V. Rupšys susitiko su Islandijos kariuomenės vadu: aptarė bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityse

Pirmadienį pirmojo oficialaus vizito Lietuvoje metu Islandijos užsienio reikalų ministerijos Saugumo ir gynybos direktorato generalinis direktorius, vykdantis ir kariuomenės vado funkcijas, Jonas Gunnaras Allanssonas su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Valdemaru Rupšiu lankėsi Šiaurės šalių-Lietuvos sprogmenų neutralizavimo mokymuose Ukrainos kariams, kuriems Islandija yra skyrusi instruktorius bei priemones, skelbiama Lietuvos kariuomenės pranešime žiniasklaidai.

V. Rupšys susitiko su Islandijos kariuomenės vadu: aptarė bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityse.<br> Kariuomenės nuotr.
V. Rupšys susitiko su Islandijos kariuomenės vadu: aptarė bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityse.<br> Kariuomenės nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2023-03-27 18:10

Vizito metu pristatyti mokymai, projekte dalyvaujantys Šiaurės šalių ir Lietuvos instruktoriai, kurso dalyviai, apžiūrėti mokymuose naudojami sprogmenys bei įranga.

 „Su Islandija draugaujame nuo tada, kai ji pirmoji pripažino mūsų nepriklausomybę. Karinėje srityje sustiprėjome kartu dalyvaudami tarptautinėse operacijose Afganistane, Islandijos karininkai NATO vienetuose Lietuvoje tarnauja nuo 2015 m.

Šiandien mes kartu sėkmingame projekte, remiant kariaujančius ukrainiečius. Tai taktiniai mokymai, bet jie turi strateginę reikšmę. Kartu tai mūsų karių tobulėjimas, tiek organizuojant kursus, tiek perimant ukrainiečių pamokas iš fronto”, - sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. V. Rupšys.

Susitikimuose su Lietuvos kariuomenės atstovais aptartas Islandijos ir Lietuvos bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityse, NATO viršūnių susitikimų nutarimų įgyvendinimas stiprinant regioninį saugumą bei pasirašytas tarpusavio pagalbos memorandumas (angl. Memorandum of Understanding agreement) tarp Islandijos Saugumo ir gynybos direktorato generalinio direktoriaus ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vado brg. gen. Artūro Radvilo.

Vizito Lietuvoje metu lankomasi NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Rukloje, kur taip pat tarnauja Islandijos atstovas. Islandija savo nacionalinį saugumą užtikrina per narystę NATO ir dvišalio bendradarbiavimo su JAV pagrindu.

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.