„Stiprūs kartu“ ataskaita: pernai gavo 1,9 mln. eurų paramos

Viešoji įstaiga „Stiprus kartu“ skelbia 2022 m. veiklos atskaitą. Po Rusijos invazijos į Ukrainą veiklą atnaujinusi „Stiprūs kartu“ skelbė karo pabėgėlių apgyvendinimo Lietuvoje iniciatyvą, vykdė projektą „Call Russia“, rengė karo pabėgėlių vaikų vasaros stovyklas, organizavo ir tebevykdo akciją „Sušildyk Ukrainą“. Šioms ir kitoms iniciatyvoms organizacija 2022 m. skyrė 1,3 mln. Eur.

Viešoji įstaiga „Stiprus kartu“ skelbia 2022 m. veiklos atskaitą.<br>„Stiprus kartu“ nuotr.
Viešoji įstaiga „Stiprus kartu“ skelbia 2022 m. veiklos atskaitą.<br>„Stiprus kartu“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2023-03-18 13:05

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, per praėjusius metus iš fizinių ir juridinių asmenų organizacija gavo 1,9 mln. Eur paramos. Didžiąją šios sumos dalį – 1,3 mln. Eur – paaukojo verslai, likusį trečdalį – fiziniai asmenys. 2022 m. organizacijoje nedirbo nei vienas samdomas darbuotojas – išskyrus vadovą, kurio pozicija yra privaloma – visą veiklą vykdė savanoriai.

„Esame labai dėkingi kiekvienam prisidėjusiam: tiek piniginėmis lėšomis, tiek savanoriška veikla. Skiriamos aukos ne tik leidžia vystyti paramos iniciatyvas, bet ir patvirtina, kad „Stiprūs kartu“ veikla prasminga ir reikalinga ne tik mums patiems, bet ir daugeliui kitų žmonių“, – sakė „Stiprūs kartu“ vadovas Edmundas Jakilaitis.

„Stiprūs kartu“ atsirado per pandemiją kaip savanoriška iniciatyva. Karas Ukrainoje privertė atnaujinti veiklą – jau pirmąją karo dieną „Stiprūs kartu“ paskelbė pradedanti karo pabėgėlių priėmimo iniciatyvą.

„Įkūrėme laikiną pabėgėlių centrą Lenkijos-Ukrainos pasienyje, padėjom pabėgėlių šeimoms, jas valgydinom ir vežėm iki Lietuvos, o čia neabejingi Lietuvos piliečiai savo butuose, namuose, sodybose ir viešbučiuose priėmė dešimtis tūkstančių moterų ir vaikų. Tai buvo įspūdingas ir reikšmingas Lietuvos žmonių susitelkimo ir solidarumo ženklas. Per mūsų sukurtą platformą, laikinus namus Lietuvoje rado 40 tūkst. ukrainiečių.

Matydami sukrečiančius Rusijos kariuomenės žiaurumus pirmaisiais karo mėnesiais, pradėjome iniciatyvą „Call Russia“ – žmonės iš viso pasaulio skambino Rusijos piliečiams, norėdami papasakoti kas iš tikrųjų vyksta Ukrainoje ir įvairiais kanalais viešino karo padarinius“, – pasakojo E. Jakilaitis.

Mažiau žinomos „Stiprūs kartu“ iniciatyvos: vaikiškų knygų vertimas į ukrainiečių kalbą, jų leidyba bei dovanojimas pabėgėlių vaikams, vasaros stovyklos mažiesiems ukrainiečiams, taip pat remtas humanitarinis centras „Eleos-Ukraina“, kuris rūpinasi seksualinę prievartą karo zonose patyrusiomis Ukrainos moterimis.

„Paramą neabejingi piliečiai ir organizacijos mums skyrė visus metus, tačiau intensyviai ties jos rinkimu susikoncentravome tik metų pabaigoje, kai matydami Rusijos atakas prieš energetinę Ukrainos infrastruktūrą, pradėjome akciją „Sušildyk Ukrainą“.

Gautos aukos mums leido tapti didžiausiais generatorių pirkėjais Lietuvoje, todėl galėjome efektyviai panaudoti mums patikėtas lėšas, nes kontaktuodami tiesiogiai su gamintoju ir generatorius įsigydami didmeniniais kiekiais, juos pirkome už itin palankią kainą“, – pasakojo E. Jakilaitis.

2022 m. gruodį prasidėjusi „Sušildyk Ukrainą“ tęsiasi toliau – nuo jos pradžios iki dabar į Ukrainą jau išvežta daugiau kaip 1000 generatorių ir šildytuvų, per 1500 šviestuvų bei kitos reikalingos įrangos ir priedų.

„Karas, deja, nesibaigė, todėl mes toliau turime ieškoti kur ir kaip galime efektyviai padėti kovojančios Ukrainos žmonėms.

Karas parodė ir tai, kad Lietuvos žmonės sugeba greitai susitelkti ir bendromis jėgomis pasiekia įspūdingų rezultatų. Kalbu ne tik apie „Stiprūs kartu“ veiklą, bet ir „Blue/Yellow“, „1K fondą“, bairaktarų pirkimo bei „Radarom“ akcijas ir daugybę kitų, gal mažiau žinomų, tačiau neabejotinai svarbių iniciatyvų. Karo akivaizdoje pamatėme kaip greitai išaugo mūsų savanorystės ir bendro veikimo kultūra bei subrendo pilietinė visuomenė“, – teigė „Stiprūs kartu“ vadovas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.