S. Skvernelis apie S. Šedbaro paskyrimą į KT: tai neprisideda prie pasitikėjimo institucija

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis akcentuoja, kad tai, jog konservatorių deleguotas Stasys Šedbaras buvo paskirtas į Konstitucinio Teismo teisėjus, yra bloga praktika. Politikas įsitikinęs, kad veikiančio ir angažuoto politiko paskyrimas į Konstitucinį Teismą neprisideda prie pasitikėjimo institucija.

Saulius Skvernelis.<br>V.Skaraičio nuotr.
Saulius Skvernelis.<br>V.Skaraičio nuotr.
Stasys Šedbaras<br>T.Bauro nuotr.
Stasys Šedbaras<br>T.Bauro nuotr.
Stasys Šedbaras<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Stasys Šedbaras<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Saulius Skvernelis<br>V.Skaraičio nuotr.
Saulius Skvernelis<br>V.Skaraičio nuotr.
Saulius Skvernelis<br>V.Skaraičio nuotr.
Saulius Skvernelis<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

2023-03-17 09:20

„Opozicija savo poziciją aiškiai išreiškė. Ir, vėlgi, mes tokius aspektus tikrai konstatuojame, kad veikiantis, angažuotas politikas iš valdančiosios daugumos tapęs Konstitucinio Teismo teisėju tikrai neprideda pasitikėjimo pačiu Konstitucinio Teismu, jo objektyvumu, jo nešališkumu, neangažuotumu“, – „Žinių radijui“ penktadienį teigė S. Skvernelis.

Politikas sako, kad suabejoti S. Šedbaro kaip teisininko kompetencija pagrindo nėra. Tačiau, pasak jo, pastaruoju metu, kai politikas jau buvo vardintas kandidatu į Konstitucinį Teismą, kai kurie jo sprendimai, kuriais buvo norima įsiteikti partijos vadovybei, peržengdavo Konstituciją.

„Ypatingai šis pusmetis, kada jis buvo jau kaip kandidatas įvardintas ir reikėjo partijai atidirbti, jis tikai perlipdavo ir peržengdavo Konstituciją, kalbant apie narkotikų dekriminalizavimo klausimą, civilinės sąjungos įstatymus, projektus. Tiesiog, kai kuriais atvejais matėsi, kad žmogui net nepatogu. Aišku, buvo momentų, kai jis neištvėrė ir negalėjo daryti to, ką norėjo valdantieji, bet daugumoje atveju tie sprendimai priimti komitete pirmininko balsu“, – akcentavo S. Skvernelis.

„Ir dabar dėl tų kontraversiškų kai kurių sprendimų gali būti tas ginčas nagrinėjamas ir Konstituciniame Teisme. Bet šiaip iš esmės yra prasta praktika, kada veikiantis politikas, angažuotas politikas tiesiai iš Seimo skiriamas į teisėjus“, – taip pat pažymėjo jis. ELTA primena, kad Seimas ketvirtadienį paskyrė S. Šedbarą į KT teisėjus. Politiko kandidatūrą į KT teikė buvusi laikinoji LAT pirmininkė Gabrielė Juodkaitė-Granskienė.

S. Šedbaras yra dirbęs KT teisėju 1993–1996 m., jis taip pat ėjo vidaus reikalų ministro pareigas, dirbo Lietuvos aukštesniojo administracinio teismo pirmininku, teisingumo viceministru, LAT teisėju, Vilniaus miesto rajono teismo teisėju.

Politikas yra sustabdęs savo narystę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje, tačiau jo kandidatūra Seimo opozicijai kėlė abejonių, ar tapęs teisėju S. Šedbaras galės išlikti politiškai neutralus.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.