Rinkimų metu gausios policijos pajėgos reagavo į pranešimus – gauti 172 pranešimai, pradėti 7 ikiteisminiai tyrimai

Nuo 2023 m. vasario 20 d. 6 val. iki kovo 6 d. 6 val. policija gavo 172 pranešimus apie galimus pažeidimus, susijusius su rinkimais. Per šį laikotarpį pradėti 7 ikiteisminiai tyrimai ir 8 aplinkybių patikslinimai medžiagose. 2 ikiteisminiuose tyrimuose nustatyti įtariamieji – pranešimai apie įtarimą įteikti 2 asmenims, rašoma Policijos pranešime žiniasklaidai.

 Rinkimai.<br> J.Balčiūno (ELTA) nuotr.
 Rinkimai.<br> J.Balčiūno (ELTA) nuotr.
 Rinkimai.<br> J.Balčiūno (ELTA) nuotr.
 Rinkimai.<br> J.Balčiūno (ELTA) nuotr.
 Rinkimai.<br> J.Balčiūno (ELTA) nuotr.
 Rinkimai.<br> J.Balčiūno (ELTA) nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Mar 6, 2023, 11:11 AM

Rinkimų dieną (2023 m. kovo 5 d.) iki 20.00 val. policija gavo 90 pranešimų apie galimus pažeidimus, susijusius su rinkimais.

Dėl gautų pranešimų ikiteisminių tyrimų nebuvo pradėta, tačiau pradėti 5 aplinkybių patikslinimai medžiagose, pagal LR BK 172 str. 1 d. (Kauno, Alytaus ir Tauragės apskrityse).

Daugiausiai užfiksuota pranešimų, susijusių su agitacijos taisyklių pažeidimais bei galimu rinkėjų papirkimu ir pavežimu.

Taip pat gauti pranešimai dėl rinkimų tvarkos pažeidimų, viešosios tvarkos pažeidimų, biuletenių fotografavimo. Didžioji dalis pranešimų, susijusių su galimais rinkėjų papirkimais, patikrinus informaciją, nepasitvirtino, pažymima pranešime.

Daugiausiai pranešimų, susijusių su rinkimais, užregistruota Alytaus ir Vilniaus apskrityse, mažiausiai pranešimų – Utenos ir Šiaulių–Telšių apskrityse.

Surašyti 2 administracinių nusižengimų protokolai pagal ANK 484 str. (Šiaulių ir Vilniaus apskrityse).

Lyginant su 2019 m. vykusiais rinkimais į savivaldybių tarybas ir merus, policijoje fiksuotas panašus gautų pranešimų apie galimus pažeidimus skaičius. Skirtingai, negu 2019 m., 2023 m. rinkimų metu daugiausiai pranešimų gauta dėl agitacijos taisyklių pažeidimų.

Taip pat, gauti pranešimai dėl galimo rinkėjų papirkimo ar rinkėjų pavežimo, tačiau patikrinus pranešimus dėl papirkimo, didžioji dalis jų nepasitvirtino. Kaip ir 2019 m., 2023 m. daugiausiai pranešimų fiksuota Alytaus ir Vilniaus apskrityse, skelbiama pranešime.

Pažymėtina, kad 2023 m. užfiksuota žymiai mažiau nusikalstamų veikų (2019 m. rinkimų laikotarpiu pradėti 28 ikiteisminiai tyrimai, 2023 m. – 7 ikiteisminiai tyrimai, iš kurių visi pradėti išankstinio balsavimo metu).

Policija dėkoja visiems žmonėms už pranešimus, taip pat savo partneriams iš organizacijos „Baltosios pirštinės“ bei rinkimų komisijų pirmininkams ir atstovams už glaudų bendradarbiavimą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.