Prieš merų rinkimus – debatai: „Žinau, ką renku“ suteiks progą lengviau pasirinkti

Ar jau žinote, kas kandidatuoja į merus jūsų savivaldybėje? Nešališkas politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“ nuo vasario 7 d. padės kiekvienam susipažinti su kandidatais į merus.

 Debatai.<br> „Žinau, ką renku“ nuotr.
 Debatai.<br> „Žinau, ką renku“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“

Feb 7, 2023, 8:59 AM

Savivaldybių gyventojai kviečiami akis į akį susitikti su kandidatais, tiesiogiai užduoti klausimus debatuose ir naujoje rinkimų platformoje, o kovo 5 d. atėjus balsavimo dienai žinoti ir drąsiai sakyti #ŽinauKąRenku.

„Dažnam, o ypač jaunam žmogui, atrodo, kad rinkimai – vienos dienos reikalas. Atėjo ir praėjo. Retas susimąsto, kad kaip pasiklosi, taip teks miegoti bent 4 ateinančius metus“, – sako iniciatyvos mentorė Agnė Urbonaitė.

Rinkėjai turės net dvi galimybes susipažinti su kandidatais: gyvuose debatuose jų savivaldybėje, kur galės išgirsti būsimo mero pažadus ir pamatyti visus kandidatus diskutuojant savivaldai rūpimais klausimais. Taip pat ir platformoje rinkimai.zinaukarenku.lt, kur galės palyginti kandidatus į merus pagal deklaruotas pajamas, amžių bei kitas rinkėjui įdomias detales. Platformoje taip pat bus galima užduoti klausimus kandidatams.

Į debatus, kurie vyks vasario 7 – kovo 3 dienomis, bus galima atvykti gyvai arba stebėti virtualiai socialiniuose tinkluose. Iniciatyva yra nešališka, todėl debatuose kviečiami dalyvauti visi savivaldybės kandidatai.

„Svarbu pamatyti kandidatus vienoje vietoje, kai vyksta esminės diskusijos apie viziją savivaldybei, planuojamus 4 metų darbus ir atsirinkti, kurios idėjos bei argumentai svarbiausi kiekvienam. Gyvai dalyvaujant debatuose geriausiai pasimato tikrieji lyderiai ir priimtiniausios idėjos“, – tikina „Žinau, ką renku“ tinklo mentorė Vidmantė Marcinkevičiūtė.

Anot organizatorių, kandidatams kabinti rinkėjams makaronų ir nuo tiesių klausimų išsisukti neleis profesionalūs moderatoriai. Jais šiemet savanoriškai sutiko būti daugiau nei 30 žurnalistų iš skirtingų nacionalinių naujienų agentūrų, radijo ir televizijos bei naujienų portalų.

Informacijos apie debatus savo savivaldybėje ieškokite „Facebook“ puslapyje čia.

„Žinau, ką renku“ – nuo 2014 m. veikiantis nešališkas politikos stebėsenos tinklas, kuriame dalyvauja jauni žmonės iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Siekiame, kad Lietuvos politikai būtų atskaitingi rinkėjams, todėl skatiname piliečius sąmoningai dalyvauti viešajame gyvenime ne tik prieš rinkimus, bet ir po jų. Tinklo nariai – tai savanoriai, įsipareigoję laikytis nešališkumo principų. Organizuojami debatai yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.