Švietimo profsąjunga bendradarbiaus su VDI: sieks nustatyti psichologinio smurto mastą Lietuvos mokyklose

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) pradeda bendradarbiavimo projektą su Valstybine darbo inspekcija (VDI), kuriuo bus siekiama išsiaiškinti psichologinio smurto mastą Lietuvos mokyklose.

Psichologinis smurtas.<br>M.Patašiaus nuotr.
Psichologinis smurtas.<br>M.Patašiaus nuotr.
Psichologinis smurtas.<br>A.Vaitkevičiaus nuotr.
Psichologinis smurtas.<br>A.Vaitkevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

May 22, 2023, 1:52 PM

Kaip teigiama profsąjungos pranešime žiniasklaidai, taip pat planuojama pradėti tyrimą, kuris turėtų padėti nustatyti tikrąjį psichologinio smurto lygį Lietuvos švietimo įstaigose.

„Lietuvos mokytojai, skirtingai nei daugelio kitų profesijų atstovai, susiduria su trijų rūšių psichologiniu smurtu. Nagrinėjome atvejus, kai psichologiškai prieš mokytojus smurtauja mokyklos vadovybė. Pasitaiko atvejų, kai mokytojai taiko psichologinį smurtą vieni prieš kitus. Na, ir labiausiai auganti tendencija, kai mokytojai susiduria su smurtu iš mokinių ir jų tėvų pusės“, – pabrėžia LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas.

„Švietimo sektorius yra viena iš sričių, kurioje ypač aktuali psichologinio smurto problema. Norint imtis sprendimų, svarbu dalytis patirtimi ir informacija apie iššūkius dėl psichologinio smurto prevencijos švietimo sektoriuje. Taigi, sutarėme pagal galimybes kviesti bendradarbiaujančių šalių atstovus į organizuojamus susitikimus, seminarus, konferencijas ir diskusijas. Be to, pagal galimybes vykdysime bendras veiklas, siekdamos kartu spręsti psichologinio smurto švietimo sektoriuje problemas“, – teigia Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius.

Artimiausiu metu LŠMPS planuoja pradėti tyrimą, kuriuo bus siekiama nustatyti tikrąjį psichologinio smurto lygį Lietuvos švietimo įstaigose.

Vėliau, šių metų rudenį, planuojama surengti renginį, kuriame bus keliamas pagrindinis – psichologinio smurto švietimo sektoriuje – klausimas, teigiama pranešime žiniasklaidai.

„Kitų metų pradžioje planuojame startuoti su švietimo kampanija. Mūsų turima informacija leidžia daryti prielaidą, kad psichologinis smurtas švietimo sektoriuje yra labai opi problema, todėl privalome išsiaiškinti tikrąją situaciją ir imtis veiksmų, psichologinį smurtą ne tik šalindami, bet ir užkardydami naujus jo atvejus“, – sako E. Milešinas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.