J. Razma: spręsime, ar perbalsuoti dėl kanapių dekriminalizavimo

Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma teigia, kad parlamentas spęs dėl Etikos ir procedūrų komisijos rekomendacijos svarstymo stadijoje perbalsuoti dėl kanapių dekriminalizavimo projektų Seimo pavasario sesijos pradžioje.

Jurgis Razma<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Jurgis Razma<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 19, 2023, 3:09 PM, atnaujinta Feb 19, 2023, 3:31 PM

Pasak J. Razmos, jei Etikos ir procedūrų komisijos rekomendacija yra privalomo pobūdžio, tai Seimas bus įpareigotas dar kartą persvarstyti įstatymo projektus, kuriais siekiama įtvirtinti kanapių dekriminalizavimą. Tuo tarpu, pasak Seimo vicepirmininko, jeigu tai nėra privalomo pobūdžio rekomendacija, Seimas, ar įstatymo projektus persvarstyti, apsispręs balsavimu.

„Prieš Seimo sesiją įsivertinsime tą Seimo Etikos ir procedūrų komisijos sprendimas ir viskas bus pagal Seimo statutą padaryta. Jeigu bus privalomas perbalsavimas pagal tokį jų sprendimą, tai neišvengiamai turėsime daryti, jeigu yra tik rekomendacija, tai tada spręs pats Seimas, ar jis priima tą rekomendaciją, ar nepriima“, – Eltai teigė J. Razma.

Bet kokiu atveju, Seimo vicepirmininkas nemano, kad ši Etikos ir procedūrų komisijos rekomendacija galėtų būti ignoruojama.

„Nemanau, kad toks variantas būtų įmanomas. Jeigu jau Seimo vadovybė bandytų ignoruoti, tai, aš manau, opozicija tą klausimą iškeltų“, – sakė jis.

Kaip teigė Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė Aušrinė Norkienė, buvo nustatyta, kad svarstymo stadijoje balsuojant dėl kanapių dekriminalizavimo projekto buvo pažeistas Seimo statutas. „Komisija nustatė, kad Seimo 145 str. statuto pažeidimas buvo ir rekomenduoja Seimui grįžti į tą stadiją teisės akto, kurioje ir buvo nustatytas procedūrinis pažeidimas. Tai, kitaip tariant, turėtų Seimas apsispręsti, ar grįžtame, ir jei taip, turėtume perbalsuoti dar kartą“, – Eltai teigė A. Norkienė.

ELTA primena, kad Seimas rudens sesijoje po svarstymo pritarė daliai įstatymo pataisų dėl kanapių dekriminalizavimo. Įstatymo projektais siūloma numatyti, jog už neteisėtą kanapių, jų dalių, aliejaus, dervos, ekstraktų ar tinktūrų disponavimą nedideliais kiekiais be tikslo platinti būtų taikoma administracinė, o ne baudžiamoji atsakomybė.

Visgi į Etikos ir procedūrų komisiją kreipėsi dalis opozicijai priklausančių Seimo narių su prašymu įvertinti, ar balsuojant dėl kanapių dekriminalizavimo projektų nebuvo pažeistas Seimo statutas. Vadinamajame kanapių dekriminalizavimo įstatymo projekte numatoma, jog baudos už mažo kiekio kanapinių preparatų turėjimą be tikslo juos platinti siektų nuo 50 iki 300 eurų. Tuo tarpu pakartotinai su šiomis medžiagomis sulaikytiems asmenims būtų taikoma nuo 300 iki 1000 eurų bauda. Visais atvejais kanapės, jų dalys, aliejus, dervos, ekstraktai ar tinktūros būtų konfiskuojamos. Sveikatos apsaugos ministerija nustatytų, koks kiekis kanapių būtų laikomas nedideliu.

Be to, nusižengęs asmuo galėtų būti įpareigotas dalyvauti alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, ankstyvosios intervencijos, sveikatos priežiūros, resocializacijos, bendravimo su vaikais tobulinimo, smurtinio elgesio keitimo ar kitose programose.

Šiuo metu už disponavimą nedideliu kiekiu bet kokių narkotinių medžiagų gresia baudžiamoji atsakomybė.

Laisvės frakcija Seimui dar anksčiau teikė projektą, kuriuo buvo siūloma perkelti bausmes už mažą narkotinių medžiagų kiekį be tikslo platinti iš Baudžiamojo kodekso į Administracinių nusižengimų kodeksą. Visgi šiam projektui palaikymo Seime neužteko.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.