11:03 AM, atnaujinta Feb 6, 2023, 11:06 AM

„Nusprendžiama panaikinti politinio komiteto „Ištikimi Klaipėdai“ kandidato į Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narius Algimanto Petro Žičkaus (...) registravimą“, – rašoma VRK nutarime.

Politikas ketino kandidatuoti į Klaipėdos miesto tarybą su politiniu komitetu „Ištikimi Klaipėdai“ – sąraše A. P. Žičkus buvo iškeltas 18 numeriu.

VRK pateiktoje anketoje klaipėdiškis nurodo, kad yra pensininkas, menininkas, įgijęs inžinieriaus–elektriko specialybę Kauno politechnikos institute, taip pat mokęsis ir Klaipėdos politechnikume. Darbo patirties politikas įgijo dirbdamas AB „Klaipėdos nafta“, „Vakarų statybos“ koncerne, AB „Klaipėdos baldai“.

Klausiamas, ar yra sąmoningai bendradarbiavęs su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, kandidatas nurodė to nedaręs.

Pats A. P. Žičkus VRK posėdyje nedalyvavo. Visgi, pirmadienį jis atvyko į VRK ir pateikė savanorišką prašymą pasitraukti iš rinkiminės kovos. VRK nario M. Reznikovo teigimu, tokį prašymą kandidatas argumentavo prasta sveikatos būkle. Tačiau komisijos nariai atsisakė patenkinti klaipėdiškio prašymą.

VRK pirmininkė Jolanta Petkevičienė posėdžio pradžioje paprašė nusišalinti nuo klausimo svarstymo. Tokiam siūlymui komisijos nariai pritarė bendru sutarimu.

„Svarstomas kandidatas yra su manimi susijęs tolimais giminystės ryšiais, todėl norėčiau paprašyti, kad patenkintumėte mano prašymą nusišalinti nuo šio klausimo. (...) Prašyčiau, kad šiuo klausimu pirmininkautų posėdžiui pavaduotojas Maksimas Reznikovas“, – posėdžio pradžioje nurodė VRK pirmininkė Jolanta Petkevičienė.

ELTA primena, kad rinkimų kodeksas numato, jog kandidatai į rinkimus, sąmoningai bendradarbiavę su SSRS slaptosiomis tarnybomis, privalo nurodyti tai savo anketoje. Jeigu asmuo tokių biografijos aplinkybių nenurodo, VRK kreipiasi į instituciją, saugančią duomenis apie asmenų bendradarbiavimą su KGB.

Jeigu gaunama priešinga informacija nei pateikė kandidatas – t. y., jeigu politikas nuslepia savo praeities detales – tai yra laikoma šiurkščiu rinkimų kodekso pažeidimu. Toks melagingą informaciją pateikęs kandidatas VRK sprendimu nėra registruojamas rinkimams.

Praėjusią savaitę VRK gavo informaciją iš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) apie tris kandidatus, sąmoningai pateikusius melagingą informaciją savo anketose. Visgi, pora iš jų buvo neregistruoti rinkimams jau anksčiau – dėl kitų pareiškinių dokumentų spragų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.